En güzel gemi turları

Dünyayı Gezebileceğiniz En İyi Gemi Turları Rotaları

Gemi turları sizin de ilginizi çekiyor mu? Dağ taş, dere tepe gezmeye bir alternatif olarak masvami denizde seyahat etmeyi sevenler için en güzel gemi turlarını bir araya getirdik. Gezgin, yalnızca karayolunu ya da havayolunu kullanarak yeryüzünü keşfedene değil deniz aşırı yerleri yine deniz yoluyla da keşfetmeye tutkulu kimselerdir. Uçak, otobüs, tren, otostop, bisiklet, gibi seyahatler ve keşfetme seçeneklerine alternatif olarak gemi turlarının her geçen gün ilgilileri artıyor. Gözünüzün masmavi denizden başka bir uzamı görmediği, mavinin tüm tonlarını görüp dahası bunları günün her saatinde tecrübe ederek yaşamak birçoğumuz çok heyecan verici. Biz de bu eşsiz deneyimleri yaşamak isteyenler için en iyi crusie gemi turlarını ve rotaları bir araya getirdik.

Yunan Adaları

Gemi turları arasında belki de İstabul kalkışlı vizesiz gemi turları arasında bulunan Yunan Adaları destinasyonu ülkemize hem coğrafi hem de kültürel olarak yakınlık göstermesiyle ilgi çekiyor. Rodos, Girit, Samos, Midilli, Mykonos, Santorini gibi adalar bu rota üzerinde görebileceğiniz adalar arasında yer alıyor. Günlük gemi turları bu konuda oldukça işinize yarayacaktır.

İlginizi Çekebilir :  Yunan Adaları, Sakız (Chios)

Ege-Adriyatik Turları

Akdeniz’den vazgeçemeyenlerin bir diğer tercihi Ege-Adriyatik turları oluyor. Venedik, Dubrovnik, Atina, İtalya, Dalmaçya Sahilleri gibi duraklarıyla Akdeniz’in birbirinden güzel şehirlerini ve adalarını görme fırsatı sunuyor. Elbette bu rota üzerinde tarihî ve arkeolojik birçok güzelliği görmek de bu turlara eksta bir güzellik katıyor.

Akdeniz Turları

En çok tercih edilen gemi turları arasında  Akdeniz rotası ilk sıralarda yer alıyor. İspanya, Portekiz, İtalya, Fransa gibi Akdeniz sahil şeridi boyunca uzanan ülkeleri ve kültürleri 1-2 hafta içerisinde gezebilirsiniz. Bu turlar için en çok tercih edilen turun MSC Meraviglia ile yapıldığını ve en ucuz yurt dışı gemi turları arasında olduğunu söylemekte fayda var.

İskandinavya ve Baltık Turları

Baltık Denizi’ni çevreleyen Kuzey Avrupa ülkelerini görmek isteyenler için eşsiz bir tur fırsatı sunuyor. Finlandiya, İsveç, Letonya, Litvanya, Estonya, Polonya gibi Baltık ülkerinde nispeten daha serin ve soğuk bir tatil arzu edenler için bulunmaz bir tur olduğunu söyleyebiliriz. Bu turlar, elbette yazın sıcaklarından bunalanlar için daha çok yaz mevsiminde tercih ediliyor.

Karayipler-Küba

Oldukça uzak bir konumda yer almasıyla bu gemi turlarının diğerlerine nazaran pahalı olduğunu söyleyebilriz. Fakat özellikle MSC Cruises’ten gemi turu erken rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Küba’nın yanında Jamaica, Belize, Meksika Cozumel, Honduras gibi birçok durağı görmenizi sağlayan bu turlar unutulmaz bir tur deneyimi yaşatıyor.

İlginizi Çekebilir :  Küba-Tarih,Rom ve Puro

Birleşik Arap Emirlikleri

Son yıllarda hayli popüler olmaya başlayan Birleşik Arap Emirlikleri gemi turları,  özellikle birbirinden lüks otelleriyle cazip görünüyor. Başta Umman olmak üzere, Dubai, Abu Dabi, Siri Bani Yas Adaları gibi duraklar kelimenin tam anlamıyla sımsıcak bir tatil geçirmenizi sağlıyor. Bunun dışında bu rota üzerinden birbirinden farklı kültürü de tanıma fırsatı yakalıyorsunuz.

İzlanda Turları

Kuzey ülkelerini keşfetmeyi sevenlerin tercihleri arasındaki bu durak, daha çok Avrupa kalkışlı gemi turları arasında bulunuyor. İzlanda’nın yemyeşil ve karla kaplı dağlarının temiz havası, fiyortlar, şelaleler, kendine has kültürü keşfe gelenleri karşılayan güzellikler arasında. Her şey dahil gemi turlarıyla eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Gemi turlarının en güzel yanı, birden fazla kültürü ve coğrafi mekânı belirli bir rota üzerinde gezerek seyahatin zenginleşmesi oluyor. Belirlenmiş rota üzerindeki ülkelerin, adaların, sahil kentlerinin ve bunların kendine has özelliklerin hepsini birkaç haftalık turlarla gezmek bu turların en güzel yanı oluyor. Siz de birbirinden farklı güzellikteki yerleri gemi turlarıyla keşfe gelmek istemez misiniz?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir