Antalya kamp alanları

Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz En İyi 7 Rota

Antalya kamp alanları yazımız eminiz çok işinize yarayacak. Ülkemizin en güneyinde yer alan Antalya, sıcaklarıyla meşhur. Bu sıcaklarına taş çıkarırcasına güzel denizi ve doğası ise sırt çantalarını takıp Antalya’ya koşmak için yeterli sebep. Tüm dünya tarafından tatil için tercih edilen Antalya’da nerelere gidilir, sıcaktan kaçmak için güzel rotalar nerelerdir bu yazımızda anlatacağız. Yiğit Özgür’ün “Sıcaktan Ağlayan Çocuk” karikatürüne ilham olmuş şehir Antalya’da kamp alanları nereler gelin beraber bakalım!

Olimpos / Çıralı

Antalya kamp alanları arasında en çok tercih edilen rotayla başlayalım. Olimpos Türkiye’nin sayılı güzel yerlerinden. Şıkır şıkır masmavi denize ve dağların kucaklaşıyor gibi durduğu kamp alanları/konaklama bölgesine sahip bir bölge. Doğal güzelliklerinin yanında tarihseverlerin bayılacağı bir antik şehre de sahip olan bölge Antalya kamp turları listenizde kesinlikle yer almalı. Burada çadırınızla konaklayabileceğiniz bir sürü kamping olduğu gibi, bungalow veya ağaç evde de kalabileceğiniz tesisler mevcut. Cırcır böceklerinin yaza ait nostaljik sesi mutlu insanlarla birleştiğinde Antalya’da kamp yaparken mutsuz olma ihtimaliniz sıfıra iniyor. Olimpos’tan çıkıp sahili aşarak Çıralı Köyü’nde yapacağınız yürüyüşlerde, butik çalışan şirin atölyelere rastlayabilir ve kendinize ve sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Kaş

Yukarıdan gelip de Kaş’ın eşsiz manzarasından büyülenmenizle başlayacak her şey. Bu ufak şehrin keyifli insanları, dört mevsim yazın hafifliğini çağrıştırıyor. Dalgıçlar için de mükemmel imkanlar sunan Kaş’ın deniz dibinde bir adet uçak batığı bulunuyor. Kamp yapmak isteyenler, Kaş’ta yer alan kampinglerde veya ücretsiz kamp alanları olan doğal ortamlarda kalabilirler. Yeşilin ve mavinin en güzel birlikteliğine şahit olmak için Kaş’ta birkaç gün geçirmeyi aklınıza koyun deriz!

Manavgat Köprülü Kanyon

Side’de yer alan çadır kamp yerleri arasındaki Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda rafting yapma şansınız da olacak. Toros Dağları’ndan gelen serinlikle güne başlamak, ırmağın kıyısında uyanarak sezonun keyfine varmak için tercih edilebilecek rotalardan olan milli parkta, her milletten insan konaklıyor. Yeni arkadaşlar edinebilir, doğal ortamın bünyenizde yaratacağı sakinliği gözlemleyebilirsiniz. Kanyonun kudretli görüntüsünden etkileneceğiniz bir tatil için Manavgat doğru adres. Bölgedeki kamp alanı ise tam teşekküllü olmasıyla artı puan kazanıyor. Çamaşır makinasının bile bulunduğu kamp alanı, konforuna düşkün kampçılar Antalya’da kamp yapma imkanı sağlıyor.

Adrasan

Tertemiz denizi  ile Antalya merkeze yakın kamp alanları arasında yer alıyor Adrasan. 2 km uzunluğundaki etkileyici sahili ile kampçıları cezbedecek olan bölgede birçok kamp alanı da bulunuyor. Aynı zamanda dalış imkanı da bulunan bölgenin misafirperver halkını çok seveceksiniz. Kafa dinlemek ve doğanın kendine has sesleriyle baş başa kalmak için tesisleşmenin az olduğu bölgede biraz zaman geçirebilirsiniz. Yaz tatilini mütevazi bir yerde, sakin şekilde geçirmek isteyenler için Adrasan, Antalya’da kamp yapmak isteyenler için en doğru adreslerden biri olacak. Olimpos’a yakın olan beldeyi mutlaka listenize ekleyiniz!

