Disneyland gezisi

Çocukla Çocuk Olunan Yer: Disneyland

Çocuğuyla güzel vakit geçirmek isteyen, içindeki çocukla güzel vakit geçirmek isteyen beri gelsin! Sizin için Paris Disneyland turu rehberi yazdık!

Donald Duck’tan tutun daMickey Mouse’a kadar pek çok kişinin çocukluğuna damga vurmuş kahramanlarla karşılabileceğiniz bir yer biliyoruz: Paris Disneyland! Çocuğunuzla buraya gelip eğlenceli vakit geçirebileceğiniz gibi, tek başınıza da pek tabii gelebilirsiniz, kimse de garipsemez! Ama bir de 23 Nisan Çocuk Bayramı hafta sonuyla birleşti mi, eh ne diyelim, fırsatınız varsa gidin görün buraları. Eğer çocuğunuzla harika vakit geçirmek istiyorsanız, işte size Paris Disneyland hakkında bilgi alabileceğiniz yazımız!

Nerede – Nasıl Gidilir?

Öncelikle tabii ki Paris’e gitmeniz gerekiyor. Paris’in meşhur metrosuna binip, yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla bu eğlencenin kapısına kadar gelebiliyorsunuz. Burada karşınıza iki kapı çıkacak: Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park. Biz bugün soldakinden içeri giriyoruz.

Bilet Fiyatları Nedir?

Hemen söyleyelim: Ucuz değil. Hatta Euro karşısında birlik ve beraberliğe muhtaç olduğumuz bu günlerde bilet fiyatları can yakabilir. Ama değer mi? Sonuna kadar değer. Bilet alırken tek günlük alabileceğiniz gibi çok günlük de alabilirsiniz. Tek günlük Paris Disneyland giriş ücreti 53 Euro’yken, çok günlük bilet 150 Euro’yu bulabiliyor. Bilet rezervasyonu yaptırmak isterseniz adresi şuraya bırakalım.

http://www.disneylandparis.com/en/?country=TR

Nedir Bu Disneyland?

Disney’in kahramanlarına, filmlerine, masalsı diyarlarına dair her şeyi bulabileceğiniz bir yer. Yaklaşık olarak 20 kilometrekarelik bir alana yayılmış durumda. Bu da hemen hemen İstanbul’un ortalama bir semtine eşit durumda. İçerisinde iki park ve 7 otel var. Adında Paris geçtiğine bakmayın, kendisi başlı başına bir şehir zaten.

Neler Vardır Ne Yapılır?

Paris Disneyland’de alanlar çeşitli temalara bölünmüş durumda. Disneyland’de nelere binilir karar veremiyorsanız sizi böyle alalım:

  • Discoveryland

Geleceğin tasarlandığı bir bilimkurgu alanı burası. Zaman makinelerinden uçan dairelere kadar pek çok ilginç aygıt var. Onlarla çeşit çeşit oyunlar oynarken, bir yandan da gerçekten var olsalardı nasıl olacaklardı onu deneyimleyebiliyorsunuz.

  • Fantasyland

Burası, eğlence adresinin en popüler yeri. Disney animasyonlarında görülmüş karakterlerin, mekanların hepsi burada. Tanıdık kahramanlar, sivri kuleler ve mesela, uyuyan güzelin şatosunu burada bulabilirsiniz.

  • Frontierland

Burası da bizi vahşi batıya götürüyor ve bir anda kızılderililer ile kovboylar arasında kalabiliyorsunuz. Kendi içinde de hepsini tek tek keşfedebileceğiniz bölümlere ayrılmış durumda.

  • Adventureland

Eğer macera tutkunuysanız burası tam size göre, zira Karayip Korsanları’ndan tutun da, Indiana Jones’a kadar pek çok bölüm burada yer alıyor. Dilerseniz hazinenin peşinden koşarsınız, dilerseniz tarihi eserleri kurtarırsınız. Karar sizin!

  • Main Street USA

  1. Yüzyıl Amerikan kasabalarında anacadde olurdu bir tane. Burası da adını bundan alıyor. Sizi 19. Yüzyıl’ın Amerika’sına götürüyor. Burada aynı zamanda alışveriş yapıp, karnınızı da doyurabilirsiniz. Hamburgerlerini mutlaka deneyin. Hediyelik olarak da prenses anahtarlığı alabilirsiniz!

Paris Disneyland Çalışma Günleri

İlginizi Çekebilir :  Hangi Ülkeden Hangi Hediyelik Eşya Alınır - 3. Bölüm

Temmuz – Ağustos: 09.00 – 23.00

Eylül – Haziran: 09.00 – 20.00

Özel günlerde yoğunluk artabiliyor. Ancak bu bir sıkıntı oluyor mu? Çoğunlukla olmuyor. Etrafta kendinden geçmişçesine koşan çocuk – ve büyükler – görmek insanı mutlu ediyor. Çocuğunuzla birlikte 23 Nisan etkinlikleri arıyorsanız mükemmel bir tercih olacaktır.

Disneyland’e gitmek sandığınızdan daha uygun fiyata gelebilir. Çeşitli tur firmaları uygun fiyatlarla buraya seyahatler düzenlemektedir. 23 Nisan Disneyland turları düşünüyorsanız eğer, bilet fiyatının daha uyguna geleceğini hemen söyleyelim. Zira bazı tur firmaları, giriş ücretini de dahil ediyor.

23 Nisan’da Disneyland gitmek için en uygun yer gibi gözüküyor. Gittiğiniz de çocuklar gibi eğlenmeyi de unutmayın!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir