Gezen de Bilir: Günümüzdeki Popüler Gezgin Seyyahlar

Günümüz seyyahlarını merak edenler buyursunlar! İşte karşınızda birbirinden güzel günümüz gezginleriSorsalar belki de hepimiz en büyük hayallerimizden birinin dünyayı dolaşmak olduğunu söyleriz. Ancak bazıları bunu gerçekten de hayata geçiriyorlar ve öyle hikayeler var ki sahip olunması gereken tek şeyin aslında cesaret olduğunu kanıtlıyorlar. Öykünmek, ilham ve motivasyon alıp kendi seyahatlerinize çıkmak istiyorsanız buyrun böyle gelin zira pek tatlı dünya gezginleri burada!

Shantanu Starick (@shantanustarick )

Shantanu oldukça cesur bir gezginimiz. Zira kendisi cebinde beş kuruş para olmadan yola çıkma ve bunu sürdürme kararı almış. Öyle de yapıyor: Yemek, içmek, gezmek gibi gerekli durumlarda çektiği fotoğraflarla ödeme yapıyor.

 Mehmet Genç (@rotasizseyyah)

Mehmet, 6 yıl kadar özel sektörde çalıştıktan sonra işinden ayrıldı ve dünyayı gezen Türkler arasında yerini aldı. Serbest fotoğrafçılık yapmaktadır. Ayrıca seyahatlerini ve deneyimlerini anlattığı Rotasız Seyyah Yol Kitabı adında bir de kitabı bulunmaktadır.

Chris Bukard (@chrisbukard)

Chris Bukard dolaşmayı epey seven, fotoğrafçı bir abimiz. O güzel fotoğrafları çekebilmek için bol bol geziyor. Aynı zamanda kendini yazar, yönetmen ve konuşmacı olarak da tanımlıyor. Seyahat ve fotoğraf üzerine yaptığı çeşitli konuşmaları bulunmakta.

Gürkan Genç (@gurkangencc)

Gürkan dünyayı bisikletiyle gezmeye karar vermiş ve bu kararında da oldukça ısrarlı olacak ki, 75 bin kilometreden fazla yol yapmış. Bu yolculuklara 46 ülke ve 8 tane de çöl sığdırmayı bilmiş. Ne diyelim? Yolu açık olsun diyelim!

Foster Huntington (@fosterhunting )

Foster’da özel sektörü bırakıp dolaşmaya başlayanlardan. Ralph Lauren’de tasarımcılık yaparken, 28 yaşında işini bırakma kararı alıyor ve atlıyor pikabına, dünyayı dolaşıyor. Gezginlerin hayatı zor mudur kolay mıdır bilinmez ama, keyifli olduğu kesin!

Dave ve Deb  (@theplanetd )

Bu sevimli çiftimiz dünyaca ünlü gezginler kimlerdir sorusunun cevabı niteliğinde. Forbes tarafından 2017’nin en etkili gezginlerinden ikisi seçilmiş. Belli ki bu unvanı sonuna kadar hak ediyorlar, zira 105 ülke ve 7 kıta dolaşmışlar.

Kerimcan Akduman (@kcakduman )

Kerimcan da İstanbul’da çalıştığı işinden istifa edip yola çıkanlardan. 360 adını verdiği ve 15 ay süren bir dünya turuna çıkmış. “I Can Travel” isimli oldukça etkileyici bir de internet sitesine sahip.

Chris Guillebeau ( @193countries )

Chris en çılgın gezgin isimleri arasında sayılabilir zira oldukça iddialı bir şekilde yola çıkmış: Dünyadaki bütün şehirleri seyahat etme ve görme isteğiyle. Kolay mı? Tabii ki değil. Ama bu arkadaş yılmamış, üşenmemiş ve bu hedefini 10 yılda tamamlamış. 10 yılda 193 ülke. Kulağa nasıl geliyor?

Kemal Kaya ( @yoldaolmak )

Kemal Kaya kendisini tam zamanlı seyyah olarak tanımlıyor. Bol bol seyahat ediyor ve bu deneyimlerini paylaşıyor. Sadece neler yaşadığını, başına neler geldiğini değil, seyahat etmek isteyen kişilere güzel öneriler veriyor: Mesela en az parayla nasıl gezilir gibi!

Duygu ve Bilgehan ( @bizevdeyokuz )

Bu maceracı güzel çift, hiçbir sebep yokken işlerini bırakıyorlar ve seyahat etmeye karar veriyorlar. Deli işi, değil mi? Pek değil. Darısı hepimizin başına. 2014 yılında yola çıkıyorlar ve durmak bilmiyorlar. Seyahat maceralarını ve seyahatle ilgili düşüncelerini paylaşıyorlar aynı zamanda. Eh, biz de Allah arttırsın diyelim madem!

Oylum ve Onur (@baya_iyi )

Oylum ve Onur’un ilk büyük seyahati 2010’da evlenmek için Kenya’ya gittiklerinde gerçekleşti ve sonra da dur durak bilmediler zaten. O vakitten beri maşallahları var iyi geziyorlar. Ve çok güzel fotoğraf çekiyorlar. Gittikleri yerler hakkında pek güzel fotoğraf paylaştıkları gibi yazılar ve tanıtımlar da paylaşıyorlar.

Belki onların size ilham olması gibi, siz de birilerine ilham olursunuz. Ne dersiniz? Hemen bizim sitemizde anlatarak ilham vermeye başlayın!

İlginizi Çekebilir :  Dünyada En Az Ziyaret Edilen Ülkeler Listesi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir