Erken rezervasyon yapmanın önemi

Erken Rezervasyon Nedir? Nasıl Takip Edilir?

Erken rezervasyon tatilciler için çok önemli avantajlar sunuyor. Bu sefer de sizlere erken rezervasyon avantajları nelerdir onu anlattık! Son zamanlarda erken rezervasyon nedir, ne değildir diye ortalıkta pek çok tartışma dönüyor ve her geçen gün bunlara bir yenisi ekleniyor. Biz de dedik ki “nedir bu erken rezervasyon?” Özellikle yabancı turistlerin tercih ettiği bu sistemin olukça büyük avantajları da bulunmakta. Tabii ki hiç üşenmedik ve bunları sizler için araştırdık. İşte, size gezi notları arasına ekleyebileceğiniz, “Erken rezervasyon ne zaman yapılmalı?” sorusundan tutun da, “İptal olursa ne olur?” sorusuna kadar pek çok cevap!

  • Erken Rezervasyon Ne Zaman Başlar?

Erken rezervasyon dönemleri kış aylarında başlar. En ucuz otelleri Kasım – Aralık aylarında bulabileceğiniz gibi, çeşitli fırsatlar kışın sonunda ve baharda da devam eder. Tabii ki vakit ilerledikçe fiyatlar da artacaktır, o yüzden ne kadar erken o kadar iyi. Yurtdışında bu sistem daha güzel işlemektedir fakat son dönemlerde ülkemizde de erken rezervasyon sistemi oturmaktadır. Bundan dolayı erken tarihlerde yapılan rezervasyon döneminin başlangıç zamanları da değişiklik göstermektedir.

Erken rezervasyon ne zaman başlar?

  • Daha Uygun Fiyata Daha İyi Oteller

Erken rezervasyonun en önemli ve bilinen avantajı, normalde çok daha pahalı olacak otelleri, oldukça uygun fiyatlara bulabilmeniz. Böylece az para vererek lüks tatil yapma fırsatını da elde edebilirsiniz. Erken rezervasyon tatil köyleri için bu yüzden oldukça önemlidir. Gelecek tatilci sayısını önceden bildikleri ve odalarını erkenden sattıkları için, hazırlıklarını da önceden tamamlayabilirler.

  • Daha Çok Seçenek

Erken rezervasyon yaptığınız dönemde, otellerin doluluk oranı da oldukça düşük olacaktır. Yani elinizin altında pek çok otel seçeneği mevcut olacak. Tabii bu durumda da otel seçme işi biraz zorlu olabilir ama o kadarı da olsun artık canım!

  • Tatilinizi Daha İyi Planlayabilirsiniz
İlginizi Çekebilir :  Everest Dağı: Dünyanın En Yüksek Dağına Nasıl Tırmanılır?

Gideceğiniz yeri önceden belirlemek size düşünmek için zaman da kazandıracaktır. Böylece tatile gideceğiniz yeri daha iyi tanıyabilecek, gezeceğiniz yerleri de araştırabileceksiniz. Erken rezervasyonla zaten kısıtlı olan tatil vaktinizi daha verimli kullanabilirsiniz.

Erken rezervasyon takibi

  • Ucuz Uçak Bileti

Erken rezervasyon en uygun fiyat seçeneklerini size ulaşımda da gösteriyor. Gideceğiniz tatil yerine önceden karar vermek, eğer kendi aracınızla gitmeyecek ve hava ulaşımını tercih edecekseniz cebinizi bir hayli rahatlatacaktır. Birkaç ay önceden aldığınız uçak biletleri, birkaç gün önceden aldığınız biletlerin yarı fiyatında dahi olabilir.

  • Nasıl Takip Edilir?

Erken rezervasyon için en iyi kaynağınız tur firmaları olacaktır. Sitelerinde hali hazırda erken rezervasyon fırsatlarını paylaşmaktalar. Bununla birlikte, bu tur firmalarının sitelerinde gördüğünüz otelleri kendi sitelerinden de takip edebilirsiniz. Bazıları tur firmalarından bağımsız kampanyalar yapabiliyorlar. Düzenli kontrollerle size en uygun kampanyayı yakalamak oldukça kolay olacaktır. Ayrıca yıl olmuş 2018 erken rezervasyon otelleri kendi sitelerinden de rezervasyon kabul etmekteler. Eskiden olduğu gibi aracı kurumlara ihtiyaç kalmadığından dolayı, otellerin kendi sitelerinden rezervasyon yapmak daha ucuz ve kolay olabiliyor.

  • Sigorta

Erken rezervasyonun en korkulan tarafı da ani değişiklikler ya da beklenmedik durumlar. Rezervasyonu yaptığınız diyelim ve 2 ay sonra hop, elinizde bir davetiye. Kuzeniniz evlenecekmiş ve işe bakın ki sizin tatile gideceğiniz zamana denk geliyor. Düğüne gitseniz bir dert gitmeseniz bir dert. Ama üzülmeyin. Eğer rezervasyon yaptığınız tatilinizi sigortalarsanız, en azından gidemediğiniz tatilin parasını geri alabilirsiniz. Bu sigortalar pek çok durum için geçerliliğini korumaktadır. Üstelik tatil harcamalarınızın yalnızca %10’u gibi bir masrafa tekabül etmektedir. Bunun yanında, eğer tatil planınız yurtdışı üzerineyse seyahat sigortası yaptırmanızı mutlaka öneriyoruz.

Erken rezervasyon avantajları

Eh, artık erken rezervasyonun avantajlarını bildiğiniz için neden bir an önce harekete geçmeniz gerektiğini de biliyorsunuz!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir