Black Friday İndirimleri ile Seyahat

Sık sık duyduğumuz bu Black Friday nedir? Black Friday, Şükran Günü’nden sonraki ilk Cuma gerçekleşiyor ve 1932’den bu yana Noel alışverişlerinin başlangıç günü kabul ediliyor.

%90’a varan indirimlerin olduğu Black Friday 2017 yılında online siparişte 5 milyar dolarlık satışla rekor kırdı.  Bizim ülkemizde pek bilinmese de yurtdışında bu güne çok önem veriliyor ve o gün tüm mağazalarda, restoranlarda ve otellerde tabiri caizse çılgın indirimler oluyor. Bu indirim çılgınlığı tabii ki seyahat kampayalarıyla seyahat etmek isteyen insanlar için de güzel bir fırsat halini almış durumda. Ucuz uçak biletini kapan indirimli otellerde tatilini yapıyor. Biz de yola çıkmaya hazır olanlar için hemen anlatalım istedik! Buyrun alışverişe!

Uçak bileti indirimleri

Birçok uçak firması bu sene Black Friday adı altında 2018’in ilk aylarını da kapsayan indirimler yaptı. %20 ile %80 arasında değişen bu indirimler tatil için ayrılan bütçeyi oldukça rahatlatacak cinstenti.

Bu sene geride bıraktığımız Black Friday’in sağladığı en ucuz uçak biletleri kampanyalarından seneye yararlanmak isteyenlere bir tavsiyemiz var. Sunulan indirimlerin yüzdeleri çok cazip görünse de bu günün esas amacı insanlara alışveriş yaptırmak ve bu yüzden biz size piyasayı bilip ona göre alışveriş yapmanızı öneriyoruz. Yani “%80 indirim, hemen alayım!” demeyin. Biraz araştırma yapın çünkü şişirilmiş fiyatlar üzerinden edinilmiş indirim çok da indirim sayılmaz!

Valiz İndirimleri

Uçak bileti kampanyaları dışında valiz fiyatlarında da güzel indirimler oluyor. Bu sene gözlediğimiz kadarıyla, normalde 250-350 dolar arasında satılan ve kaliteli dünya markalarının ürettikleri valizler, Black Friday indirimleri sayesinde 100-150 dolara alıcılarına sunuldu. 100-200 dolar arasında değişen valizler ise 50-80 dolara kadar indi.

İlginizi Çekebilir :  Gezerken Sağlığınızı Korumak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Otel İndirimleri

Tabii ki tatil veya seyahat denince akla gelen en önemli soru hangi otelin gecesinin ne kadar olduğu. Black Friday indirimleri kapsamında bu konuda da cazip indirimler gerçekleşti. Mesela Belize’de yer alan bir lüks ada normalde misafirlerine kişi başı 1500 ila 2500 dolardan kapılarını açarken, indirimli fiyatıyla bu meblayı 750 dolara kadar düşürdü. Los Angeles, Paris, Berlin ve hatta Yeni Zelanda’da bulunan otellerde %50’ye varan ve web sitelerinden satın alınabilecek indirim tarifeleri geçerli oldu.

Tur İndirimleri

Birçok tur şirketi ise şehir turlarında yaptıkları %30 civarı indirimleriyle Black Friday’i boş geçmedi. Çoğu cruise firması ise birbirinden farklı 200 indirim seçeneğiyle, her tip müşterisini indirimleriyle buluşturdu ve onlara ucuz seyahat fırsatı sundu. Bu seçenekler kişi sayısı, oda tipi gibi değişkenlerle belirlendi.

Kamp Malzemeleri İndirimleri

Bu sene Black Friday sayesinde kamp malzemeleri de oldukça yüksek indirim oranlarıyla satıldı. Mesela uyku tulumları ortalama olarak %40 indirimlerle, kamplarda kullanılan çok işlevli çakılar %50 indirimle satıldı. Kamp malzemelerinin en önemlisi olan çadırlar ise boyutlarına ve işlevlerine göre çok farkı indirim oranlarına sahip oldular. Zaten çadırlar arasında en ucuz çadır tipi olan tek mevsim yaz çadırlarının fiyatları %70-%80 oranında indirildi. 4 mevsim çadırlar da ortalama %50’yle kayda değer bir indirim aldılar.

Yani anlaşıldığı üzere, Black Friday indirimleri her şeyi kapsıyor. Kıyafet, parfüm, yiyecek/içecek, aksesuar, valiz, elektronik ve tabii tatil… Black Friday ile seyahat etmek eğer zamanınıza uyuyorsa çok akıllıca bir seçenek. İndirimli tatil seçeneklerini değerlendirmek ve seyahat için gerekli olanları ucuza almak için hemen harekete geçin!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir