Çadırını Alan “Keşfegel”sin: Kamp Yapılacak En Güzel Ülkeler

Kısa kaçışları seven özgür ruhlar, kamp alanları arayan maceraseverlere tam da ihtiyaçları olan kamp yapılacak en güzel ülkeler listesini hazırladık!

Kamp yapmak gerçekten de başka bir keyif, tadını alanın kolay kolay bırakamayacağı bir hobi. Hatta bazıları için bir yaşam biçimi… Hem gezmeye hem de kamp yapmayı sevenler için biz de “dünyada kamp yapılacak en güzel yerler nerededir” diye sorunlar için 15 cevaplık bir liste yaptık. Çadırını seveni tutmayın, mekanınızı seçip yola çıkın! 😉

Yeni Zelanda

Büyüleyici doğasıyla aklınızı başınızdan alacak olan Yeni Zelanda’da hemen her yerde kamp yapmak mümkün. Plajlar, dağlar, ormanlar gibi birçok yere çadırınızı kurup doğanın ve özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

Hawaii

Haleakala Ulusal Parkı, Hawaii’nin alışıldık beyaz kumlarından ve masmavi denizinden oldukça farklı bir tablo sunuyor. Kamp kurmak için çok ideal olan bu alanda nefes kesici bir gündoğumu manzarası için de Haleakala volkanına da çıkabilirsiniz.

İngiltere

Avrupa’da çadır kurmak denince akla hemen gelmesi gereken yerlerden biri de District Gölü. Sanki bir ressmaın fırçasından çıkmış bu cennet köşesinde bol yağışlı iklim bile engel değil.

Kenya

Vahşi doğayı belgesel izlemekten fazlasıyla deneyimlemek istiyorsanız çadır kurmanız gereken yer Masai Mara Ulusal Alan’ı. Ceylan, zebra ve antilopların göçüne şahit olmak unutulmaz bir kamp macerası olacaktır.

ABD

Aslında Amerika’da kamp alanları hiç de az değil ama buna rağmen akla ilk gelen Yellowstone Parkı oluyor. Keşfedilmek için bekleyen 9000 m2’lik alan kanyonlar, göller, volkanik dağlarla dolu bulunuyor.

Fas

Tabii ki Sahra Çölü! Büyüleyici ve gizem dolu çölün kumulları rüzgarla hafifçe yer değiştirirken dünyadaki en güzel gündoğumu manzaralarından birini de şahit olacaksınız.

Almanya

Bu sefer çadırınızı bırakın ve gözünüzün altığına değil yukarı doğru bakın. Çünkü Almanya’daki “Tree Inn” ağaç evinde ağaçta kamp yapacaksınız. Sıra dışı ve eğlenceli bu kamp macerası ilginç bir deneyim olacaktır.

Kanada

British Columbia’da, Torosların bir parçası olan Bolkarlar’da kamp yapmak zirvede bir deneyim olabilir. Ama bu deneyim için çok da kolay olmayan zirveyi zorlamak istemeyenlere bir diğer alternatif olarak krater gölleri de tavsiye edilebilir.

Hindistan

Etrafınız dağlarla çevriliyken bu Uzak Doğu ülkesinde kamp yapmak size her anlamda huzur verebilir. Yalnız hemen söyleyelim ki en az Kargiakh’dakiler kadar güzel alternatifleri bizim ülkemizde de bulabilirsiniz.

Alaska

Kamp yapılacak en güzel ülkeler arasında sırada Alaska var. Yanlış duymadınız. Evet, Alaska! Son derece soğuk ama bir o kadar da güzel olan McCarthy Buzulu’nda kamp yapmak konusunda ön yargılı olmamanızı tavsiye ederiz. Göreceğiniz eşsiz güzellikler için soğuğa katlanmaya değer. Yine bu ülkede farklı bir rota arayanlar için Alaska’daki en güzel 10 kasaba listemize göz atabilirsiniz.

Peru

Cordillera Huayhuash karlı dağların heybetli görüntülerini çadırınızın fermuarını açtığınız anda gözlerinizin önüne seriyor. Temiz hava ve doğal güzelliklere uyanmanın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Nepal

Everest Dağı’nın aklınızı başınızdan alacak, soluğunuzu kesecek ve ruhunuzu kanatlandırıp bir kuş gibi özgür olmanızı sağlayacak olan o büyüleyici güzelliğinden bahsediyoruz. Daha ne diyelim?

Türkiye

Saymakla bitmeyecek olan birbirinden güzel kamp alanları için bir an önce yola çıkmanız yeterli. Üstelik ne pasaport ne de vize derdiniz olmadan bütün kıyı şeridini gezip İç Anadolu bölgesinden doğuya doğru ilerleyebilirsiniz.

 Kamp yapılacak en güzel ülkeler arasında çadırınızı kurup kalabileceğiniz birbirinden güzel mekanlar bulunuyor. Tüm yapmanız gereken gideceğiniz yeri belirlemek ve bir rota çizmek. Tabii çadırınızı almayı da unutmayın! =)

İlginizi Çekebilir :  2018 Yılında Dolar Kurunun En Yüksek Olduğu Ülkeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir