en az turist çeken ülkeler

Dünyada En Az Ziyaret Edilen Ülkeler Listesi

Dünyada keşfedilmesi gereken ülkeler ve destinasyonlar artık kalmadı diyebiliriz. İnsanların doyumsuzluğu ve yeni yerler keşfetme isteğiyle beraber artık tüm ülkeler yılda belirli sayıda turisti kendine çekiyor. Fakat turist kalabalığını sevmeyenler ve farklı yerler arayanlar için güzel haberlerimiz var. Dünya Turizm Örgütü dünyada en az ziyaret edilen ülkeler listesini yayınladı. İşte sizlere dünyada en az ziyaret edilen ülkeler ve neden ziyaret etmeniz gerektiğini yazdık.

Lihtenştayn- Avrupa

Yılda ülkeye gelen ziyaretçi sayısı: 69,000

Neden ziyaret etmeliyim? : Her yerden görebileceğiniz el değmemiş tepeleri, tarihi derinlemesine keşfetmenizi sağlayacak ortaçağ köyleri, dağ manzaraları ve saklı patikaları bu küçük ama büyüleyici ülkeyi gerçek hayatta bir masal haline getiriyor.

Moldova- Avrupa

Yılda ülkeye gelen ziyaretçi sayısı: 121,000

Neden ziyaret etmeliyim? : Moldova kırsal manzaralarıyla, kendine özgü kültürel yaşamıyla, refahıyla sizlere muazzam tecrübeler sunuyor. Moldova saf manastır hayatıdır. Moldova, kelimenin tam anlamıyla Avrupa’nın turist kalabalığından kaçmak isteyenler için saklı cennetlerden biridir. Gidiniz ve görünüz efenim hak vereceksiniz.

moldava, en az ziyaret edilen ülkeler

San Marino- Avrupa

Yılda ülkeye gelen ziyaretçi sayısı: 60,000

Neden ziyaret etmeliyim? : Dünyada 196 egemen devlet var ve San Marino olabildiğince küçük beşinci ülkedir. Bilindiği gibi küçük bir ülke olsa da burada merak uyandırabilecek sürüsüyle görkemli yer mevcut. Gizemli sırları ve tepelerin üstüne konumlanan şatafatlı kaleleri ile San Marino gidip görülesi ülkelerden biri.

san marino kale, dünyanın en az ziyaret edilen ülkeleri

Butan- Asya

Yılda ülkeye gelen ziyaretçi sayısı: 155,000

Neden ziyaret etmeliyim? : Butan birçok gezgin için bir hac niteliği taşıyor. Hiçte sıradan bir ülke değil. Tundraları, büyüleyici dağ manzaraları ve çekici tapınak bolluğu ülkeyi olağanüstü yapıyor. Bizim tavsiyemiz? Bilet rezervasyonunuzu yapın ve bir an önce Butan’ı keşfedin.

butan, az ziyaret edilen ülkeler

Bangladeş- Asya

Yılda ülkeye gelen ziyaretçi sayısı: 125,000

Neden ziyaret etmeliyim? : Büyüleyici kültürlerin ülkesi olan Bangladeş, nehirleri ve renkli şehirleriyle ilginç yerlerden. Asya’nın en yeşil mücevheri olarak nitelendirilen Bangladeş, dünyaca ünlü yazarların, kaşiflerin ve öncü gezginlerin uğrak noktalarından.

İlginizi Çekebilir :  Aile Boyu Macera: Yurt Dışında Ailece Gezebileceğiniz 8 Ülke

bangladeş, dünyanın en az ziyaret edilen ülkeleri

Timor-Leste (Doğu Timor)- Asya

Yılda ülkeye gelen ziyaretçi sayısı: 66,000

Neden ziyaret etmeliyim? : Doğu Timor Demokratik Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya’da Timor adasının doğusu, Atauro ve Jaco adaları ile Oecussi-Ambeno bölgesini kaplayan ve az bilinen ülkelerden biridir. Ülke, sağlam güzel manzaralar, el değmemiş (evet, gerçekten) plajlar, dost canlısı insanlar ve sakinlik sunuyor. Ziyaret etmen için başka ne sebep gerekiyor?

dünyanın en az ziyaret edilen ülkeler, timor leste, heykel

Brunei- Asya

Yılda ülkeye gelen ziyaretçi sayısı: 219,000

Neden ziyaret etmeliyim? : Aşağıdaki resim. Resim mükemmel olmaktan başka bu ülkenin titizlikle yapılmış görkemli camiler, puslu dokunmamış yağmur ormanları ve dünyanın İslam mimarisinin en güzel örneklerinden bazıları da dahil olmak üzere size sunacak bir çok şeyi var.

brunei, dünyada en az ziyaret edilen ülkeler, turist sayısı az olan ülkeler

Kiribati- Okyanusya

Yılda ülkeye gelen ziyaretçi sayısı: 4,000

Neden ziyaret etmeliyim? : Kiribati, doğanın sevgilisi gibidir. İster keskin bir balıkçı, ister sörfçü veya dalgıç olun bu şaşırtıcı ülkenin Pasifik yıldız resifleri, adacıkları ve uzak atolleri, sizi heyecanla karşılar.

kiribati, dünyada en az ziyaret edilen ülkeler arasında kiritabi bulunuyor.

Tuvalu- Okyanusya

Yılda ülkeye gelen ziyaretçi sayısı: 2,000

Neden ziyaret etmeliyim? : Tuvalu, dünyada en az ziyaret edilen ülkeler arasında başı çekiyor. Gözlerden uzak bir ülke. 26 km² alana sahip ve sadece 12 bin kişi yaşıyor. Bu ülke size göz kamaştırıcı turkuaz yeşili denizler, el değmemiş plajlar, rahatlayabileceğiniz ve tüm iş stresini atabileceğiniz dingin manzaralar hediye edecek. Yada şöyle tanımlayalım: Kendi cennet tanımını unut. Burası kelimenin anlamını yeniden tanımlıyor.

en az ziyaret edilen ülkeler arasında tuvalu bulunuyor.

Montserrat- Karayipler

Yılda ülkeye gelen ziyaretçi sayısı: 9,000

Neden ziyaret etmeliyim? : Bu şarkıyı hatırlayın ‘Hot, Hot, Hot’. Hatırlamadıysanız hemen şarkının linkini şuraya bırakalım. Dinleyince “aaaaa şu şarkıı!!” diyeceksiniz. Bu şarkı, bu küçük ve kaygısız adanın içinde doğmuştu. Ayrıca, Beatles yapımcısı Sir George Martin tarafından kurulan ünlü kayıt stüdyosu olan AKA Air Montserrat’ın da evi burada. Burada başka neler var? Mesela; çok aktif bir yanardağ. Adrenalin tutkunlarını alalım. Ya da yüzmek mi istiyorsunuz? İşte size dünyanın en güzel plajlarına sahip ada ülkesi. Gidin ve bol bol resim gönderin. İnstagram boş kalmasın herkesi şaşırtın! 🙂

az ziyaret edilen ülkeler, karayipler, deniz, plaj

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 comment

  • Dünyanın en popüler ülkelerini bir kenara bırakıp sadece biraz sakinlik isteyenler için dünyada en az ziyaret edilen ülkeler listesi harika bir çözüm olmuş . Doğu timor ve Brunei etkileyici bir yer olarak görünüyor eminim çoğu insan bu ülkelerin isimlerini bile duymamıştır