İncekum Orman Kampı

Fiyatlarındaki ucuzlukla dikkat çeken İncekum Kampı, aileler için birebir. Çadır kamp alanı fiyatları arasındaki yeri ile ekonomik bir tatil isteyenler buraya gidebilirler. Çam ağaçlarının serin gölgesi, sıcacık kumlarla buluşarak cennetten dünyaya açılmış bir kapıyı andırıyorlar. Sık ağaçların olduğu bölgede, denizin masmavi ışığı da olunca yaz tatilini geçirmek için daha güzel bir adres akla gelmiyor. Eğer çadırınız yoksa, İncekum Orman Kampı’nın size sunacağı çadır kiralama imkanından da yararlanabilirsiniz. Çocuk parkının da bulunduğu kampta, her yaşa göre bir eğlence mevcut!

Elmalı / Avlan Gölü

Antalya kamp planlarınız içinde güzel bir rota da Elmalı olabilir. Planınız Antalya’da kamp yapmak ama aynı zamanda sessizliğin de hakim olduğu bir yerde çadırınızı kurmaksa burası size göre. Etrafta kimse olmasın isteyenler, tesis sevmeyenler buraya gelebilirler. Mükemmel bir doğa manzarasına sahip yerlerden birine çadırınızı kurarak kamp macerasını başlatabilirsiniz. Antalya kamp yerleri 2018 yılında da dolu olacağından böyle bakir yerleri tercih edenlerin sayısı az değil. Siz de o kişilerdenseniz gölün huzurundan faydalanmak için Elmalı’ya gidebilirsiniz. Tesis olmadığından çevrede yüksek bir ışık kaynağı da yok. Bu sayede gökteki yıldızları seyredebilir ve gözlem yapabilirsiniz. Çadırınızı nereye kurarsanız kamp orasıdır sonuçta!

Kekova

Demre ilçesine bağlı belde, Türkiye’nin en temiz denizine sahip. Koruma altına alınmış olan Kekova’da bir de batık şehir bulunuyor. Kekova o kadar cömert bir bölge ki… Tarih, doğa, güzel iklim hepsi bir araya gelmiş ve Kekova’da toplanmışlar. Türkiye’nin her yerinin çok güzel olduğunu ve her yerinden tarih fışkırdığını bir kere daha hatırlatan bir bölge Kekova. Batık şehri tertemiz suların üzerinden görebiliyorsunuz. Burada kamp yapmak için alanlar bulunuyor. Kafanıza yatan en güzel yere de çadırınızı kurarak Antalya’da kamp günlerinizin en keyifli olanlarını Kekova’da geçirebilirsiniz.

Düden Şelalesi

Tatil denince akla her zaman deniz ve kum ikilisi gelse de ormanın derinliklerinde bizi bekleyen güzel sürprizler de var. Antalya’nın sıcaklarından biraz uzaklaşmak için de harika bir rota olan Düden Şelalesi’nin çevresinde kamp kurabilirsiniz. Şelaleden atlayıp da yaralananlar olunca çevresini demirlerle kapatan şelaleden atlamak yasak. Maceracılar çevrede doğal ortamda yürüyüş yaparak bu hislerini tatmin edebilirler.

Konyaaltı

Merkezden uzaklaşmak istemeyenleri Konyaaltı’ndaki kamp alanlarına yönlendiriyoruz. Konyaaltı’nın esas adının falezlerin üstünde yer almasından dolayı Koyaltı olduğunu ve halk dilinde söylene söylene bugünkü halini aldığını biliyor muydunuz? 7 km uzunluğundaki dev plaj Antalya halkının serinleme yeri. Çok güzel bir denize ve sıcak bir iklime ev sahipliği yapan plaja ailece veya çift olarak gidebilir ve çok keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Çevrede birçok kamp alanı bulunuyor. Buralarda konaklayabilirsiniz.

Antalya, en sıcak denizimiz Akdeniz’in kıyısında yer alan en büyük tatil şehri. Hal böyle olunca, kıyı şeridi boyunca Antlaya’da kamp kurulabilir hale geliyor her yer.. Siz de kendi keşfettiğiniz yerlerden bize bahsedin ve gezme aşkımız paylaşılarak çoğalsın.

Bol kamplı, yeşil ve mavinin en güzel tonlarını görebileceğiniz bir yaz dileriz! Alternatif tatil arayanlar için kamp her zaman en özel seçenek olarak kalacaktır.

İlginizi Çekebilir :  Unutulan Rotalarda Mersin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir