Japonya Kalabileceğiniz Ekonomik Otel Önerileri

Japonya’yı gezip görmek isteyen ama bütçe sıkıntısı yaşayanları böyle alalım: Japonya otel anlamında sandığınız kadar korkutucu değil!

Japonların gerek köklü kültürleri, gerekse de mevcut yaşam biçimleri olsun oldukça ilginç insanlar. Binlerce yıllık bir kültüre sahipler. Her ne kadar biraz fazla muhafazakar oldukları söylense de, oldukça sıcakkanlı ve misafirperver insanlar da.  Hatta Türkiye Japonya ilişkileri de oldukça güzel. O yüzden size ısrarla Japonya’ya gidin diyebiliriz. Hadi tamam, nerede kalacağınızı biz söyleyeceğiz merak etmeyin. Zaten Japonya otel kültürü olarak pek çok yeniliğe imza atmış bir yer. Biz de hem bu otelleri araştırdık, hem de sizin için Japonya’daki ucuz oteller listesi derledik!

Best Western Yokohama, Tokyo

Tokyo’da bulabileceğiniz en uygun otellerden bir tanesi kendisi. Gecelik fiyatı 220 TL civarlarında dolaşıyor, ki bu Japonya otel olarak oldukça uygun bir fiyat. Üstelik gayet temiz ve düzgün bir yer. Merkeze de uzak değil. Hem de daha iyisi, bir adım ötenizde Tokyo Körfezi var!

Adres : 4 Chome-29 Tsurumichüo, Tsurumi-ku, Yokohama-shi, Kanagawa-ken 230-0051, Japonya

Hotel Owl, Tokyo

Burası oldukça ilginç bir otel. Son zamanlarda Japonya kapsül otel denilen otel türlerinde iyice hareketlenmeler oldu. Size küçücük bir yer veriyorlar, sadece uyumanız için. Çok ilginç bir piyasası var, zira kapsül otel fiyatları da oldukça değişken. Fakat Hotel Owl Tokyo epey uygun görünüyor, geceliği 90 – 100 TL civarında. Denemek isteyenler buyursunlar, uzay mekiğinde yaşamak gibi.

Adres: 6 Chome-59-3 Higashinippori, Arakawa-ku, Tōkyō-to 116-0014, Japonya

Flexstay Inn Higashi Jujo, Tokyo

Tokyo otelleri ne yazık ki merkeze gittikçe pahalılaşıyor, o yüzden merkezin hemen dış çeperinde otel tercih etmek işinize gelecektir. Üstelik yürüyerek hiç de uzak yerler değiller buralar. Flexstay Inn de gerçek anlamda ucuz ve konforlu bir otel. Geceliği 280 TL.

Adres : 2 Chome-10-2 Nakajūjō, Kita-ku, Tōkyō-to 114-0032, Japonya

Unizo Inn, Hiroşima

İkinci Dünya Savaşı’nda en çok zarar gören şehirlerden biri olan Hiroşima oldukça güzel ve ziyaret edilesi bir yer. Yolunuz buraya düşerse Unizo Inn’i tercih edebilirsiniz. Hem konforludur, hem de şehir merkezinde bulunur. Güvenli ve ucuz bir Japonya otel seçeneği. Gecelik fiyatları 250 TL civarında. Ekstra 50 TL ödeyerek açık büfe kahvaltı satın alabilirsiniz.

Adres : 7-25 Kamihatchōbori, Naka-ku, Hiroshima-shi, Hiroshima-ken 730-0012, Japonya

APA Hotel, Fukuşima

Adanın kuzeydoğu ucuna doğru bulunan Fukuşima’yı yakın zamanda yaşadığı büyük nükleer santral felaketinden hatırlayacaksınız. Hemen söyleyelim: Buralar oldukça güvenli. Zaten güvenlik önlemleri o kadar iyi ki, tehlikeli bölgelere isteseniz de giremezsiniz. Kesinlikle Türkiye gibi değil. APA Hotel ise, Fukuşima’nın en tercih edilesi oteli gibi duruyor. Çok güzel bir otel, ancak Japonya konaklama fiyatları düşünülürse oldukça ekonomik. Gecelik fiyatları 280 TL civarında.

Adres : 1 Chome-9-18 Ekimae, Kōriyama-shi, Fukushima-ken 963-8002, Japonya

Nagasaki Washington Hotel, Nagazaki

Japonya’nın bir başka nükleer bomba düşmüş şehri de Nagazaki. Ülkenin en güneybatı ucunda bulunuyor. Fırsatınız varsa buraları da mutlaka görün, insan epey duygusallaşabiliyor. Washington Hotel’de ise durumlar epey iyi. Güzel odalar, güzel servis derken gecelik sadece 270 TL verebiliyorsunuz.

Adres : 9-1 Shinchimachi, Nagasaki-shi, Nagasaki-ken 850-0842, Japonya

Grand Japaning Hotel, Kyoto

Bu otelin adı çok ilginç, çünkü aslında Büyük Japonlama anlamına geliyor. Eğer siz de büyük Japonluyorsanız, sizi buraya bekleriz. Yolunuzu da mutlaka Kyoto’ya düşürün deriz. Japonya otel olarak size çok fazla seçenek sunuyor, burası da onların arasında en güzelleri. Muhteşem manzarası ve odaları, gecelik sadece 220 TL’ye sizin olabiliyor.

Adres : 849-1 Matsuurachō, Nakagyō-ku, Kyōto-shi, Kyōto-fu 604-8362, Japonya

Artık Japonya ucuz otel nerelerde var biliyorsunuz. İyi tatiller!

İlginizi Çekebilir :  Son Doong Mağarası : Dünyanın En Büyük Mağarası

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir