Egzotik Bir Yolculuk:Madagaskar

Afrika Kıtası’nda bir ada ülke olan Madagaskar’da görülecek yerler arasında tarihi yapılar, doğal yaşam alanları, ulusal parklar ve farklı bir kültürün izini taşıyan birçok destinasyon noktası bulunuyor.

Farklı keşifler yapmayı, ilginç kültürler tanımayı ve özellikle de kültürel değerlere bağlılıkla yapılan festivallerden keyif alanların gidebileceği yerlerden biri Madagaskar. 22 bölge ve toplam 119 ilçeden oluşan bu ada ülkesine doğru yola çıkacaklar için en fazla keyif alabilecekleri yerleri listeledik!

Avenue of Baobabs (Baobabs Patikası)

Morondava’da bulunan Baobabs Patikası büyüleyici bir yürüyüş yapmanızı sağlıyor. Sadece o bölgede yetişen dev ağaçların yanı sıra başka birçok ağaç türünü de barındırıyor. Yol boyunca görebileceğiniz bu doğal güzelliklere akşam saatlerinde batan güneşin enfes manzarası da eşlik ediyor. “Madagaskar” denince ilk aklan gelen yerlerden biri olan Avenue of Baobabs Madagaskar’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.
Baobabs Patikası Adres

Isalo National Park (Isalo Ulusal Parkı)

Adından anlaşılacağı üzere Isalo’da bulunan parkta öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta Lemurlar! =) Bu sevimli hayvanların yiyeceklerinizi çalabilecek kadar yakınıza gelebildiği doğal atmosferinin sizi büyülemesi ise yapacağınız yolculuğa kesinlikle değeceğini gösterecek. Birbirinden harika tepeleri, şelalelerin dibinde oluşmuş küçük havuzları ve topraklarında yaşayan çeşit çeşit canlının sağladığı ekolojik zenginliği ile mutlaka aklınızda yer edecek bir yer.
Isalo Ulusal Parkı Adres

Isalo Ulusal Parkı

Lemur’s Park (Lemur Parkı)

Antananarivo’da yer alan Lemur Parkı da Madagaskar’ın çok rağbet gören yerlerinden biri. Doğanın bakir sırlarını barındırmayı başaran yerlerden biri olan Lemur Parkı’nda doğal güzelliklerin ne kadar sınırsız olduğuna şahit olacaksınız. Nisan ve Mayıs aylarında gitmenin en uygun zaman olacağı Antananarivo Madagaskar’da ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Lemur Parkı’nda da birçok farklı türde lemur görebilir ve doğal kaya oluşumlarının arasında gezebilirsiniz.
Lemur Park Adres

Lemur Parkı

Ranomafona National Park (Ranomafona Ulusal Parkı)

Fianarantsoa’da bulunan parkta Madagaskar maymunları, farklı türde lemurlar görmek için zorlu sayılabilecek bir yürüyüş yapmanız gerekecek. Ancak iyi bir rehberle bunun da üstesinden gelebilirsiniz. Parkın içindeki zahmetli sayılabilecek yürüyüşünüz boyunca görebileceğiniz çeşit çeşit hayvanın yanı sıra birçok egzotik bitki türü de bulunuyor. Bukalemunların da yürüyüşünüze eşlik edeceğiz Ranomafona Ulusal Parkı’na ulaşım ise parkta yürüyüş yapmaktan daha kolay.
Ranomafona Ulusal Parkı Adres

Ranomafana-National-Park

Fort Manda (Manda Kalesi/Hisarı)

Toamasina’da bulunan bu tarihi yapı Madagaskar’da en fazla görülen yerler arasında yer alıyor. Manda Kalesi, 19. yy’ın başında doğu kıyısını aldıktan sonra, Kral I. Ramada tarafından inşa edildi. 25.000 askerin kalıcı olarak bir yere sahip olması gerekliliğini gözeten yapının inşası ise 8 yıl sürdü. Bu tarihi yapının doğal ortamın organik bir parçası gibi durması ise ziyaretçilerinin en fazla hoşuna giden özelliklerinden biri.

İlginizi Çekebilir :  Afrika Kıtası

Antsirabe Cathedral (Antsirabe Katedrali)

Madagaskar’ın en büyük ikinci şehrin olan Antsirabe’de bulunan katedral 19yy başlarında ülkede inşa edilmiş olan ilk katedral. Şehrin merkezinde bulunan katedral tarihi dokusu ve muhteşem mimarisi ile doğal güzellikleriyle ünlü olan Madagaskar’da görülecek yerler arasında bulunuyor. Norveçli misyonerlerin geçmişte mesken edindiği bu katedrali mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Antsirabe Cathedral Adres

Egzotik gezinizin en unutulmaz parçalarını taşıyacak olan Madagaskar ülkesi her gezginin bir gün gitmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Size şimdiden iyi yolculuklar dileriz!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir