Her Yerde Kalmayanlara Dünyanın En İlginç Otelleri

Her yerde kalamıyorsanız, ilginç bir yerde kalın ve dünyanın birbirinden değişik otelleri listesine bir göz atın! Seyahat etmenin en önemli parçalarından biri de nerede konaklayacak olduğunuz. Kimileri bir kanepesini paylaşan insanların evinde, kimileri hostellerde, kimileri de çadırında uyumakta beis görmez. Bazıları ise her yerde kalamaz! “Her yerde kalamam ben”ciler; dünyanın en farklı otellerinden haberiniz olursunuz. Kalın bi’gece işte! 😉

Attrap Reves – Fransa

Fransa denildiği zaman aklınıza romantik anların gelmiyor oluşu mümkün değil. Romantizmin beşiği sayılabilecek bu ülkede bir o kadar romantik olan bir başka şey de Attrap Reves Oteli. Yeşillikler içinde, şeffaf balonlardan yapılmış odalar düşünün… Geceleri doğanın kucağında bir gökyüzü dolusu yıldız üzerinizi örtecek. Yanınızda sevgiliniz de varsa… Fazla söze gerek yok; ortalama olarak 200euro olduğunu söyleyelim, yeter.

Hotel de Glace – Kanada

Soğukla bir sorunu olmayanlar için dünyanın en ilginç otelleri arasında ilk sırada Hotel de Glace yer alabilir. Buzdan odaları olan bu otelde gerçekten de farklı bir deneyim yaşayabilir ve Leonardo DiCaprio’nun The Revenant filminde neler çektiğini anlayabilirsiniz. Geceliği 400 dolar otel bütçenizi aşıyorsa 35 dolar ödeyerek kokteyle ve yemek turlarına katılmanız da mümkün.

Montana Magica Lodge – Şili

Gönlü hep doğadan yana olanlar için biçilmiş kaftan! Dağın başında, doğanın organik bir parçası gibi duran, bir yanından suların döküldüğü bu otel size çok “doğal” bir deneyim yaşatacak. Farklı aktivitelerin yapıldığı otelde eğlence garanti. Oda fiyatları 200 dolar civarından başlıyor ve sadece 13 odası bulunuyor.

İlginizi Çekebilir :  Şehirden Çıktım Dağa: Dağ Evlerinde Tatil

Poseidon Undersea Resorts – Fiji

Öncelikle hemen söyleyelim ki dünyanın en ilginç otel odalarının bulunduğu bir yer olduğu için listeye ekledik; zira haftalık konaklama ücreti 40 bin TL’nin üzerinde olan bir otelden bahsediyoruz. Elbette, değip değmeyeceği de tartışılır. Denizaltında olan bu otelde gözünüzü çevirdiğiniz her yerde rengarenk balıkları, eşsiz deniz canlılarını görmeye değer diyorsanız Fiji için uçak bileti bakabilirsiniz.

Propeller Island City Lodge – Almanya

Seç-beğen-al! Birbirinden farklı birçok odası bulunan Propeller Island City Lodge, ilginç otel konseptleri için başarılı bir örnek oluşturmuş. İsterseniz odunlardan yapılmış bir yatakta, isterseniz bir tabutun içinde isterseniz aynalarla dolu bir odada uyuyabilirsiniz. Bunların dışında da çok farklı odaları bulunan otelin gecelik fiyatları ise 100 euro’dan başlıyor. Almanya’ya yolunuz düşerse diye ekledik listeye…

Pioneertown Motel – Amerika

Yok, yanlış yazmadık; bir motelden bahsediyoruz bu sefer. Hem de sadece bir motelden de ibaret değil. Efendim, sene 1946. Hollywood aktörlerinden olan Roy Rogers ve Gene Autry başrolde! Hem bir film seti hem de bir konaklama alanı oluşturmaya karar veriyorlar ve ACTION! Zamanında birçok filmin seti olarak kullanılan Pioneertown hem sanata hem sanatçıya hem de şimdi turistlere hizmet veriyor. Western konseptini sonuna kadar yaşayacağınız Pioneertown’a giderken atınızı almayı unutmayın! =)

Giraffe Manor – Kenya

Hayvanseverleri buraya alalım! Düşünün; uyanıyorsunuz ve camı açıyorsunuz. Gözleriniz harikulade bir manzaraya bakarken ciğerlerinize de taptaze bir hava doluyor ve günyadın öpücüğünüz bir zürafadan geliyor. Çünkü otelin özelliği bu. Etrafındaki zürafalar ikinci kattaki odanızın penceresini tıklatabilir, sabah kahvaltınıza eşlik edebilir ve siz arkanızı döndüğünüz anda tereyağlı ekmeğinizi mideye indirebilir. Safari de yapabileceğiniz otelin gecelik fiyatı da 700 dolar civarında.

Işte, artık “ben her yerde kalamam” demeniz için sebep yok. Dünyadaki ilginç oteller hakkında bilgi edindiniz. Gidiniz, kalınız. Dönünce de bize anlatmak için yazarımız olmayı unutmayınız!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 comments

  • Dünyanın En ilginç otelleri listesinde buzdan otel , zürafalı otel ve denizaltı otel gibi çok ilginç oteller var ama fiyatları da otelin ilginçliğiyle beraber artıyor ama genede kalabilecek olanlar için güzel bir liste

  • Merhaba Emiratse,

    Bu oteller her ülkenin farklı bir coğrafyaya ve coğrafyanın kendine özgü ikliminden kaynaklanan fantastik yerler. Herhangi birini ziyaret etmeniz dahilinde deneyimlerinizi duymak isteriz