Seyahat Beyaz Perdede: En İyi Gezgin Filmleri

Seyahat aşkınızı arttıracak mutlaka izlenmesi gereken gezgin filmleri listesini sizin için derledik, buyrun okumaya! Gezginlerin veya gezgin olmak için hayal kuranların izlediği ve örnek aldığı harika başyapıtları listemiz sayesinde okuyacak, öğreneceksiniz. Dünyaya gezmekle ilgili filmler işte burada, aralarında izlemedikleriniz varsa hiç vakit kaybetmeden izleyin deriz!

INTO THE WILD (2007 – Imdb: 8.2)

Alexander Supertramp ya da gerçek ismiyle Christopher Mccandless’ı duymayan yoktur. Unutulmaz yol filmleri arasında en önemlilerinden biri olan Into The Wild’ı izlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririz. Gezgin filmleri içinde özel bir yer tutan filmin konusu ise kısa şöyle: Sahtelikten sıkıldığı için toplumdan uzaklaşmak ve Alaska’ya gitmek için yola çıkan baş kahramanın başından geçenler, yolda tanıdığı insanların anlatıldığı film yıllardır gezginlere ilham veriyor. Müzikleri de Eddie Vedder tarafından yapılmış olan bu harika film, hem gözlerinizi hem de kulaklarınızı doyuracak.

EAT, PRAY, LOVE (2010 – Imdb: 5.7)

Günlük hayatından son derece bunalmış olan Liz, Endoznezya, Hindistan ve İtalya’ya gitmeye karar vererek kendisini değiştirecek bir macera yaşamaya karar veriyor. Macerasına mistik bir anlam yükleyen Liz, gittiği ülkelerde birçok insanla tanışıyor, yeni diller öğreniyor. Bu yapım dünyayı gezmekle ilgili fimler arasında en güzellerinden biri. Gerek kitabıyla gerekse de filmiyle birçok gezgine ilham olmuş olan bu seyahat filmi izlemeniz gereken filmler arasına bizce girmeli.

DIARIOS DE MOTOCICLETA (2004 – Imdb: 7.8)

Tam anlamıyla şahane bir yol filmi olan ve Türkçesi Motorsiklet Günlükleri olarak anılan bu keyifli yapım, Che Guevara ve arkadaşı Alberto Granado’nun 50li yıllarda Güney Amerika’da geçirdikleri zamanları ve gezilerini konu alıyor. Che’yi oynayan Gael Garcia Bernal rolünün hakkını vermiş. Mutlaka izlenmesi gereken gezgin filmleri arasına kesinlikle girecek olan bu filmi, mutlaka izleyiniz efendim!

İlginizi Çekebilir :  Sanatsal Gezi Rehberi – 2018 Ağustos Ayı Yurtdışı Etkinlikleri

BUCKET LIST (2007 – Imdb: 7.4)

Başrollerini Morgan Freeman ve Jack Nicholson’ın paylaştığı bu filmi bilmeyen duymayanınız yoktur diye düşünüyoruz. İlham verici filmler listesinde bir numarayı hakeden bu yapımda, ayrı hayatlardan gelip bir hastane odasında karşılaşan ve kanserle mücadele eden iki adamın hayatlarının son dönemeçlerinde ölmeden yapmak istedikleri şeyler listesindeki maddeleri bir bir yerine getirişlerini izliyoruz. Hayatlarının son günlerinde, kendileriyle barışan ikili hoşgörüyü ve önyargısızlığı öğrenirlerken, bir yandan da hayatlarının macerasını yaşarlar.

SIDEWAYS (2004 – Imdb: 7.5)

Biraz gergin karakterli Miles ve daha rahat olan Jack, Fransa’nın bağlarında şarap tatmak ve Jack’in bekarlığa veda kutlamasını yapmak üzere yola çıkıyorlar. Karakterlerindeki zıtlıklar onları komik maceralara sürüklüyor ve olanlar oluyor. Bol bol şarap içilen ve oradan oraya gezilen bu filmde, çok orjinal karakterler yer alıyor. Paul Giamatti’nin başrolde harika bir iş çıkardığı yapımda Sandra Oh’u da eğlenceli ve çılgın bir genç kadın karakterinde seyrediyoruz.

TRUE ROMANCE (1993 – Imdb:7.9)

Yeni aşıklar Alabama ve Clarence, tesadüfen ellerine geçen kokain dolu bir çantayı elden çıkarıp hayatlarını kurmak için, Amerika’nın orasından orasına seyahat ederler. Hem romantizmi hem gerilimi sonuna kadar yaşayacağınız bu film bizce listenin en eğlenceli ve sürükleyici filmlerinden biri. Yönetmenliğini Tony Scott’un, müziklerini Hans Zimmer’in yaptığı filmin senaryosu da usta sinemacı Tarantino’ya ait. Bu içine çeken, sıcak filmi izlemediyseniz hiç vakit kaybetmeyin!

Artık unutulmaz yol filmleri neler biliyorsunuz. Gezgin filmleri listemiz sayesinde size “Biraz seyahat filmi izle” diyenlere “Ne izleyeyim?” demenize gerek kalmadığını umuyoruz. Tabii yolculukla ilgili fimler bunlarla sınırlı değil ama şimdilik faydalı olduğunu umuyoruz. Film izlerken yanına bir kase de mısır patlatmayı unutmayın!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir