İstanbul plajları listesi

İstanbul’da Denize Girilebilecek En Güzel 7 Yer

Yaz sıcaklarında denize girmek gibisi yok. Hem serinletir hem de yüzerken yaptığımız spor bedenimizi ve zihnimiz rahatlatır. Hele de insan İstanbul’da yaşıyor, onca trafiğe, kalabalığa maruz kalıyorsa bu türden iyi gelecek aktivitelere daha çok ihtiyaç duyar. Böylesi bir ihtiyaç halinde kendini en yakın plaja atıp serinlemek isteyenler için de tavsiye lazım. Hazırladık efendim, buyurunuz…

Baykuş Plajı – Kilyos

İster günübirlik gidin, ister çadırınızla gidin, isterseniz de bungalowlarda kalın. Yani seçenek çok. Kafe ve restoranların da bulunduğu 750 kişiye hizmet verebiliyor. 300 araç kapasiteli otoparkı sayesinde aracınızla da rahat rahat gidebilirsiniz. Ücretler de gayet makul; günlük ve tek kişi için fiyatlar 10 lira ile 20 lira arasında değişiyor.

Ağlayankaya Life Beach Plajı – Şile

İstanbul’da ailecek denize girilecek yerlerden biri Ağlayankaya Life Beach Plajı. İçinde aktivite bulabileceğiniz bir yer değil. Yüzmek dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Ama suyu gayet temiz. Kumsal olan plajından serin sulara kendinizi bırakmak için İstanbul’un merkezinden yarım saatlik bir mesafede bulunuyor. Giriş ücreti ise kişi başı hafta içi 25TL, hafta sonu 35 TL.

Menekşe Plajı – Florya

Şehrin daha merkezini tercih etmek isteyenler için de seçenekler yok değil. Menekşe Plajı, 630 metrelik bir plaj. İçinde şezlonglar, şemsiyeler, soyunma kabinleri, duşlar, tuvaletler de mevcut. Şehrin çok uzağına gitmeden ama şehrin stresinden uzak kalarak yüzmenin keyfine varmak için buyurun, gidin. Giriş ücreti ise yok.

İlginizi Çekebilir :  İstanbul Gezi Rehberi

Tuzla Halk Plajı – Tuzla

Anadolu Yakası’nda denize girmek isteyenler için ideal lokasyonlardan biri Tuzla Halk Plajı. Sezonunu da açtı, sizi bekliyor. Şezlong ve şemsiyeyi kiralıyorsunuz ancak tuvalet, duş, soyun kabini imkanlarından ücretsiz faydalanıyorsunuz. Büfesi de bulunan plaja giderken yanınızda yiyecek taşımak zorunda da değilsiniz. Tuzla’da denize girilecek yer mi arıyordunuz? Buyurun, gidin o zaman.

Yada Beach – Büyükada

İstanbul’daki plajlar ve ücretleri oldukça farklılık gösterebiliyor, her bütçeye göre bir yer bulunuyor. Biraz daha farklı konseptleri de isteyenler için Yada Beach bir seçenek oluşturuyor. Sadece temiz denizi ile plajda eğlenceli vakit geçirmekle kalmayıp yapılan partilere, jazz etkinliklerine de katılabilirsiniz. Kişi başı ücreti ise hafta içi 40TL, hafta sonu 60 TL.

İlginizi Çekebilir :  İstanbul'un Güzeli Büyükada

Kısırkaya Plajı – Sarıyer

Burası sakin bir köşe. İstanbul’da denize girilecek sakin yerler arayanların çok uzaklarda aramasına gerek yok. Atlayın aracınıza ya da binin otobüse, hop, Sarıyer’desiniz. Yüzün, güneşlenin, yaz mevsiminin tadını çıkarın. Duşu ve tuvaleti de bulunan plaj serinlemek isteyenler için güzel bir nokta. Giriş ise ücretsiz.

Gürpınar Sahili – Büyükçekmece

Aslında bir sahil hattı çok uzun. Gürpınar’dan başlıyor ve Büyükçekmece boyunca devam ediyor. Seçenekler ise oldukça geniş. İsterseniz kumsal plajlardan birini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Gürpınar tarafı boyunca Beach konseptine uygun mekanlarda hem denize girip hem de bir mekanda oturabilirsiniz. Plajların bazıları ücretli ama sahil boyunca her noktadan denize girebileceğiniz diğer her yer ücretsiz.

Artık İstanbul’da da serinlemenin yollarını biliyorsunuz. O zaman kim tutar sizi? Seçin plajınızı, gidin. Havlunuzu, güneş kreminizi almayı da unutmayın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir