Fotoğraf severlerin görmesi gereken ülkeler

Fotoğraf Tutkunlarının Mutlaka Görmesi Gereken 9 Ülke

Fotoğraf çekmeden duramıyorsanız, hele bir de seyahat tutkunuysanız buyrun böyle! Sizin için en güzel fotoğraf çekilecek yerler listesi hazırladık!

Deklanşöre basmanın hazzı da bir başka oluyor, değil mi? Hele bir de seyahat etmeyi seviyorsanız, yeni yerler keşfetmek, insanların gidemediği yerlere gitmek daha da büyük bir hazza dönüşüveriyor. Biz de seyahat ve fotoğraf tutkunları için gidilip görülesi yerler listesi hazırlayalım da, tutkularına küçük de olsa bir katkıda bulunalım dedik. İsterseniz şehir şehir dolaşıp sokakları kadrajınıza alın, isterseniz doğada yönünüzü kaybedin ve kimsenin görmediği yerleri çekin. İşte karşınızda fotoğrafçıların mutlaka görmesi gereken, fotoğraf çekilebilecek yerler!

Botswana

Güney Afrika’nın eşsiz ülkelerinden olan Botswana, aynı zamanda safarilerin de bir numaraları adresi. Safari bölgeleri, eşsiz doğası ve vahşi hayvanlarıyla, size pek güzel fotoğraflar çekmek için gayet uygun ortam sağlayacaktır. Eşi dostu, meslektaşları çatlatmak için mükemmel bir fırsat!

Şili

Adında güney geçen her yeri övüyor olabiliriz ama Güney Amerika da bu övgüyü sonuna kadar hak ediyor. Hele bir de Şili’den bahsedeksek, şu meşhur And Dağları, size inanılmaz manzara fotoğrafları çekmeniz için bulunmayacak manzaralar sunuyor. Dilerseniz ormanlarında kaybolun, dilerseniz güney kesimindeki buzulara seyahat edin. Pişman olmayacaksınız!

Fransa

Sokak ve insan fotoğrafları çekmeyi seviyorsanız sizi Fransa’ya alalım. Romantizmin şehri olarak bilinen Paris’tan başlayıp, Fransa’nın hemen her şehrinde istemediğiniz kadar çok sokak ve insan fotoğrafları çekebilirsiniz. Hatta kimseye çaktırmadan, Eyfel’e dokunuyormuş gibi yaptığınız birtane bile olabilir!

Hindistan

Hindistan’ın o egzotik havası oldukça ilginç. Bu egzotik havaya bir de, gelir dağılımındaki adaletsizlik eklenince, oldukça ilginç manzaralar bulmak mümkün. Yolun bir tarafında lüks evler varken, diğer tarafta derme çatma evler bulabiliyorsunuz. Bu ilginç manzaraların fotoğrafını çekebileceğiniz gibi, Hindistan’ın kültürel binaları ve eşsiz doğası da güzel fotoğraflar sunuyor.

Alaska

Birazcık zorlanmayı seven bir fotoğrafçıysanız, Alaska sizin için biçilmiş kaftan. Zira hem yaşam koşulları sizi zorlayacak, hem de tam da bu yüzden size bulunmaz manzaralara sunacaktır. Alaskya’ya gidip de görebileceğiniz kutup ışıklarını saymıyoruz bile!

İtalya

İtalya, özellikle Ortaçağ’dan kalma mimarisini çok iyi korumuş durumda. Bu durum fotoğraf tutkunları için başka bir keyfe dönüşüyor. Özellikle Venedik, Floransa ve Ortaçağ’dan fırlamış bir şehir olan Siena, dünyanın en güzel şehir manzaraları açısından inanılmaz şehirler. O muhteşem sokakların arasında yürüyüp, şehir hayatını görüntülemek paha biçilemez. Burada da eşe dosta çaktırmadan Pisa Kulesi’ni iterken fotoğraf çekebilirsiniz!

Avustralya

Avustralya’nın öyle bir doğası var ki, yürek dayanmaz. Güzelliğinden falan bahsetmiyoruz, yanlış anlamayın; timsahlarından tutun da, dev örümceklerine kadar envai çeşit garip garip hayvan burada. O açıdan epey ilginç doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Dilerseniz mis gibi okyanusuna girerken, sörfçüler de fotoğraflarını çekmeniz için sizi bekliyor olacak.

Küba

Küba, bu konuda o kadar popüler ki, dünyada en çok fotoğrafı çekilen yer olabilir. Peki bu unvanı hak ediyor mu? Hem de sonuna kadar! Dünyanın kalanına ambargo uygulatacak toplumsal biçimini bir kenara bırakalım, Orta Amerika’da kendine has kültürü ve yaşama şekliyle, özellikle insan fotoğrafı çekmek isteyenler için bulunmaz fırsatlar sunuyor.

Japonya

Japonya’nın özellikle tapınakları insanı ayrı bir mest ediyor. Gezip gezip fotoğraf çekebilirsiniz. Üstelik bir yandan ilginç performanslar da oluyor burada, onların da fotoğrafını çekme imkanı yakalayabilirsiniz. Burada hemen sakura da denen, kiraz ağacı çiçeklerinin sunduğu eşsiz manzaraları övelim!

Gezdiğinizde bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmeyin! İyi fotoğraflar!

İlginizi Çekebilir :  Ucuza Uçak Bileti Almanın 7 Kolay Yolu

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir