Yurtdışından ne hediye alınır

Hangi Ülkeden Ne Alınır?- 2. Bölüm

“O kadar gezip duruyorsun, bize de bir şeyler getir,” diyen arkadaşlara sahip olanlar buyursunlar: Hangi ülkeden ne hediye alınır serimizin 2. bölümünü sizin için yazdık!

Her şey bir kenara insan paylaştıkça mutlu olmuyor mu? Bir yere gittiniz, gördünüz, bunlar hep çok güzel şeyler. Ama insan istiyor ki, gezilecek yerler var sevdikleri de oraları görsün, oradan bir parça edinsin. O yüzden gezdiğiniz ülkelerden sevdiklerinize minik hediyeler alıp hem mutluluğunuzu artırabilir hem de onları sevindirebilirsiniz. Biliyoruz, hediye seçme işi biraz zor oluyor ama üzülmeyin. Kar küresi ya da buzdolabı magneti almaktan sıkılanlar için yurtdışından hediye ne alınır anlatalım!

Almanya

Almanya’dan hediyelik ne alınır sorunun cevabı için Almanların kültürüne gidiyoruz ve orada birayı buluyoruz! Çeşit çeşit biraları olan bir memleketin tabii ki çeşit çeşit bira bardaklarına sahip olması beklenir. Eşinize dostunuza bu ilginç bira bardaklarından bir tane alıp hediye edebilirsiniz.

Almanya'dan bira bardağı almak hediyelik eşya için iyi bir seçenek.

İspanya

İspanya sıcak memleket tabii, o yüzden serinlemenin en güzel yollarını keşfetmişler. Burada birbirinden güzel ve değişik yelpazeler bulabilirsiniz. Yaz sıcaklarını düşünürsek bu hediye oldukça makbule geçecektir.

İspanya'dan yelpaze almak popüler hediyelerden biridir.

Güney Afrika

Güney Afrika’nın hediye yelpazesi oldukça geniş ve hepsi de el işi. Yerli kabilelerin ahşaptan oyduğu çeşitli hayvan figürlerinden tutun da yine yerlilerin ürettiği el yapımı maskelere kadar pek çok çeşit mevcut.

İsviçre

Yazmaya bile gerek olmadığını düşünüyoruz: Tabii ki çikolata! Birbirinden güzel sütlü, beyaz ya da bitter çikolatalarından birini seçebilirsiniz. Ya da hepsini alabilirsiniz! İsviçreliler çikolata işini biraz abarttıkları için siz de abartabilirsiniz.

çikolaya hediyesi

Polonya

Polonya kehribar taşlarıyla ünlü bir memleket. O yüzden bu taşlarla yapılmış çeşitli takılar ve aksesuarlar  bulmak mümkün. Kendi bütçenize göre birini seçebilirsiniz. Biz özellikle tespihlerini çok beğendik.

Polonya'dan tesbih hediyesi almak

Tayland

Yurtdışından hangi ürünler alınabilir diye düşünürken, o coğrayfanın kültürünü düşünmekte fayda var. Taylandlılar’a özgü yerel şapkayı hepimiz bir yerde elbet görmüşüzdür. Üzerindeki işlemelerle sevdikleriniz için güzel bir hediyeyken, aynı zamanda sıcaktan koruyarak işlevsel de olabilir.

Hollanda

Tabii ki peynir! Amsterdam’ın sokakları arasında yürürken sadece peynir satan dükkanlarla karşılaşmanız çok yüksek ihtimal. Seyahat edenler de düşünüldüğü için, bu peynirler uzun yolculuklarda tazeliklerini de koruyabiliyor.

Rusya

Rusya’nın başka hiçbir yer bulamayacağınız pek ilginç ve ucuz bir tatlısı var: Moloko. Süpermarketlerde konservelerde satılır ve sütlü, kıvamlı, sıvı bir tatlıdır. Her Rusya’ya giden gibi matruşka bebeği almak yerine, sevdiğinize moloko alıp bir sonraki Rusya seyahatini garantileyebilirsiniz.

Rusların ünlü tatlısı moloko

Özbekistan

Kültür açısından çok benzeştiğimiz Özbekistan hediyelik eşya açısından da bizimle oldukça benzer. Motifli takkeler, el yapımı ayakkabılar, kalpaklar bulmak mümkün. Bunlarla beraber Özbekistan’ın meyveleri de önemlidir. Kurutulmuş meyveler de hediyelik eşya olarak satılmaktadır.

Hindistan

Hindistan adeta bir hediyelik cenneti. Yurtdışı hediyelik eşya denilince akla ilk gelen yerlerden biri. Kendi kültürüne özgü biblo ve figürleri bulabileceğiniz gibi, memleketimizde 100 TL’den aşağı olmayan güzelim giysileri, oradan 2 ya da 3 TL karşılığında alabilirsiniz.

Hangi Ülkeden Ne Hediye Alınır? serimizin ilk bölümü için :

https://kesfegel.com/seyahat-hatirasi-hangi-ulkeden-ne-hediye-alinir/

İlginizi Çekebilir :  Şifaya Gelin: Türkiye’deki En İyi Termal Oteller

Artık yurtdışından hediye ne alınır biliyorsunuz. Gittiğinizde çantanızda eşiniz dostunuz için yer bırakmayı da unutmayın!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir