Kış Mevsiminde Kültür Sanat : Kasım ve Aralık Ayları Sanatsal Gezi Rehberi

Mevsim artık kışı gösterirken dolaplarımızdaki kalın kıyafetleri üzerimize geçirirken dünyada neler olup bitiyor? Sanatsal gezi rehberi bu aylar için çok güzel etkinliklerle dolu.

Bu yılın son ayı Aralık, 2019’un tapteze enerjisiyle gelecek. Yeni yılın gelişini müjdeleyen, karın rengi beyazın ayı Aralık’ta Avrupa ışıl ışıl olacak. Kanada ve Amerika’da bu coşkuya katılacak ve hem turistik gezilerinizde hem de kültürel gezi yapacak olanlar için bu dönem tadından yenmeyecek! 2018’in son döneminde nerelerde hangi etkinlikler yapılacak, kim turnede, kim konser veriyor haydi gelin beraber bakalım.

Finlandiya

Önümüzdeki dönemde Finlandiya’da olacaklara haberlerimiz var. Noel temalı konserler bu aylarda Finlandiya’da yoğunlaşmaya başladı. Siz de Noel ruhunu hissetmek ve Avrupa kültürüne yakından göz atmak istiyorsanız bu etkinliklere katılabilirsiniz.

Christmas Jazz – 21 Kasım 2018, Çarşamba

Noel ruhunu jazz müzik ile harmanlayan bu etkinlik çok keyifli bir atmosfer sunacak. Pieksamaki şehrinde bulunan ve konser salonu olma özelliğinin dışında sergi, sinema gibi aktivitelere de ev sahipliği yapan Poleeni’de gerçekleşecek olan konser sizi gerçek bir Fin gibi hissettirebilir.

Pori Dance Company – 2 Aralık 2018, Pazar

Bu etkinlik Finlandiya’nın batı yakasında bulunan güzel şehirlerinden Pori’de gerçekleşecek. Bir dans gösteri grubu olan Pori Dance Company özenle hazırlanmış sahneleri ve kendilerine has dans şovları ile Finlandiya halkı tarafından çok seviliyor. Eğer siz de ülkenin batı yakasına yakın olacaksanız bu eşsiz dans gösterisine gidebilirsiniz.

Fransa

Işıklandırılmış Eyfel Kulesi’nin çevresinde gezinmek bana yetmez diyenler için, üşenmeden araştırdık. Fransa’da bu senenin son döneminde hangi etkinlikler gerçekleşecek buyrun okuyun.

Mariah Carey – 7 Aralık 2018, Cuma

Fransa’da sahne alacak olan Amerikalı şarkıcı Mariah Carey’nin konserinin çok keyifli geçeceğine şüphe yok. Paris’te düzenlenecek olan konser bir konser salonunda değil kocaman bir arenada gerçekleşecek. Accorhotels Arena ismindeki bu büyük arenada bir konsere şahit olma şansını sakın kaçırmayın!

UB40 – 8 Aralık 2018, Cumartesi

Reggea müziğin klasikleşmiş gruplarından UB40 konseri kaçırılmazlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Kültür sanat gezisi kapsamına alabileceğiniz bu konser ile hem dünyanın en büyük müzisyenlerinden olan UB40 grubu üyelerini canlı görmüş hem de kulaklarınız pasını silmiş olacaksınız. Red red wine’a Fransa’da eşlik etmek büyük şans. Bourge Les Valence komününde gerçekleşecek olan konser için biz şimdiden heyecanlanmaya başladık.

İspanya

Boğa güreşleri, flamenko ve güzel yemekleri ile ünlü İspanya’da da elbette güzel etkinlikler olacak. Bir turist olarak asla sıkılmadan gezebileceğiniz İspanya’da yaşayabileceğiniz güzel tecrübelere gelin beraber göz atalım.

Tom Odell – 19 Kasım 2018, Pazartesi

Another Love şarkısı ile tüm dünyaya adını duyurmuş olan Tom Odell 19 Kasım’da Barselona’da bir performans sergileyecek. Kendine has bir müzik tarzı olan Tom Odell ile eğlenmek için geç kalmış sayılmazsınız. Hemen bilet almaya bakın!

Bebe – 23 Kasım 2018, Cuma

Bir cuma akşamı İspanya’da Bebe konserinde olmak kadar güzel az şey var hayatta. Bebe’nin özel sesini ve duygu yüklü şarkılarını dinlemek için daha güzel bir ortam düşünemiyoruz. Granada şehrinde bulunan Sala El Tren’de gerçekleşecek olan konser, İspanya’da mutlaka yapılması gerekenler arasında yer alıyor bu ay.

Yunanistan

Komşumuz Yunanistan’da sadece sirtaki oynanılıp uzo içilmiyor elbette. Burada da güzel etkinlikler var. Tabii isteyene sirtaki ve uzo da her daim mevcut!

Paradise Lost – 22 Aralık 2018, Cumartesi

Eğlencenin akşamı cumartesi akşamı tüm dünya ile beraber ortak eğlenceye Paradise Lost konseri ile katılmaya ne dersiniz? Yunanistan’ın kendine has dokusu her şehrinde karşımıza çıkıyor. İşte yine böyle bir şehir olan Piraeus’da gerçekleşecek olan konser Yunanistan’ın özgün müzik tarzı rembetikodan farklı bir tat arayanlar için metal türünde olacak.

İtalya

Avrupa’nın pizza başkenti İtalya’da çok eğlenceli etkinlikler sizleri bekliyor. İtalya’da nerelere gidilir sorusuna cevap arayanlar buraya toplansın, önemli bilgiler vereceğiz.

Cirque Du Soleil TORUK – 24 Kasım 2018, Cumartesi

Hayvanlara işkence edilen tüm sirklere karşı adeta bir devrim gibi ortaya çıkmış olan Cirque Du Soleil’in şovlarından biri olan Toruk, Avatar filmi temalı bir sirk. Burada gözleriniz ve kulaklarınız bayram ederken herhangi bir hayvan sirkinden kat kat daha fazla eğleneceksiniz. Tüm aileniz ile gidebileceğiniz bu şahane etkinliğin Bolonya’da yapılması planlanıyor.

Beth Hart – 26 Kasım 2018, Pazartesi

İtalya’da harika etkinlikler sizi bekliyor demiştik. Özel performansları ile sahne izleyicilerini şoka sokma potansiyeline sahip müzisyen Beth Hart’ın konseri için Milano’da olmalısınız. Bu ay Milano’da hem yemek hem moda hem de müziğe doyma şansınız var. Jazz müziğe ait harika bir sese sahip olan Beth Hart ile İtalya’da geçen bi pazartesi akşamı insanı güzel düşüncelere sürüklüyor.

Ara Malikian – 20 Aralık 2018, Perşembe

Bu deli kemanistin canlı bir performansına her insan ölmeden mutlaka gitmeli. Ermeni asıllı Ara Malikian kemanı adeta konuşturuyor. Konseri İtalya’nın Padova şehrinde gerçekleşecek ve alışılmışın dışında olacağı kesin. Kemanın Dünya’daki İnanılmaz Turu ismindeki turnesinin İtalya ayağına katılabilecek olanlar bu fırsatı asla kaçırmasınlar.

İşte Avrupa ülkelerindeki konserler, sirkler ve etkinlikler bunlar. Her an her yerde güzelliklerle dolu bir etkinlik, dünyanın geri kalanından izole bir konser salonu, sirk çadırı veya binlerce insanın bulunduğu bir arena var. Siz yeter ki gezmek ve bu güzellikleri keşfetmek isteyin. Dünya’ya kendinizi açtığınızda, hiçbir çabaya gerek kalmadan güzelliklerin sizi bulacağını unutmayın. Keşfegel ailesi olarak gezileriniz bol eğlenceli  ve dolu dolu geçmesini diliyor herkese gideceği etkinliklerde iyi eğlenceler diliyoruz!

İlginizi Çekebilir :  Yurt dışından Gelen Telefon Nasıl Kaydettirilir?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir