Kıbrıs’ta Bulabileceğiniz En İyi 9 Plaj

Kıbrıs’a gidipte yüzmemek tabiki olmaz. Sizin için en iyi 9 Kıbrıs plajını derledik. Buyrun okumaya..

Altınkum Sahilleri

Adından da anlaşılacağı gibi Kıbrıs Altınkum Plajı altın renginden kumlara ve masmavi bir denize sahip. Dünyaca bir üne sahip olsa da doğallığını hala sürdüren bu plaj Kıbrıs’ın en ünlü plajları arasında yer alıyor. Kıbrıs Adası’nın kuzey ucundaki dağlık bölge Karpaz ismiyle anılıyor. Altınkum sahilleri de Karpaz’da yer alıyor. Sarıyer’de de bir Altınkum Plajı var onla karıştırmayın aman!

Yeşilırmak Plajı

Kuzey Kıbrıs’ın Lefke şehrinde yer alan Yeşilırmak köyü az nüfuslu ve sevimli bir köy. Köye ait olan Yeşilırmak Plajı Kıbrıs bölgesinin dünyaya bir hediyesi! Diğer ismi Limnitis Plajı. Tertemiz bir su ve sahile sahip olan Yeşilırmak Plajı tüm günü serinleyerek ve keyif içinde geçirmek için ideal. Köyde, tarladan çilek toplayabilir ardından da kendinizi Akdeniz’in sularına bırakabilirsiniz!

Alagadi Plajı

Girişi ücretsiz olan plaj Girne’de yer alan bir halk plajı. Caretta caretta ve yeşil kamlumpağaların yumurtlama bölgesi olan bu plaj çok iyi korunuyor. Ayağınızın yumuşak kumlarla temas etmesini seviyorsanız bu plaj tam size göre. Sahilde yeni yapılan bir restoran da bulunuyor. Ailece gittiğinizde ihtiyaçlarınızı bu restoran sayesinde giderebilirsiniz. Ücretsiz oluşu ve bir tesise sahip oluşuyla Alagadi aileler için son derece uygun bir plaj.

Escape Beach Clup

Bir diğer ismi Yavuz Çıkarma olan plajda lüks bir tesis var. Kıbrıs Escape plajı giriş ücreti kişi başı 30 TL civarında. Tabii içeri girince çok davetkar bir tesisle karşılaşıyoruz. Kaliteli bir hizmet ve tertemiz çimenler bulunuyor burada. Bir kere ücret ödedikten sonra şezlong ve şemsiyeleri kullanabiliyorsunuz. Plaj Kuzey Kıbrıs’ta yer alan Edremit ve Alsancak ilçelerinin arasında yer alıyor. Eğer derli toplu temiz bir yere ayıracak bütçeniz varsa gidebilirsiniz.

Glapsides Plajı

Gazimağusa şehrinde yer alan plaj kumlu sahillere ve temiz bir denize sahip. Eğer giderseniz, buradan gün batımını seyretmenin keyfine varmanızı öneriyoruz. Glapsides Plajı’nda deniz kolay kolay derinleşmediğinden çocuklu aileler için de oldukça uygun bir rota! Burada bulunan tesislerde özellikle alkol fiyatları çok uygun. Glapsides yazıldığı gibi okunuyor; Glap Sayds derseniz yerel halk suratınıza boş boş bakabilir !

Acapulco Plajı

Acapulco tam teçhizatlı bir tatil köyü. Kumarhanesi bile var! Bilmeyenler için Kıbrıs, tıpkı Las Vegas gibi kumarhaneleriyle meşhur. Buradaki kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Otelde konaklamayanlar için Acapulco Plajı giriş ücreti ödeyerek kullanılabiliyor. Plajı oldukça geniş ve tertemiz. Kibar çalışanlara sahip olan işletme tatil bütçesi geniş olanlar için ideal. Otel ve plaj Girne şehrinde yer alıyor.

Aya Napa

Çılgın partileriyle dünyanın her yerinden gençlerin uğrak mekanı olan bölgede birçok güzel plaj bulunuyor. Nissi Plajı, Konnos Koyu gibi. Aya Napa’nın güney Kıbrıs’ta yer aldığını hatırlatalım. Yani buraya gidebilmek için vizeniz olması gerekiyor. Eğlence yanıyla öne çıkan bölge Kıbrıs’ta denize girilecek yerler arasında ilk sıralarda geliyor.

Paphos

Güney Kıbrıs’ta yer alan Paphos kumlu sahili ve turkuaz rengindeki deniziyle fark yaratıyor. Paphos da tıpkı Aya Napa gibi birçok plaja ev sahipliği yapan bir bölge. Burada tüm gün sereserpe yatıp yakan güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Güneyde olduğundan bölgede bulunmak için cebinizde vize olmalı!

Kıbrıs’ın sahilleri, can çektiren denizleri işte bunlar. Siz de buralara giderseniz, anılarınızı bizle paylaşmayı unutmayın, iyi yazlar!

İlginizi Çekebilir :  Kıbrıs Gezi Rehberi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir