Haziran sanat etkinlikleri

Haziran Ayı Sanatsal Gezi Rehberi 2018

Sadece gidip gezmek yetmez bir de sanatsal bir aktivitede bulunmalıyım diyorsanız, bu liste tam size göre. Bir yere gitmeden önce orada hangi konserler, tiyatrolar var bilmek hakkınız. Gezme zevkimizi sanatseverliğimizle birleştirince ortaya böyle bir liste çıktı; buyursunlar!

İngiltere

1 Haziran Ed Sheeran Konseri

Glaskow’da gerçekleşecek olan dünyaca ünlü şarkıcının konseri saat 5’te. O tarihte İngiltere’de olacaksanız, Ed Sheeran’ı canlı dinleme şansınız var. Bilet fiyatları 50 £’dan başlıyor. Ed Sheeran’ı bilmeyenler buradan bakabilirler.

16 Haziran Katy Perry Konseri

Londra’da gerçekleşecek olan konser, The O2 isimli stadyumda yapılacak. Katy Perry gibi sahne şovları şahane bir megastarın bilet fiyatları da 240 £’dan başlıyor. Değeceğinden eminiz. Katy Perry’nin bir şarkısı da işte burada!

İlginizi Çekebilir :  Yazın Baharı : Haziran Ayında Gezilecek Ülkeler

Fransa

9 Haziran Omar Sosa Quartet

Paris’te gerçekleşecek olan konser bol bol jazz müzik içeriyor. Biletleri de bu denli kaliteli bir müzik ziyafeti için gayet uygun: 27 . Aslında Omar Sosa konserleri, Paris’te 8 Şubat’ta başladı ve 9 Haziran’a kadar devam edecek. Eğer giderseniz işte böyle bir şey sizleri bekliyor olacak!

İtalya

4 Haziran Arctic Monkeys

Milano’da gerçekleşecek olan konsere girmek için 55 €’yu gözden çıkarmalısınız. Tabii modern rock’n rollun efsanevi gruplarından olan Arctic Monkeys’i canlı görmek için buna değer. Konser Mediolanumforum ismindeki hoş mekanda gerçekleşecek. Arctic Monkeys’in şöyle güzel şarkıları var.

Amerika

7 Haziran Cirque Du Soleil

Las Vegas’ta sahne alacak olan bu mükemmel şovu daha önce duymadıysanız mutlaka araştırın deriz. Cirque De Soleil hayvansız bir sirk ve birbirinden güzel ve çeşitli şovları var. Listemize aldığımız şovun ismiyse “O”. En ucuz bilet 153 $ iken en pahalı bilet 541 $. Bilet fiyatları ucuz değil ancak gitme fırsatı bulursanız, hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşamış olacaksınız!

9-23 Haziran International Festival of Art Ideas

Bu ilginç festivalde müzik var, dans var, tiyatro var. New Haven ismindeki küçük ama dinamik ve zengin bir kültüre sahip şehirde düzenlenecek olan festivaldeki etkinliklerin biletleri ayrı ayrı satılıyor. Konuşmalara katılarak yeni insanlar da tanıyabileceğiniz güzel bir ortama sahip.

Hollanda

9 Haziran Camel

Türkiye’deki Camel konserini kaçırıp da 9 Haziran’da Hollanda’nın Utrech kentinde olacaklara müjde! Sayınızın az olduğunu biliyoruz ancak biletler ışık hızıyla tükendiğinden yine de acele etmeniz gerekecek! Saat 20.00’de başlayacak olan konser özel bir yapı olan TivoliVrendenburg’da gerçekleşecek. İçerisinde 5 adet özel akustik donanıma sahip konser salonu bulunan bu yapıda bir konsere gitmek büyük şans!

Japonya

7 Haziran The Chainsmokers

Japonya’da bulunan Chiba şehrinde düzenlenecek olan konserin bilet fiyatları 426-770 arasında değişiyor. Yani dünyanın öbür ucundaysanız bile orada sevdiğiniz gruplara denk geleblirsiniz, mutlaka araştırın deriz! Chainsmokers’dan bir parçayı da böyle bırakalım.

Avustralya

29 Mayıs- 16 Haziran Vivid Sydney Light Music And Ideas Festival

Çok ilginç bir festival daha burada. Işık şovları, heykeller ve modern sanat içeren festivalde çeşitli ilerici müzik çalışmaları da sergileniyor. Meşhur Sydney opera binasında gerçekleşecek olan festivalde bulunmak size ilham verebilir!

Türkiye

Son zamanlarda Türkiye’de de oldukça geniş bir yelpazede etkinlikler gerçekleşiyor.

27 Haziran Milky Chance

Hit şarkılarıyla her yerde kulağınıza çalınan grup Zorlu Psm’de sahne alacak. Öğrenci biletleri 65 iken tam biletler 85 ’den satışa sunuldu.Saat 9’da başlayacak konser yazın İstanbul’da kalacaklar için güzel bir teselli olabilir!

Dünya’nın hiçbir yeri yok ki insanlar hiçbir etkinlik yapmadan dursunlar. Bu da biz gezi severlerin çok işine geliyor. Gezerken hiçbir etkinliğe katılmasanız da keşfedebileceğiniz edebi ve entelektüel bir yön var aslında. Belki bir insanın bakışında, belki bir ağacın duruşunda… O yönü hiç kaçırmadan derin ve dolu bir hayatınızın olması dileğiyle!

Eğer haziran ayı ile alakalı daha fazla bilgi edinmek isterseniz alın size Haziran ayında ziyaret edilebilecek en güzel ülkeler.

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir