Hangi ülkeden ne hediye alınır?

Hangi Ülkeden Hangi Hediyelik Eşya Alınır – 3. Bölüm

Yurtdışına gidip de, eşe dosta hediyelik eşya getirmek isteyenler toplansınlar! Hangi ülkeden ne hediye alınır serimizin 3. bölümünü sizin için hazırladık! Yurtdışına çıkanların sıklıkla içine düştüğü bir sıkıntı: Kime, ne hediye alınabilir? Bunun için gittiğiniz ülkenin kültürünü bilmek, orada neyin iyi yapıldığını, neyin popüler olduğunu ve daha birçok şeyi araştırmanız gerekiyor. Biraz zahmetli bir iş, değil mi? Kafası karışıklar, araştırma yapmaya üşenenler ve hediye almak isteyen herkes için yurtdışından ne hediye alınır birer birer yazdık. Eşinize, dostunuza hediye almak istiyorsanız, buyursunlar mis gibi ülke ülke hediye yazımız!

Çin

Son yılların oldukça popüler ülkesi. Çin’den hediyelik ne alınır sorusunun oldukça geniş bir cevabı olsa da biz size birkaç tane söyleyelim: Çin’in oldukça eski ve geniş çay kültürüne ithafen porselen çay setleri, mitolojisinde de önemli yer tutan ejderha figürleri ve tabii ki, kültürle özdeşlemiş çeşit çeşit yemek çubukları alabilirsiniz.

Japonya

Bir başka güzide kendine has önemli bir kültürü olan uzakdoğu ülkemiz Japonya! Elektronik eşya konusunda uzman olan Japonya’dan dilediğiniz gibi teknoloji ürünü alabilirsiniz. Bunlarla beraber kimono ve samuray kılıçları, kıyafetleri ve aksesuarları da revaçta. Ayrıca Çin’le kültürleri de çok benzemekte, belli ki porselen süs eşyaları konusunda birbirleriyle yarışıyorlar!

Brezilya

Güney Amerika denilince akla hemen kahve geliyor. Brezilya kahveleri de oldukça meşhurdur ve çeşitlidir. Güzel bir kahveyle sevdiğinizin gönlüne ve damağına taht kurabilirsiniz. Ayrıca Brezilya’nın iki başka meşhur etkinliği daha var: Futbol ve Rio karnavalı. Futbol formaları ve Rio kıyafetleri de yurtdışından hangi ürünler alınabilir sorunuza cevap olabilirler.

İngiltere

İngiltere’nin birçok alameti farikası bulunmakta: Kırmızı telefon kulübeleri, çift katlı otobüsler, siyah taksiler ve daha bir sürü şey. Bütün bunların biblolarını hediyelik eşya olarak alabilirsiniz. Bunlarla beraber yolunuz düşerse eğer, ünlü yazar Shakespeare’in tiyatrosu Globe Theatre’a uğrayıp, yazara dair hediyelik eşyalar da alabilirsiniz. Ve tabii ki Harry Potter ürünleri!

Belçika

Belçika’nın çikolataları çok iyi! Yani öyle böyle değiller, çok iyiler. Müthiş bir hediye olduğunu düşünüyoruz. Çikolata’nın yanında çeşit çeşit dantel ürünleri de bulunmaktadır. Niye memleketimizden değil de Belçika’dan diye soracaksınız? İpliği ve tasarımları bir başka diyelim, başka da bir şey demeyelim.

Yunanistan

Yunanistan’dan ne hediye alınır diyorsanız, size geniş Yunan mitolojisini işaret edeceğiz. Mitolojik figürlerin çeşit çeşit heykelciklerini, biblolarını bulabilirsiniz. Oldukça ilgi çekiciler. Yerli ve sesi oldukça güzel çıkan, Yunanistan’ın bağlaması denilen çalgıları buzuki var. Bir Ege ülkesi olmasından ötürü müthiş zeytinyağları var. Ve tabii ki Yunanistan rakısı Ouzo!

İtalya

Eğer İtalya’nın büyük ve kalabalık şehirlerine giderseniz tekstil mağazalarını dolaşabilirsiniz. Modaya yön veren firmalar buralarda oldukça uygun fiyatlara ürünlerini satmaktadırlar. Bununla beraber İtalya’nın ortaçağdan kalma önemli kültür figürlerinden olan maskeler oldukça sevimli hediyeler olmaktadırlar.

Fas

Fas, yurtdışı hediyelik eşya açısından oldukça güzel seçenekler sunmakta. Bunların başında taze taze, mis gibi baharatlar geliyor. Baharat yönünden oldukça zengin olan bu memlekette hangi baharatı alacağınızı seçemezseniz, hepsini alın gitsin!

Kanada

Sabah kahvaltılarının seyrini değiştirecel bir ürünleri var: Akçaağaç şurubu! Bu şurubu genellikle pancakelerin üzerlerine döküyorlar. Gayet lezzetli bir şuruptur ve Kanada bu şurubumun membahıdır. Akçaağaç şurubunun yanı sıra, Kanada kahvesi de gayet lezzetlidir, şiddetle öneririz.

İrlanda

Hangi birini sayalım? Kaliteli viskilerinden tutun da, Bailey’s’e kadar pek çok alkol seçeneğine sahip. Özellikle Bailey’s, kahvelerin içine de konuluyor ve kahvenin tadı muazzam oluyor. Bizden söylemesi. Eğer alkol kullanmayan biriyseniz, İrlanda’nın da çikolatalarını öneririz.

Hangi Ülkeden Ne Hediye Alınır? serimizin diğer bölümleri için :

İlk Bölüm

İkinci Bölüm

Yurtdışından hangi ürünler alınabilir sizlere yazdık! İster hepsini birden alın, isterseniz birinen birkaç tane alın, karar sizin!

İlginizi Çekebilir :  Black Friday İndirimleri ile Seyahat

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir