Türkiyenin en güzel piknik yerleri

Doğaya Doyun: Türkiye’nin En Güzel Piknik Yerleri

Türkiye birçok bakımından tam bir cennet! En güzel denizlerden, sahillerden tutun da dağlara, ormanlara kadar yok yok ülkemizde. Biz de çayır çimene kendini atmak, lezzetli yiyeceklerle doyup sakin zaman geçirmek isteyenler için harika bir hafta sonunun adresi olacak piknik yerleri listesi yaptık.

Belgrad Ormanı – İstanbul

Hem piknik yerleri Avrupa Yakası’nda olsun hem de doğanın kucağında huzurlu ve eğlenceli vakit geçireyim istiyorsanız en ideal lokasyonlardan biri. “Ben Cumartesi de çalışıyorum” demenize gerek yok; Sarıyer ile Bahçeköy’ün sınırında bulunan Belgrad Ormanı’na uzak denilemez. Ayrıca Neşet Suyu, Binbaşı Çeşmesi, Kurt Kemeri, Falit Rıfkı Atay içinde bulunan 11 mesire alanından sadece birkaçı.

Gölcük Gölü – Bolu

Ankara’dan ya da İstanbul’dan bile bir hafta sonu için kalkıp gitmeye değer bir güzellik sizi bekliyor. Çoğu kimseler bilmese bile burası aslında 1958 yılında oluşturulmuş bir yapay göl. Burada sadece piknik masaları değil, içinde büfe ve restoranlar da bulunan Gölcük Gölü konforun da keyfini çıkarabileceğiniz bir alan. Ahlat, Gürgen, Selvi, Ardıç ve daha birçok ağaç sayesinde de oksijene bol bol doyacaksınız.

Mogan Gölü – Ankara

Bolu’ya kadar gelmişken bir sonraki durağımız belli; piknik yerleri Ankara’da da oldukça güzel vakit geçirmeniz için ideal. Son yıllarda etrafındaki yerleşim yerlerinin artmasıyla daha da popülerlik kazanan Mogan Gölü neredeyse 650 m2’lik bir alana sahip. Dolu dolu bir hafta sonu planı için de ideal. Çünkü sadece piknik yapmak için değil; kültürel, sportif ve eğlence aktiviteleri, yürüyüş ve koşu yolları, oyun alanları da size kalkıp gitmek için neden yaratabilir.

Sasalı Piknik Alanı – İzmir

Ülkenin 3. büyük şehrini es geçecek değildik; piknik yerleri İzmir’de de güzelliğinden bahsettiriyor. Sasalı Piknik Alanı, şehir belediyesine ait bulunuyor. Ulaşım için toplu taşımayı da rahatlıkla kullanabileceğiniz Sasalı, size sakin ve huzur dolu bir ortam sunuyor. Yeşilliğin ortasında sofranızı kurun, bisiklete binin, güzelce kafanızı dinleyin. Üstelik Doğal Yaşam Parkı’nın hemen yanında yer aldığı için hayvanat bahçesine de uğrayabilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir :  Balkan Ülkeleri Hakkında 16 İlginç Bilgi

Atatürk Kent Ormanı -Bursa

Keyifli vakit geçirmek, dinlenmek için seçeceğiniz piknik yerleri Bursa’da şehir merkezinde bile var. Atatürk Kent Ormanı size yeşilin tam ortasında harika bir atmosfer sunuyor. Bir yanınızda Uludağ’ın diğer yanınızda şehrin manzarası ile ferahlığın kapılarını da sizin için aralıyor. Karnınızı doyurduktan sonra piknik alanı içinde yer alan küçük hayvanat bahçesini gezebilir; yer alan sahalarda futbol ya da voleybol oynayabilirsiniz. Çocuk parkları sayesinde çocukların da çok iyi vakit geçireceğini hemen ekleyelim.

Kalabak Köyü – Eskişehir

Size Eskişehir’de piknik alanı dediğiniz zaman belki de ilk olarak aklınıza gelmeyecek olan Kalabak Köyü’nden bahsedelim. Burası şehre 42 km uzaklıkta. Bu mesafe gözünüzü korkutmasın; çünkü köyün yakınlarındaki 10 hektarlık orman bu mesafeye değer. İçinde birçok farklı çeşit ağacın yer aldığı ormanın bir de bonusu var: Şelale! Evet, şimdi anladınız, şelale kenarında bir piknik için kalkıp gitmeye değer.

Artık en güzel piknik alanları nerede, biliyorsunuz. Eee, liste bizden, piknik sepetini hazırlamak sizden… Lezzete ve doğaya doyun!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir