Kar, Kış ve Sanat: 2019 Ocak Ayı Sanatsal Gezi Rehberi

Konser takvimi bakınan, “Ben müziksiz, sanatsız yapamam” diyen gezginlerimizi 2019’da da bırakmıyoruz ve en iyi etkinlikleri taze taze paylaşıyoruz!

Yurt dışı etkinlikleri için bilet alan, kalkıp dünyanın öbür ucuna gitmeye hazır olan ya da zaten gitmişken “Dur bir de şu konsere gideyim, bu sergiyi göreyim, kendimi sanata boğayım” diyen gezginlerimiz olduğunu biliyoruz. E bunu bildikten sonra Keşfegel ekibi de durur mu? Araştırdık ve listeyi hazırladık. Eksik kalmayın, geri kalmayın, sanatsız hiç kalmayın. Ocak ayı boyunca dünyanın farklı ülkelerinde farklı etkinlikler sizi bekliyor. Hemen okuyun, karar verin, sonra da çantayı toplayıp yola çıkın! 😉

Hamilton Müzikali – (8 Ocak 2019) Florida

Müzikallerin büyülü dünyasından nasibini almış olduğunuzu tahmin ediyoruz. Hem operanın müzikal zenginliğini hem de tiyatronun görsel şovunu harmanlayan müzikallerin keyifsiz geçmesi mümkün değil. Eğer müzikaller sizin de ilginizi çekiyorsa doğruca Florida’ya uçabilirsiniz. Birkaç gün sonra gerçekleşecek olan bu müzikalin taliplisi de oldukça fazla. O yüzden bilet bakmaya hemen başlasınız iyi olur.

American Girl – (10 Ocak 2019) New Hampshire

Hazır Hamilton müzikali için gideceksiniz madem, biraz daha kalıp American Girl konserine de gidebilirsiniz. Muazzam sahne performansları ve insanı durduğu yerde coşkuyla dolduran şarkıları ile nefis bir gece geçirebilirsiniz. Hatta bizim tavsiyemiz konser takvimine American Girl işaretli olacaksa şayet birkaç arkadaşınızla beraber bu geceyi geçirmeniz. Ne de olsa müziği tadı her zaman dostlarla daha iyi çıkar!

Disney’s The Lion King – (11 Ocak 2019) Sheveningen

Çocukluğunuza dönmek için daha iyi bir tercih, daha iyi bir zaman ve daha iyi bir ülke olamazdı. Hollanda’nın renkli ve insanı canlandıran yaşamının içinde The Lion King müzikalı Disney yapımı ile karşısınıza çıkacak. Herhangi bir müzikalden farklı olarak çocukluğumuzdan beri bildiğimiz, hatta bazılarımızın sinemada izlediği ilk çizgi film olan Aslan Kral’ın Simba’sı ile sahnede doyasıya hasret gidereceksiniz. Belki ailece gitmek bile mümkün, ne dersiniz?

The Great Circus of Europe – (12 Ocak 2019) Hong Kong

Sanat etkinliği planı içinde yer vermek konusunda biz de kararsız kaldık ama en mutlu anların da sanatsal bir değeri olduğunu düşünüp mutluluğunuza mutluluk katacak bir görsel şöleni listeye almadan edemedik. The Great Circus of Europe yeteneklerini sergilemek üzere sizi bekliyor. Yeri geldiğinde tehlikeyi hissettirerek adrenalini körükleyecek yeri geldiğinde de sizi büyüleyecek olan şovlarını Hong Kong’un ışıltılı dünyasında deneyimleyin.

Elton John – (15 Ocak 2019) California

Yurt dışında yapılan etkinlikler içinde herkesin bir daha durup düşüneceğini biliyoruz. Çünkü burada söz konusu olan kişi Elton John ve onun muazzam, bizi bizden alan, birçok filmde de duymaya aşina olduğumuz sesi… Şarkıları ile birçok özel anıya eşlik etmiş olan böylesi bir divanın konserine gitmemek gerçekten yazık olur. O yüzden 15 Ocak’ta Kaliforniya’da olmak için şimdiden plan yapmaya başlayabilirsiniz.

Phantom of the Opera – (17 Ocak 2019) Londra

Avrupa konserleri saymakla bitmiyor ama bunun yanında bazı klasikler ve farklı sanat etkinlikleri var ki onlarsız da olmuyor. Hiçbir müzikal seven gezginin kaçırmak istemeyeceği bir başyapıt için kalkıp Londra’ya gitmek işten bile değil. Üstelik İngiltere’nin o “elit” havası içinde Operadaki Hayalet’in tadı daha başka çıkar kesinlikle. Yıllardır sahnelenen ve her zaman performansı tatmin edici bir eser olan Operadaki Hayalet gerçekten de iyi bir tercih olabilir. O yüzden Londra sizi bekler, Operadaki Hayalet de öyle…

Van Gogh: The Immersive Experience – (20 Ocak 2019) Brüksel

Sanat etkinliği planı yapacak olanların kesinlikle liste başına oynayacaktır. Yaşadığı yıllarda kimse tarafından anlaşılmamış olan yapıtlarını mental rahatsızlıklarının hastalıklı bir ürünü olarak görmek insanlığın en büyük hatalarından biri oldu. Bu yüzden de sanatsal üretkenliğin bedelini de sefalet ve acı dolu bir yaşamla ödemek zorunda kaldı. Ancak bugün milyonlarca dolar değerindeki eserleri için dünyanın öbür ucuna bile gitmeye değeceğini hepimiz biliyoruz. O yüzden 20 Ocak’ta evde olmadığınızı şimdiden söyleyin.

12 Tenors – (22 Ocak 2019) St. Vinth

Hepsi birbirinden muazzam olan sesleri dinlemek, kulağınızın pasını silmek için adres Belçika da olabilir. Sanat etkinliklerine bol bol katılan gezginlerimizin operayı da sevdiğine eminiz. Bas baritonlar, mezzolar, altolar… Sevdiğiniz ses aralığı kadın ya da erkekte hangisidie bilemiyoruz ama her rengin tadının başka olduğunu biliyoruz. Siz de aynı fikirdeyseniz 12 Tenors için bilet bakmaya şimdiden başlayın, deriz.

Tom Odell – (22 Ocak 2019) Groningen

Hollanda’yı bir daha düşünmeniz için sebep Tom Odell olabilir. 2012’de başlayan kariyerinde hiç durmadan zirveye doğru yol aldı. Pamuk gibi sesi ve romantik şarkılarıyla içimize işledi. Şimdi onu canlı canlı dinlemek için Hollanda’da olmak vardı diyebilirsiniz diye listeye kendisini de aldık. Piyanonun dinginlik veren tınıları eşliğinde insanı aşık olmaya heveslendiren Tom Odell konser takviminizde bir yer edinebilir.

Avrupa konserlerinden tutun da sirk gösterilerine kadar elinizde güzel bir liste var artık. Yeni yılı daha fazla sanatsal aktivite ile geçirmek ve ruhunuzu da bedeniniz kadar beslemek için beklemenize gerek yok. Biletinizi almanız, çantayı toplamanız ve kalkıp gitmeniz yeterli. Hem kim bilir, belki bir konserde ya da müzikalde denk geliriz. 😉

İlginizi Çekebilir :  Evlilik Teklifi Edebileceğiniz Dünya’nın En Romantik Yerleri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir