14 Şubat’a Özel Dünyanın En Romantik 11 Şehri

Aşk sözcükleri dillere dolansın, birbirini sevenler ayrılmasın, 14 Şubat’ı dünyanın en romantik şehirlerinde kutlasın!

Sizin için küçük kırmızı kalplerden, gülümseyen emojilerden geçilmeyen bir liste hazırladık. Hala bir organizasyon yapmak için vaktiniz olan 14 Şubat’ta sevgilinizi elinden tutup dünyanın en romantik şehirlerinden birine götürmeniz için nereye gideceğinize karar vermek yeterli. Siz karar vermekte zorlanmayın diye biz 14 tane şehir seçtik bile!

İstanbul

Elbette, dünyanın en romantik 20 şehri arasında olan İstanbul ilk sırada yer alacak. Onca trafiğe, gürültüye ve kalabalığa rağmen enfes İstanbul manzarasını ayaklarınızın altına serecek olan bir noktayı seçip orada hayatınızın en romantik kutlamasını yapabilirsiniz. Kız Kulesi ve Galata Kulesi’nin aksine birbirinize uzaktan bakmakla değil, el ele, diz dize İstanbul’un keyfini çıkarabilirsiniz.

Prag

Kafka’nın da anavatanı olan şehirden sanata dair binlerce iz varken Prag’da ele ele dolaşmanın, göz göze bakmanın ve her şeyden uzak bir kaçamak yapmanın romantik olmadığını kimse söyleyemez.

Paris

Fazla söze gerek yok aslında. Bir şişe şarap ile resmedilen o romantik akşamları bir de Eyfel Kulesi karşısında hayal edin. Birbirinize bir kere daha aşık olmanız kaçınılmaz.

Venedik

Bir gondol sefası, incecik hamuruyla enfes İtalyan pizzaları ve mum ışığı… Neden olmasın? Sadece bu yetmez, diyenler için Venedik’in bir beste gibi atmosferini hatırlatalım isteriz. 🙂 Gerçi, İtalya’da romantizmi de hissettirecek pek çok güzel şehir bulunuyor ve onları merak edenler de hemen şu listeye göz atıyor. 🙂

Los Angeles

Evet, biraz uzak olduğunu kabul ediyoruz ancak adını meleklerden almış olan bu şehirde yapılacak bir sürü şey var. Ne olduklarını merak ediyorsanız da hemen şu yazımızı okuyabilirsiniz.

Barcelona

Şarap bağları, klasik gitar, mum ve yıldızlarla aydınlanan geceler… Sevgilinizle birlikte yılın en romantik gününü dünyadaki en romantik şehirlerden biri olan Barcelona’da da geçirebilirsiniz.

Budapeşte

Mimariye ve tarihe doyacağınız bu şehir özellikle geceleri sizin için ayrı bir romantizm sunabilir. Üstelik yakın olmasından dolayı belki ufacık bir hafta sonu için bile gitmek gözünüzde büyümeyecektir.

Kyoto

Kendine has kültürü ile Japonya size daha önce deneyimlemediğiniz bir romantizm sunabilir. Uzak Doğu’nun sükunete davet eden ritüelleri ruhunuza iyi gelebilir ve Kyoto’nun daracık sokaklarında el ele kaybolmak size aşkı sonuna kadar hissettirebilir. 🙂

Sidney

Uzak ama bu bambaşka kıtaya gidip yaz havası almak, şehrin hem sakin hem de enerji dolu atmosferinde birbirinizi ne kadar sevdiğiniz bir kere daha hatırlamak için değer. Sidney de dünyanın en romantik yerleri arasında.

Buenos Aires

Aşkı alev alev hissetmek için hiç vakit kaybetmeden ucuz uçak bileti bakmaya başlayın ve Buenos Aires’te iki sevgili tutkunun doruklarına tırmanın. Kendine ait üslubu ile dünyadaki en romantik şehir olmaya kesinlikle aday olan Buenos Aires’e gitmeden önce Arjantina’da görülmesi gereken yerler listemizi de mutlaka okuyun. 🙂

Dublin

İrlanda’ya gitmek için bir sebep arıyorsanız rotanız Dublin, yol arkadaşınız da sevgiliniz olabilir. 14 Şubat’ı kutlamak için keyifli bir atmosfer sizi karşılayacak ve Irish Publarda sabahlaması da keyifli olacak. 🙂

Dünyanınn en romantik şehirleri arasından birini seçip hemen uçak biletlerinizi alın ve yılda bir kere olsun, herkesten uzakta yalnızca birbirinize vakit ayırın. Sonuçta 14 Şubat yılda bir kere, aşk olsun! 😉

İlginizi Çekebilir :  Olsa Da Gitsek: Dünya’nın En Pahalı 10 Oteli

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir