Cape Town Gezilecek tüm yerler

Cape Town Gezilecek Yerler

Cape Town Afrika kıtasının en güneyinde yer alan ve kıtanın kalanına göre teknoloji ve refah anlamında çok daha iyi şartlara sahip bir şehir. Öyle ki buraya giderseniz kendinizi bir Avrupa şehrinde sanabilirsiniz. Cape Town nasıl bir yer merak ediyorsanız buradan buyrun!

Güney Afrika’da yer alan Cape Town’da resmi diller İngilizce ve Afrika Hollandacası. Küresel konumdaki İngilizce ile burada da kolaylıkla işlerinizi halledebilir, iletişim kurabilirsiniz.  Cape Town vize almadan gidebileceğiniz bir lokasyon. Para birimi olarak Rand kullanılıyor. Peki Cape Town’da nereleri gezmeli, nereleri gezmeden dönmemeli?

Cape Point

Afrika’nın güney ucundaki check pointiniz. Burada bulunan deniz fenerinden Ümit Burnu’nun en ucunda olduğunuzu düşünerek baktığınızda perspektifiniz kayabilir. Kendinizi koca dünya haritası üzerinde şak diye bulabilirsiniz. Cape Of Good Hope Milli Parkı’nı da görmeden dönmemenizi öneririz.

Hout Bay

Kendine özgü kültürü ve hatta pasaportlarıyla ayrı bir ülke mi desek, dünyanın cennet köşelerinden biri mi desek bilemedik. Cape Town da denize girilir mi diye merak edenlere gelsin. Hout Bay’de sörf en büyük hobilerden biri. Burada yüzebilir, kano ve deniz bisikleti kiralayabilirsiniz. Birçok hediyelik eşyacının da bulunduğu bölgede yazlık bir hava hakim.

False Körfezi Adası

Umarız gittiğinizde fok balıklarını da güneşlenirken yakalarsınız. Mükemmel doğasıyla dillere destan olmuş olan adada yelkencilik de yapılıyor. Gidilmesi gereken restoranlara sahip olan bu bölgede eşsiz manzara karşısında karnınızı doyurunca yaşamın bir başka yönüne tanık olabilirsiniz. Cİvardaki gözlem kuleleri sayesinde çevreyi daha iyi tanımak isteyen meraklı ve maceracı gezginler yaşadı!

Stellenbosch

Oldukça ünlü üzüm bağları olan bu şirin kasabadan şarap almadan dönmemenizi öneririz. Çünkü şarabınızı, mahzenlerden kendiniz seçme şansına sahip olacaksınız. Şarap içmem diyenlerdenseniz de birbirinden şirin kahvecilerin bulunduğunu da hatırlatalım. Meyve bahçeleri ve kendine özgü ruhuyla bu şahane bölgeyi listelerinize ekleyin deriz.

Masa Dağı

Tepesi bıçakla kesilmiş gibi dümdüz olan dağ, adını da bu özelliğinden alıyor. Cape Town’un en önemli sembollerinden olan Masa Dağı 1085 metre yüksekliğinde. Cape Town’da yaşayan Türkler tarafından da çok sevilen dağın tepesine çıkmak için teleferik imkanı mevcut. Bölgede çoğunluğu endemik 2200 çeşit bitkinin bulunduğunu söylerek botanikçileri heyecanlandırmayı borç biliriz!

Kirstenbosch Botanik Bahçeleri

Şehir merkezinden 13 km uzaklıkta yer alan bu bahçeler, dünyanın en güzel botanik bahçeleri arasında yer alıyor. 5000’in üzerinde endemik bitkiye ev sahipliği yapan bölgenin tek özelliği bu da değil; aynı zamanda Afrika oyması heykelleri de bünyesinde barındırıyor. Bölgeye servis ve otobüsler kalkıyor.

İki Okyanus Akvaryumu

İçinde türlü türlü canlıyı barından dev akvaryumun yelpazesinde köpek balığı da var, penguen de. 365 gün açık olan akvaryumu çocuklu aileler de tercih edebilir, zira 4 yaşından küçük çocuklardan ücret talep edilmiyor. Sabah 9’dan akşam 6’ya kadar hizmet veren İki Okyanus Akvaryumu’nu gezmeyi tatilinizin bir gününde daha dinlendirici bir program olarak ele alabilirsiniz.

Robben Adası

Türkiye’deki İmralı Adası gibi bir hapishane adası. Günümüzde müze olarak hizmet veriyor. Bu adada Nelson Mandela hapis yatmış. Şuanda Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Robben Adası, hem Cape Town’a uzaktan bakmak hem de topraklarında bulunan müzeyi gezmek için kesinlikle gidilmesi gereken yerler arasına kolaylıkla giriyor.

Artık Cape Town nerede ve  gezilecek önemli yerler nereler fikir sahibi oldunuz. Tatilinizin uzunluğuna göre listenize başka yerler de ekleyebilir, kendi zevkinize göre bir gezi planı oluştabilirsiniz. Tüm bunları yaparken kendisi yolculuğa dönüşen bir hayatınız olsun!

İlginizi Çekebilir :  Zambiya'da Mutlaka Görmeniz Gereken En Güzel 8 Yer

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir