Ağustos Ayında Ziyaret Edebileceğiniz En Güzel 9 Ülke

Ağustos sıcaklarından kaçıp, kendini başka ülkelere atmak isteyenler beri gelsinler, zira kendileri için gönüllerini ferahlatacak mis gibi bir ağustos ayında gezilecek ülkeler listesi hazırladık!

En iyi tatil ayları arasında birinciliği verdiğimiz göz bebeğimiz ağustos ayında dolaşmak ayrı bir keyif, değil mi? Eş dost şehirde pişerken siz bir güzel dolaşıyorsunuz ve bütün bir yılın stresini, gerginliğini atıyorsunuz. Üstelik elinizin altında pek çok ülke var: İster kayak yapmaya gidin, isterseniz de denize girin. Eğer seçmekte zorlanıyorsanız da merak etmeyin, ağustosta nereye tatile gidilir biz anlattık!

Fransa

Özellikle deniz ve alışveriş tutkunlarını Fransa’ya bekliyoruz zira aradığınız tatil burada! İsterseniz güzelim Nice kıyılarının keyfini çıkarın, plajlarında doyasıya güneşlenin, isterseniz de Paris gece hayatına bodoslama dalın. Tabii hepsini birden de yapabilirsiniz. Biz size Nice’i önerelim ama siz yine de bütün bir güney kıyısını gezebilirsiniz!

Arjantin

Arjantin’i söylemek için çok fazla sebebimiz var ama en büyüğü kışı özleyenlere gelsin: Arjantin’e gittiğinizde özlediğiniz kışı yaşayabilirsiniz. Ağustosta tatile gidilecek yerler yurtdışı için biçilmiş kaftan. Hem paranızın değeri oldukça fazla, hem de doğası harika bir memleket. Yalnız dikkat edin, giderseniz eğer yanınıza sıcak bir şeyler almayı unutmayın!

İngiltere

Havalar çok soğumadan, yağmurlar çok bastırmadan İngiltere’yi görmek için çok güzel bir fırsat ağustos ayında. Üstelik bu zamanlarda İngiltere’de çok güzel festivaller de oluyor. İsterseniz müzik, isterseniz tiyatro, isterseniz dans, ne ararsanız bulmak mümkün. Hem de rahat rahat sokaklarını arşınlayabilirsiniz, zira İngilizler’in de tatile gitmeyi sevdiği bir ay bu ay.

Tanzanya

Efenim deniz mi dersiniz, doğa mı dersiniz yoksa şöyle sağlam bir kafa dinlemek mi dersiniz; ne derseniz deyin, aradığınız her şey Tanzanya’da. Özellikle ağustosta balayına nereye gidilir diye sonra yeni evlilere duyurulur. Zira burası Doğu Afrika’nın en güzel plajlarına sahip. Üstelik denizden sıkılırsanız, mis gibi doğasının içine kendinizi bırakabilirsiniz.

Yunanistan

Doğruya doğru, Egeliler, bu sıcaklarla nasıl başa çıkacaklarını biliyorlar. Ağustos ayı, güzelim Yunanistan’ı görmek ve keşfetmek için oldukça güzel bir ay. Bol bol gezip, bol bol tembellik yapabilir ve bol bol denize girebilirsiniz. Ege’nin tadını bir de o taraftan çıkarın bakalım neler hissedeceksiniz.

İspanya

İspanya yazın çok çılgın bir yere dönüşüyor. Gençlerin akın ettiği, gece hayatının nehir olup aktığı, plajlarının insanla dolup taştığı bir yere dönüşüyor. Kesinlikle Avrupa’nın en renkli memleketi. Üstelik kendi kafa denginiz birilerini bulup, onlarla arkadaşlık da kurabilirsiniz. Dilerseniz sokaklar da bile yatabilirsiniz. İddia ediyoruz ki, ağustos’ta Avrupa’da nereye gidilir, sorusunun en güzel cevabı İspanya’dır.

Almanya

Eğer ekim ayında gidecek vaktiniz yoksa, size mutlaka ağustos ayında gitmenizi tavsiye ediyoruz. Zira Almanya ağustos ayında bir başka güzel. Almanya ağustos festivalleri 2018 için çok güzeller ve pek çok etkinlik olacak. Ne yalan söyleyelim, Almanlar bu işi biliyorlar. Hem sanatlanıp, hem de eğleniyorlar ve sizi de muhteşem zamanlar bekliyor.

Finlandiya

Finlandiya yazmamınız en büyük sebebi: Sakın başka bir ayda gitmeye çalışmayın, çok üşürsünüz! Biraz abartmış olabiliriz ancak ağustos ayı Finlandiya’yı rahat rahat gezmek için oldukça uygun. Özellikle üşümeyi sevmeyen gezginlerimiz için en ideal zaman. Hem de bu sıcaklardan bunalıyorsanız biraz serinlemiş olursunuz!

Vietnam

Çoğu zaman unutulan ve kötü bir imajı olan Vietnam aslında oldukça güzel bir memleket ve daha fazlasını hak ediyor. Ağustosta ise bol turist gidiyor Vietnam’a. Ancak bu sizin gezi deneyiminizi olumsuz etkilemiyor, hatta daha iyi oluyor. Oldukça uygun fiyatlara, çok güzel geziler bulabiliyorsunuz.

Ağustos ayında bol bol gezmeniz dileğiyle. İyi yolculuklar!

İlginizi Çekebilir :  Her Yerde Kalmayanlara Dünyanın En İlginç Otelleri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir