Seyahat tipi ucuz fotoğraf makinesi önerileri

Gezginler İçin Uygun Fiyatlı Fotoğraf Makinesi Önerileri

Gittiği her yerde en güzel anları ölümsüzleştirmeden duramayanlar için fotoğraf makinesi şart! Biz de ekonomik önerilerde bulunduk. Fotoğrafçılık profesyonel bir meslek olduğu gibi bir hobi olarak da çoğu insanın uğraşı arasında. Özellikle bol bol gezen, gezdiği yerlerden anılar biriktirmek isteyen gezginlerin “olmazsa olmaz”ları arasında. Elbette, gelişen teknoloji sayesinde artık cep telefonları sayesinde de çok güzel kareler yakalamak mümkün. Ancak bazıları çok daha iyi görseller, iyi renkler istiyor ki biz de onlar için 500 TL ile 900 TL arasında bulabilecekleri uygun fotoğraf makinesi önerilerini yazdık.

Canon IXUS 185 BK

Bazılarımız için en ucuz fotoğraf makinesi Canon dediğimizde pek aklımıza gelmez ama var. Profesyonel bir fotoğrafçı değilseniz ve bu işle para kazanmıyorsanız kompakt makineler sizin için yeterli olacaktır. Canon Ixus 185 Bk da bu konuda bütçenizi çok yakmadan alabilecek olduklarınız arasında. 8x optik zoom, 20 megapixel çözünürlük ve Easy Auto özellikleri sayesinde sadece deklanşöre basmanız yeterli. 

Ortalama Fiyat : 567 TL

Nikon COOLPIX A100

Fotoğraf çekmek için uygun ve kaliteli fotoğraf makinesi arayanların bir diğer tercihi de Nikon Coolpix olabilir. Cepte ve çantada taşınabilecek boyutlarda olan ürünün 20,1 megapixel çözünürlüğü bulunuyor. Hızlı efektlerle yakaladığınız anları daha etkili karelere dönüştürme özelliğinin olmasının yanı sıra HD film çekimi yapmanızı da sağlıyor. panoromik çekim özelliği ile yaratıcılığınızı da destekleyebilir.

Ortalama Fiyat : 625 TL

Nikon COOLPIX W100

En unutulmaz keşif anlarınız yalnızca karada değil su altında da oluyorsa o zaman su altında çekim yapabilmenizi sağlayacak olan Nikon Coolpix W100 sizin için ideal olabilir. Cep yakmayan fiyatıyla sizden büyük bir bütçe de beklemiyor. 10 metreye kadar dayanıklı olan cihaz, 1.8 metreye kadar şoka ve -10o’ye kadar soğuğa da dayanabiliyor. Çocuklar için özel bir de menüsü bulunan makine ile streo sesli HD filmler çekebilir, SnapBridge özelliği sayesinde çektiklerinizi kolayca akıllı cihazınıza aktarabilirsiniz. 

Ortalama Fiyat : 899 TL

İlginizi Çekebilir :  Hem Tatil Yapabileceğiniz Hem Dil Öğrenebileceğiniz Ülkeler

Panasonic LUMIX DMC-FT3

Eğer uygun fiyata fotoğraf makinesi istiyorsanız bunlardan birini de Panasonic üretmiş. 12.1 megapixel çözünürlüğü bulunan makineyle su altında da görüntüler yakalayabilirsiniz çünkü 12 metreye kadar su geçirmiyor. LED ışığı sayesinde ışığın az olduğu ortamlarda da kaliteli görüntü yakalayabilmenizi sağlıyor. Ayrıca dahili GPS’i enlem ve boylam bilgilerini EXIF verisinin içine otomatik olarak gömdüğü için sosyal medyada çektikerinizi paylaşmakta çok daha pratik bir kullanım sunuyor.

Ortalama Fiyat : 649 TL

Kodak PIXPRO FZ152

15x zoom ve 24 mm geniş açı lens sayesinde uzağınızda kalan manzaraları bile kareleyebilmenize olanak tanıyor. 180o’lik panoromik özelliği sayesinde çektiğiniz görüntüleri 3 inç LCD ekranında izleyebilirsiniz. 25’ten fazla çekim modu özelliği ile en iyi ve kaliteli görünütüyü elde edebilirsiniz. Daha önce listeye aldıklarımızdan bir tık daha yüksek fiyatı olsa da hala iyi bir fotoğraf makinesi isteyenler için ekonomik olduğunu söyleyebiliriz.

Ortalama Fiyat : 748 TL

Sony DSC-S3000S

Sony de yıllardır sunduğu kaliteli ile uygun ve hesaplı bir fotoğraf makinesi isteyenleri düşünmüş. Efektif CCD sensörlü DSC’nin 10.1 megapixel çözünürlüğü bulunuyor. 4x optik zoom ve görüntü sabitleyici sayesinde yakınlaşmakta problem yaşamayacaksınız. Yüz algılama ve Smile Shutter özellikleri sayesinde selfielerinizden hem kolayca hem de kaliteli görüntüler alabileceksiniz. Panoramik fotoğraf çekmek için düğmeye basıp makineyi döndürmeniz de yeterli olacak. Bunun dışında kaliteli görüntüye sahip filmler çekebilmeniz de mümkün.

Ortalama Fiyat : 568 TL

Son yıllarda ülkemizde sürekli değişen dolar kuru yüzünden fiyatlarda değişkenlik olabilir. Fotoğraf makinesi almaya karar verirseniz iyi bir fiyat araştırması yapmanızı öneriyoruz.

Her şey hazırsa eğer gülümseyin ve çekin! Çektiğiniz güzel fotoğraflarla süsleyeceğiniz gezi rehberinizi bizimle de paylaşmayı unutmayın!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir