Maldivler neden dillere destan

Maldivler’in Dillere Destan Olmasının 8 Nedeni

Harika doğası ve sularıyla bildiğimiz Maldivler’in neden gezilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda geldiğini merak etmiş miydiniz? Biz ettik, sizin için derledik. 8 maddede Maldivler neden cennet gibi bir yer gelin beraber bakalım!

Eşsiz Mavilikteki Suları

Başka hiçbir denize benzemeyen turkuaz sularıyla aklımıza kazınmış bir ülkedir Maldivler. Huzurlu görünümü de buradan geliyor. Bu tertemiz suları sürekli görmek isteyenler için denizin üstünde yer alan odaların birçoğunun tabanı camdan yapılma. Bu sayede suyun üzerinde yürüyormuşsunuz ilüzyonuna kapılabilirsiniz.

Maldivler eşsiz mavilikteki suları

Benzersiz Denizaltı Güzellikleri

Maldivler denizin rengi kadar içinde barındırdığı canlılar ile de ilham verici bir ülke. Dalışa meraklı olanları cezbetmesiyle insanın aklına kazınıyor. Aklınıza gelmeyecek renklerdeki irili ufaklı balıkların içinde yüzmek yaşamın estetiğini ve değerini hissettirirken, bir yandan da güzel anılar biriktirmenizi sağlayacak. Ayrıca bütün bu eşsiz güzelliğe erişmek için alacağınız Maldivler uçak bileti için en az 3 ay önceden harekete geçerseniz bilet fiyatlarını daha ucuza getirebilirsiniz.

Maldivler deniz canlılığı

Gece Gökyüzünün Apaçık Olması

Doğal bir ülke olması ve otellerdeki ışıklandırmaların bu doğallıkla harmanlanacak şekilde tasarlanmış olması sayesinde, gökyüzü gözlemi yapmak için de harika bir spot olarak karşımıza çıkıyor Maldivler. Dünyanın her yerinden birçok gözlemciyi buluşturuyor olması ile apayrı bir dinamiği ile karşımıza çıkıyor ülke. Meraklı olanlar mutlaka gezi notları için kullandıkları defterleri çıkarsınlar ve renkli kalemleriyle not düşsünler; “Maldivler’e gidilecek!”

Maldivler gece görünümü

Ada Ülkesi Olması

Maldivler harita üzerinde de görülebileceği gibi bir ada ülkesi. Bu da gittiğinizde hiç bilmediğiniz bir kültürle tanışmanızı sağlayacak. 1196 adanın çoğu küçücük ve o bölgelerde insanlar yaşamıyor. Yaşam olan 305 adada deniz ulaşımı, ülkenin yiyecek kültürü, insani ilişkiler gibi birçok değişkende okyanusun etkisi hissediliyor. Maldivler’de otelinizin dışına mutlaka çıkın ve belki de ufkunuzu açacak yeni insanlara kucak açın.

Maldivler bir ada ülkesidir

Çok Uzakta Olması

Ülkemizin hareketli gündeminden ve dertlerinden o kadar uzakta ki oraya gidince yumuşacık olup sinirlerinizden arınmış hissedebilirsiniz. Maldivler nerede diye soranlar için cevaplayalım. Sri Lanka’nın güneybatısında, Hindistan’ınsa güneyinde Hint okyanusunda yer alıyor. Tüm sıkıntılarınızı bırakıp da kafa dinlemenin mümkün olduğu ülkede, saati dahi kontrol etmeyi unutursanız sakın şaşırmayın! Okyanusa karşı, içkinizi yudumlarken, normalde yaşadığınız günlük hayatın ne kadar stresli olduğu keşfedip dönmemeyi bile isteyebilirsiniz.

Maldivler asya kıtasında bulunuyor

Sıcak Bir İkliminin Olması

Coğrafya derslerinizden hatırlayacağınız üzere tropikal muson iklimini etkisi altındaki Maldivler’de, hava kuru ve sıcakken, yılın belirli dönemlerinde güneybatıdan esen rüzgarlar yağışlı bir mevsim şartı sunuyor. Maldivler tatil paketi araştıranların, yağışlı olmayan mevsime yani, ülkemizde de aynı zamanda yaşanan yaz mevsimine yoğunlaşmalarını öneriyoruz.

Maldivler sıcak ülkelerden birisidir.

Dünyanın En Güzel Otellerinin Burada Bulunması

Cennetin aklımızdaki resmi olan Maldivler’de dünya çapında ün yapmış oteller bulunuyor. Lüksün ve mahremiyetin tadını çıkarabileceğiniz odalarda kalabilir, size özel jakuzinizde keyif çatarken tropikal meyve ve yemiş atıştırabilirsiniz. Okyanusta yüzerken sizden başka kimseyi göremeyeceğiniz şekilde yerleştirilmiş olan bungalowlarda adeta lüksün 50 tonu düşünülmüş. Özel aromaterapi masajlarına katılabilir, denizaltı dalışı gerçekleştirebilirsiniz. Otellerin size sundukları imkanlar saymakla bitmiyor. Maldiv Adaları otel bolluğu yaşıyor olsa da kendinize ve bütçenize en uygun oteli bulmak zamanınızı alabilir. Seçenekleri iyi değerlendirin!

Maldivler'de bulunan oteller dünyaca ünlü, maldiv adaları otelleri

Maldivler Turları

Aslında bir Maldiv Adaları turu herşey dahil şekilde ayarlanırsa tadından yenmez.Sizin tek yapmanız gereken, paranızı biriktirip bir tur şirketine gitmek. Ülke içindeki ulaşımınız için de size yardımcı olacak bir tur ile gitmenizi öneririz. Yeni evliler için Maldivler balayı turu kategorisinde çok seçenek bulunuyor. Tüm bu bilgiler eşliğinde size en uygun turu seçmenin zamanı geldi, tüm hayatınız tatil havasında geçsin!

Maldivler turları pahalı mı ?, Maldiv adaları

 

İlginizi Çekebilir :  Endonezya Gezi Rehberi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir