ucuz ve uygun fiyatlı sırtçantası önerileri

Gezginlere Ucuz ve Uygun Fiyatlı Sırt çantası Önerileri

Sırt çantası ile gezmeyi sevenler buraya! Sırt çantası seçerken nelere dikkat edilmeli, uygun fiyatlı sırt çantası modelleri hangileridir işte bu yazımızda sizler için derledik. Hemen okumaya!

Sırt Çantası Modelleri Neye Göre Ayrılır ?

Sırt çantaları kullanım amacına göre, boyutlarına göre ve sırt desteklerinin olup olmamasına göre çeşitli gruplara ayrılıyor. Sırt çantasıyla gezmeyi sevenler olarak kendimize ucuz ve kullanışlı bir çanta arayışımız hep devam etse de her ucuz çanta bu amaca yönelik olmayabiliyor. Gezme amaçlı kullanılacak çantanın sırt desteğinin olması ve en azından 35 litre olması tercih sebebi. Bunun sebebi, gezerken çok eşya taşıma şansını bize sunması ve sırtımızı ağrıtmaması. Aynı zamanda sırt çantasının kendi ağırlığı da önemli bir kıstas. Çantanın ergonomik ve hafif olması gezerkenki konforunuz için çok önemli. Sırtınızdaki ağır yükü hissettirmeyecek, size destek olacak ve modelini seveceğiniz bir çanta seçmelisiniz.

Forclaz Trekking Sırt Çantası

Decathlon’da 199 TL’ye satılan bu sırt çantası aranılan birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. 50 litre hacmi olan Forclaz trekking sırt çantasında çadırınızı, uyku tulumunuzu ve matınızı asabileceğiniz yan, üst ve alt kayışlar bulunuyor. Bu çantanın içine uzunca bir süre gezmeye yetecek kadar eşya koyabilir ve gezinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Sırt destekleri ve askıları boyunuza göre ayarlabiliyor. Sırt çantası seçerken dikkat edilmesi gerekenler bu çantada toplanıyor. Fiyat performans ilişkisi açısından en iyi seçeneklerden olan Forclaz sırtçantasının renk seçenekleri de bulunuyor. Dış tasarımı ve kullanım özellikleri bir araya geldiğinde hayli tercih edilebilir bir çanta olarak karşımıza çıkıyor.

Loap Ventro Trekking Sırt Çantası

Bir diğer güzel ve kullanışlı model ise Loap Ventro trekking sırt çantası. Bu çanta 36+5 litre hacme sahip. 233 TL fiyatındaki sırtçantasının sırt destekleri ayarlanabilir nitelikle. Aynı zamanda askılarının önündeki klipsler sayesinde kendinizi göğüs ve belden destekleyerek ağırlık dağılımını ayarlayabilirsiniz. Özellikle uzun yürüyüşlerin yapılacağı gezilerde bu klipsler hayati derecede öneme sahip. Uygun fiyatlı sırt çantası modelleri arasında yer alan bu model dayanıklılığı ile de ön plana çıkıyor. İki renk seçeneğine sahip olan Loap Ventro’nun kırmızı veya siyah modelinden beğendiğinizi seçebilir ve aynı zamanda tarzınızı da yansıtabilirsiniz.

Easyfit Trekking Sırt Çantası

En ucuz sırt çantası modelleri için yine bilindik adres Decathlon’a gidiyoruz. Dağlık arazilerde yapılan 2-3 günlük yürüyüşler için tasarlanmış olan bu model sırtınızı çok iyi desteliyor ve tasarımında kullanılan mavi ve krem renkleri ile harika bir görüntü sunuyor. 299 TL fiyatındaki çanta 50 litre hacme sahip. Kumaş ve dikişlerinin sağlamlığı ile 10 yıl garantiye sahip olan bu model 1,75 kg ağırlığı ile hafif ve kaliteli çantalar arasında yerini alıyor.

Evolite Tramp 45 Litre SırtÇantası

104 TL’lik fiyatıyla öne çıkan çanta çok uzun yürümeyeceğiniz gezilerinizde size iyi bir eşlikçi olabilir. Diğer çantalarda bulunan sırt destekleri Evolite Trampta bulunmuyor. Yağmurluğu ve mat, çadır takmak için kayışları bulunan çanta eğer bütçeniz kısıtlıysa güzel bir seçenek olarak sizleri bekliyor. Mavi ve gri renklerde tasarlanmış olan bu çanta modeli şık bir görüntüye sahip.

Askeri Çanta

Dağcı çantası niteliğindeki askeri çantalar kamuflaj desenli olarak karşımıza çıkıyor. Askerlerin kullandıkları çantalardan esinlenilerek tasarlanmış olan bu modeller, bir çok cebi olmasıyla yolculuklarınızda size kolaylık sağlarken sırt destekleri ile yükünüzü hafifletecek. Askeri çantaların fiyatları iç hacmine göre 100-400 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Uygun fiyatlı sırtçantası almak demek elbette çok ucuz ve basit bir çanta almak anlamına gelmiyor. Sizin için seçtiğimiz bu çantalar fiyat performans olarak vereceğiniz parayı hakeden ve piyasadaki diğer çok pahalı modellere göre daha erişilebilir olan çantalar. Sevgili gezginler, rotanız açık, yükünüz az olsun!

 

İlginizi Çekebilir :  Ufacık Tefecik İçi Dolu Fıçıcık: Dünyanın En Küçük Ülkeleri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir