Kalem adası gezilecek yerler

Masalsı Bir Kaçamak: Kalem Adası Hakkında Bilgiler

Türkiye’de Kalem adası diye bir yer var. Özellikle sevdiceğiyle beraber huzurlu ve sakin bir tatil yapmayı düşünenler için en güzel yerlerden biri olan Kalem Adası’nı anlattık!

Küçük yerlerde tatil yapmanın tadı başkadır. Etrafta az insanın olması daha huzurlu ve daha iyi dinlendiğiniz bir tatil olabileceği gibi daha romantik de bir tatil olabilir. İşte Kalem Adası tam da böyle bir tatil isteyenler için biçilmiş kaftan. Hem fazla insanın olmayışı hem de adanın yeşilliklerle kaplı olması size masmavi denizle birlikte muazzam bir huzur ortamı sunuyor. Biz de bu cennetten bir köşe ortamı size anlattık ki hiç beklemeden, hala sıcak havalar son bulmamışken kalkıp gidin!

Huzur Yakında Bir Yerlerde

İzmir’in ünlü Dikili ilçesine bağlı şirin bir köy olan Badem Köyü’ne bağlı bulunuyor. Yani, adaya gitmek için öncelikle Badem Köyü’ne gelmeniz gerekiyor. Buradan tekne ile adaya geçiş sağlıyorsunuz. Ancak, arkanızda aracınızı bırakmaktan çekindiğiniz için araçsız gelmek zorunda değilsiniz. Çünkü Kalem Adası Oliviera Resort Hotel’e ait bir otopark bulunuyor. Aracınızı bu otoparka bırakarak gönlünüz rahat adaya geçiş yapabilirsiniz.

Ada pek kalabalık olmasa bile oldukça rağbet görüyor. Ne de olsa şairin de dediği gibi “Bugünlerde herkes gitmek istiyor…” ve herkes sakin bir yerlere gitmek istiyor. Dolayısıyla Türkiye’nin saklı bir cenneti gibi duran Kalem Adası da oldukça rağbet görüyor. Yani, rezervasyonunuzu son dakikaya bırakmamanızı tavsiye ederiz. Yer bulmanız oldukça güçleşebilir. Ayrıca otel dışında kalmak için başka bir seçeneğiniz de yok. Yani Kalem Adası kamp yapmaya uygun olmadığı gibi bir pansiyon falan da bulamayacaksınız.

Yeşil ve Mavinin Kusursuz Uyumu

Bu kadar küçük bir adada yapılacak çok fazla şey olmadığını düşünebilirsiniz. Tam olarak bir aktivite tatili istiyorsanız sizin için uygun bir seçim de olmaz zaten. Ancak yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığını da düşünmeyin.

Öncelikle adada bulunan Oliviera Resort Hotel’in keyifli konsepti size bazı seçenekler sunacak. Konaklama için ödeyeceğiniz ücret içinde yer alan kahvaltı ve akşam yemeklerini eşsiz manzaralar eşliğinde yiyebilirsiniz. Midilli Adası’nın manzarası ve harika bir günbatımı eşliğinde oldukça romantik bir atmosfer geçirmeniz mümkün. Otelin barı da canlı müzikleri ile akşamlarınıza renk katabilir. Bütün bunların dışında Maldivler’e benzetilmesine hak vereceğiniz muazzam bir kumsal ve masmavi bir deniz kafanızda bir kere daha “deniz-kum-güneş” üçlüsünün tanımını yapmanızı sağlayacak.

Yüzmek ve bol bol dinlenmek dışında eğer isterseniz otelin olanakları arasında dalış yapma fırsatı da bulunuyor. Mavi bayraklı denizin sualtı güzelliği de tatilinize ayrı bir şölen katabilir. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun onayını bulunduran Su Sporları Merkezi’nden dalış brövesi bile almanız mümkün. Bununla da kısıtlı değil üstelik; başka su sporlarını da deneyebilirsiniz. 

Kalem Adası’nda tatil yapmak biraz pahalı gelebilir. Özellikle de döviz kurununun ülke ekonomisi oldukça zorladığı şu günlerde… Ancak bütçeniz için daha uygun olacaksa Kalem Adası günübirlik bir plan için de gayet uygun bulunuyor. Tek sorun sahilde boş şezlong olup olmaması. Yani aklınıza esince kalkıp gidemiyorsunuz ama en azından günübirlik bir değişiklik için de seçenekleriniz arasında yer alabiliyor.

Kalem Adası’na nasıl gidilir, nerededir, neler yapılır anlattık. Şimdi sıra sizde; sıcak havaların son düzlüğünde kendinize huzurlu bir tatil hediye edin. 🙂

İlginizi Çekebilir :  Neden İzmir Ege'nin İncisi Olarak Bilinir?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir