Dünyanın En Güzel Plajları

Daha çok sıcak havaları seviyorsanız ve gezilerinizde mutlaka suyun yakınında bol bol vakit geçirmek istiyorsanız tam size göre bir liste olsun diye dünyanın en güzel plajları arasından 8 tanesini seçtik.

Bazısı için sadece tarihi yerleri görmek yeterken bazıları da farklı bir tat için dünyanın öbür ucuna gidebilir. Seyahat etmenin her anlamda insana bir şey kattığı gerçeğini bir kenara koyarsak bazı gezginler için de “olmazsa olmaz”lar arasında deniz, kum ve güneş üçlüsü vardır. İşte bu seferki yazımız tam da onlar için! Dünyanın bambaşka yerlerinde güzelliğiyle büyüleyen plajları sizin için derledik!

Bora Bora

Hemen hemen herkesin adını duyduğu en ünlü adalardan biri olan Bora Bora ile başlayalım. Fransız Polinezyası’nın minicik adalarından olan Bora Bora, Pasifik Okyanusu’nun eşsiz mavisi ile size rüya gibi bir ortam sunacak. Egzotik atmosferinin, bembeyaz kumlarının ve yemyeşil ağaçlarının arasında bütün ömrünüz boyunca kalmak isteyeceksiniz.

Bora-Bora

Bora Bora Haritası

Bacuit Takımadaları

Egzotik bir atmosferden bahsedip de Filipinleri unutmak mümkün değil. Tayland ya da Malezya kadar akla geliyor olmasa da Filipinler, Bacuit Takımadaları ile akıllara kazanacak doğal bir manzara sunmasının yanı sıra eşsiz güzellikte plajlara da sahip bulunuyor.

Bacuit-Bay

Bacuit Bay Haritası

Cala de Sant Vicent

Sadece coşkulu ritmleri ve danslarıyla değil, ziyaretinizin ardından artık Cala de Sant Vincet plajı ile de aklınızda kalacak olan yer İspanya, Ibiza’da. Akdeniz’de hala birçok adanın güzelliklerini koruyabildikleri Ibiza’da Cala de sant Vicent dışındaki plajlara uğramayı da ihtmal etmeyin.

Cala de Sant Vicent

Cala de Sant Vicent Haritası

İlginizi Çekebilir :  Özlem Keşifte Kimdir? Dünya Turu Ne Zaman?

One Foot Adası

Harikulade atmosferinin içine girdiğiniz anda “Dünyanın En Güzel Plajları” olmaya aday listesinde zirveyi zorlayacak olduğunu düşüneceğiniz yerlerden biri de One Foot Adası. Avustralya’daki Cook Adaları’ndan biri olan One Foot Adası’nda bembeyaz kumların üzerine uzandığınızda ardınıza yeşilin ve mavinin kucağında olduğunuzu hissedeceksiniz.

One-Foot-Adası

One Foot Adası Haritası

Seyşel Adaları

Bunca ünlünün tercih etmesinde bir hikmet olduğunu düşünüyorsanız yanılmıyorsunuz. Cennetin tasviri gibi olan adalardaki plajlardan her biri büyüleyici güzellikte. O yüzden Seyşel Adaları’na doğru yola çıkanlara Bird Adası’ndan Praslin’e kadar hepsini gezmeye çalışmalarını öneririz.

Seyşel-Adaları

Şeyseller Haritası

Myrtos Sahili

Mavinin en güzel tonlarına sahip olan bir başka plaj da Yunanistan, Kefalonia’da yer alıyor. Yalnızca kar gibi beyaz kumları ve gökyüzünün bir yansıması gibi duran masmavi deniziyle değil nefes kesici manzaralara da sahip olan Myrtos yalnızca plajları sevenler için değil, büyüleyici fotoğraflar çekmek isteyenler için de en ideal yerlerden biri.

Myrtos

Myrtos Haritası

Cala Goloritze

İtalya’nın leziz mutfağı, köklü sanat anlayışı ve içmeye doyulmayan şarapları kadar ünlü olan bir başka şeyi de Cala Goloritze plajı. Avrupa’nın en iyi 10 plajı arasında yer alan ve 1995 yılından beri de UNESCO tarafından koruma altında olan Cala Goloritze’de ormanlık bir alan ve masmavi suyun güzelliği ile doğanın kucağında hissedeceksiniz.

Cala-Goloritze

Cala Goloritze Haritası

Vik Siyah Kum Plajı

Evet, doğru okudunuz; siyah kum! Her zaman masmavi suyun vurduğu kıyılarda beyaz kumlar olduğundan bahsedilmesine alışık olanları şaşırtacak olan Vik Siyah Kum Plajı İzlanda’da yer alıyor. Her zaman sıra dışı tercihler yapmak ve bambaşka doğal güzellikler görmek isteyenler için en ideal destinasyonlar arasında.

Vik-Siyah-Kum

Vik Siyah Kum Haritası

Şimdiden gideceğiniz Dünyanın En Güzel Plajları listesinden yerinizi seçin ve hazırlık yapın! Yola çıkmadan önce mayonuzu almayı da unutmayın! 😉

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir