Yurtdışından ne hediye alınır

Hangi Ülkeden Ne Hediye Alınır – 4. Bölüm

Yurtdışına gidip, eşe dosta hediyelik eşya almak isteyenler buyursunlar! Hangi ülkeden ne hediye alınır serimizin 4. bölümünü sizin için yazdık! Yurtdışına çıkanların imdadına koşan, en sevdiğimiz serimiz hediyelik eşya serisinde geldik 4. bölüme. Yurtdışından ne hediye alınır diye kafa patlatıyorsanız, sıkmayın canınızı, biz imdadınıza yetiştik. Nereden, nasıl hediye alınır, tek tek anlattık. Kafası karışık ya da üşengeç gezginlerimiz için hediye seçmek biraz zahmetli ve sıkıntılı bir uğraşa dönüşebiliyor. O yüzden biz de serimize bir 4. bölüm ekleyelim dedik ve işte karşınızda ülke ülke hediye yazımız!

Küba

Yakın tarihiyle, kültürüyle yüreklerde bir aşktır Küba. Gittiğiniz zaman en iyi hediyeniz dostlarınıza anlatacağınız hikayeleriniz olacaktır. Ama biz yine de söyleyelim: Meşhur Küba puroları, lezzetli romları, küçük heykelcikler ve sokaklarda satılan portre tablolarıyla, koltuğunuzun altında pek çok hediyeyle yurda dönebilirsiniz.

Güney Kore

Son yılların hızla gelişmekte olan memleketi Güney Kore. Eğer Güney Kore’den ne hediye alınır, diye soruyorsanız hemen sayalım: Kimchi denilen pek lezzetli geleneksel yiyecekleri var. Donmuş olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca seramik bibloları da epey meşhur Kore’nin. Güzellik ürünlerini de bu listeye eklemeliyiz.

Portekiz

Portekiz peyniri diye bir peynir var, sırf onu yemek için bile gidilir Portekiz’e. Hediye olarak alırsanız, kazanacağınız puanları siz düşünün. Kiraz liköründen ve Porto şarabından da bahsedelim: Leziz! Ayrıca çok güzel seramik çiniler yapılıyor burada.

İsveç

Cam eşyaları, İsveç’ten hediyelik ne alınır sorusunun en güzel cevabı olabilir.Yanı sıra tahta takıları, tahta atları ve özellikle amber takıları da var. Amber takılarını bilhassa övüyoruz. Yok böyle bir güzellik!

Arjantin

Güney Amerika’da deri ürünleri oldukça popüler. Arjantin’de de öyle. Eğer deri severseniz, Arjantin’i de çok seversiniz. Ayrıca buranın şarapları da enfestir. Tattığınız gibi, hediyelik olarak da alabilirsiniz. Makbule geçer. Süt karameli dedikleri pek lezzetli, bala benzer bir yiyecekleri de var ki, on numara hediye olur kendisinden.

Danimarka

Deniziyle meşhur Danimarka’dan pek tatlı çeşit çeşit denizkızı heykelleri alabilirsiniz.Amber burada da oldukça meşhurdur. Hediyelik olarak amber takılar düşünülebilir. Boğazına düşkünler arkadaşları olanlar için, yüksek kalite sosları vardır, pek tatlı hediye olur bunlardan.

Yemen

Yemen’e gidip de yurtdışı hediyelik eşya arıyorsanız, çok da şe’yapmayın: Kahve var! Her ne kadar Yemen kahvesi son yıllarda bitirilmeye çalışsa da, hala lezzetini koruyor. Dünyanın en meşhur kahveleri burada yetişir. Taze zencefilleri de oldukça lezzetli ve şifalıdır. Hemen burada Yemen balını da övelim!

Macaristan

Kırmızı Biber! Paprika denilen bu biberleri edinin! Hem siz hem arkadaşınız bize teşekkür edecek. Yerel şarap ve peynirlerini de övelim, bu anlamda epey güzel bir damak tatları var. Eğer çocuklar için hediyelik düşünüyorsanız, pek tatlı tahta oyuncaklar ve kendi uluslarına özgü bebekler bulabilirsiniz burada.

Singapur

Singapur’da iki şey çok iyi: Elektronik eşyalar ve orkide! Teknoloji sever dostlarınız için çeşit çeşit elektronik eşyayı uygun fiyata edinebilirsiniz. Eğer dekorasyon ya da bitki seven dostlarınız var ise, burada acayip güzel orkideler yetiştiriliyor. Bizden söylemesi!

Letonya

Amber takıları hemen aradan çıkaralım. Zaten baltık altını da derler ambere. O yüzden baltık ülkelerinde oldukça yaygındır ve çok güzel ürünleri bulunur. Yanı sıra burada pek tatlı yün örtüler ve giysiler bulabilirsiniz. Ne de olsa soğuk memleket!

Hangi Ülkeden Ne Hediye Alınır? serimizin diğer bölümleri için :

İlk Bölüm

İkinci Bölüm

Üçüncü Bölüm

Bir yurtdışından hangi ürünler alınabilir bölümümüzün daha sonuna geldik! Nice seyahatlere!

İlginizi Çekebilir :  Çocukla Çocuk Olunan Yer: Disneyland

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir