Düşük bütçeyle ucuz tatil yapmak

3000 TL Bütçeyle Gezebileceğiniz En Güzel Ülkeler

Türk Lirası’nın değer kaybettiği bu günlerde, ekonomik tatil ihtiyacı da geldi kapımıza dayandı. Eh, tatil herkesin hakkı tabii. Üstelik insana kendini iyi hissettiriyor. O yüzden biz de baktık, elde avuçta çok da fazla olmayan bir paraya nerelere gidilir araştırdık. Merak etmeyin, çok güzel seçeneklerimiz var. Hatta bazen o kadar şaşıracaksınız ki, ekonomik bir tatile çıkacağınız için sevineceksiniz! İşte karşınızda, 3 bin lira bütçeyle ucuz yollu tatil yapabilecğeiniz ülkeler!

Yunanistan

Tamam tamam. Euro aldı başını gitti ama bir dinleyin önce. Korktuğunuz gibi değil. Esas para gidecek tek yer vize ücretleriniz ama bu bile sizi yıldıramayacak. Yunanistan’ın en büyük avantajı memleketimize yakın olması. Otobüse atlayıp gayet uygun fiyatlara, İstanbul’dan Ankara’ya gider gibi gidebilirsiniz.  Üstelik cebinize kalacak para da cabası. Geriye kaldı yeme – içme ve konaklama masrafınız. Yunanistan bu anlamda ucuz değil, ancak dışarıda yemek yemeyip, uygun hosteller bulursanız, rahat ve güzel bir tatil yapabilirsiniz!

Bosna – Hersek

Bosna – Hersek, Türkiye’den yolculuk edenler için oldukça uygun ve popüler bir ülke. En büyük avantajı vize ücretinin olmaması. Üstelik bir de havayolu firmaları dönem dönem çok uygun fiyatlara bilet satabiliyorlar. Yapmanız gereken tek şey ya erken bilet almak ya da indirimleri takip etmek. Bosna – Hersek’e gittikten sonra sıkıntı yaşamayacaksınız zira Avrupa ucuz tatil yerleri arasında kendileri bir numara.

Gürcistan

Komşularımızdan gidiyoruz. Gürcistan’ın en büyük avantajı rahatça girilip çıkılabilmesi. Üstelik kapıda geçiş ücreti sadece 1 TL! Cebinize dünyanın parası kalacaktır. Böylece tatilinizi kısa tutmak zorunda da değilsiniz. 3 bin TL size yeter de artar bile. Batum’da pek tatlı ve cep dostu oteller bulmanız mümkün. Hem size bir de müjde verelim: Dışarıda yemek yiyebilirsiniz!

Ukrayna

Yine vizesiz bir ülke ve yine seyahat eden bizler! Paranızın büyük bir kısmı uçak biletine gidecektir. Fakat siz denizyolunu da tercih edebilirsiniz. Yolculuk birkaç gün sürecektir ama hem daha ekonomik olacaktır hem de ilginç bir deneyim yaşayacaksınız. Ukrayna’da ucuz hosteller çok fazla. Eğer yolunuz Kiev’e düşecekse buyrun ucuz otel listemiz.

Mısır

Nasıl? Şöyle ki, ulaşıma vereceğiniz parayı bir kenara koyalım. Mısır’da biraz işinizi bilmeniz gerekiyor. Çünkü burada pazarlık sünnettir ve çok sıkı pazarlık yaparlar. 100 dolarlık bir evi, gecelik 20 dolara getirebilirsiniz. O derece bir pazarlık söz konusu. O yüzden fiyatlar sizi korkutmasın. Siz sadece iletişim kurun, insanlarla konuşun. Gerisi gelecektir. Üstelik duyduğumuza göre Mısır’da deveye biniyorlarmış. 😉

Hindistan

Hindistan oldukça ucuz bir ülke. Tabii ki ülkenin neresine gittiğiniz de çok önemli ancak, gittiğiniz yerde görece uygun oteller ve restoranlar bulabilirsiniz. Uygun tatil ara, diyenleri buraya alalım. Tek bir kılçığı var, o da ulaşım. Uçak bileti fiyatları bazen dudak uçuklatabiliyor. Ancak tatil planınızı önceden yaparsanız çok rahatlarsınız ve oldukça uygun fiyatlara uzun bir vaktinizi Hindistan’da geçirebilirsiniz.

Laos

Gelelim daha az bilindik bir ülkeye: Laos. Tayland’ın kuzeyinde oldukça güzel ve ekonomik bir memleket kendileri. Günlük 5 dolara oda, 4 dolara da yemek bulabiliyorsunuz. Yani günlük harcamanız 20 dolar civarında olabilir. Oldukça iyi bir fiyat. Tabii uygun yollu bir ulaşım bulmanız gerekiyor. Bunun içinse biletinizi önceden almanızı tavsiye ediyoruz.

Unutmayın: Ekonomik tatiller güzel hikayeler yaratır. İyi tatiller!

İlginizi Çekebilir :  Haziran Ayı Sanatsal Gezi Rehberi 2018

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir