Nisan ayı içerisinde gidilebilecek yerler

Nisan Ayında Gezilecek En Güzel Yerler

Bahar havasıyla birlikte kendini yollara vurmak isteyenler buyursunlar: İşte size birbirinden enfes, nisan ayında gidilecek ülkeler listemiz. Geldi bahar ayları, gevşedi gönül yayları. Kışın bitip de baharın başlamasıyla hepimizin içini bir enerji sardı. Haliyle bu enerjiyi bir şekilde kullanmak gerek. Her fırsatta söyleriz: Nisan ayı gezmek için çok güzel bir zamandır diye. Bu sözümüzün arkasında durduk. Baharı yollarda karşılamak isteyenler, enerjisi birikip de nasıl deşarj olacağını bilemeyenler, güzel havalarda kendini yollara vurmak isteyenler gelin yamacımıza. Sizler için nisan ayında gezilecek yerler listesi hazırladık!

İspanya

Baharı en iyi karşılayabileceğiniz Avrupa ülkelerinden bir tanesi de İspanya. Bu ayda buralar fevkalade oluyor. Kışı zaten pek de soğuk geçirmeyen İspanya, yazın zaman zaman bunaltıcı sıcakları da başlamadan, Nisan ayında sizi sokaklarında tişörtle dolaştıracak kıvama gelebiliyor. Özellikle Barselona’ya yapacağınız bir seyahatin hem kemiklerinize hem de ruhunuza iyi geleceğine inanıyoruz. Gitmişken Barselona’da futbol maçı izlemeyi de ihmal etmeyiniz.

Filipinler

Kış sezonu biterken, Filipinler’de fiyat düşüyor ve bir anda bu ay Filipinler’e gidilecek en iyi aya dönüşüyor. Ekvator çizgisine çok yakın olmasıyla birlikte bahar aylarını da yaz ayıymışçasına sıcak geçiren Filipinler, Nisan ayı deniz tatili için ideal bir yer. Gidin, mis gibi denizinize girin, güneşlenin, sıkılırsanız doğanın içinde yürüyüşe çıkın, turkuaz denizinin üzerinde kayıklara binin.

Hindistan

Ne kışın soğuğu ne de yazın sıcağı; Hindistan’ı gezmek için en iyi zaman, tatlı bahar havalarının estiği Nisan ayıdır! Hem soğuk olmaz, sokaklarınızı dilediğiniz gibi arşınlayabilirsiniz, hem de aşırı sıcaklardan ve sezonun getirdiği kalabalıktan kaçabilirsiniz. Böylece daha rahat gezebilirsiniz. Üstelik bahar havasıyla birlikte, Hindistan’ın egzotik baharatlarının kokusu da burnunuza gelecektir. Israrla deneyiniz.

Lübnan

Lübnan, nam-ı diğer Doğu’nun Paris’i. Özellikle başkent Beyrut’a yapacağınız bir seyahat içinizi açacaktır. Burası aynı zamanda nisan ayı balayı yerleri arasında gösterilebilir. Nisan ayında evlenen şanslı çiftlerden biriyseniz, Lübnan hem yakınlığı hem de güzel havasıyla size iyi gelecektir. Üstelik, ülkemizde de Lübnan mutfağı gittikçe popülerleşmektedir. Bu yemekleri bir de yerinde tadıverirsiniz.

Mısır

Piramitinden tutun da, güzelim Nil Nehri’ne kadar pek çok doğal ve beşeri güzelliklere sahip olan Mısır da Nisan ayında sıcak olan ülkeler arasında. Yaz sıcaklarının bunaltıcı nemi başlamadan gidip rahatça görülesi. Mısır’a gittiğinizde unutmayın: Mısırlılar için pazarlık sünnettir. Fena pazarlık yaparlar!

Hollanda

Hollanda, Nisan ayında gidilecek Avrupa ülkeleri arasında en iyisi olabilir. King’s Day diye bir festivale sahipler. 27 Nisan’da gerçekleşecek olan King’s Day’de insanlar sokaklara dökülüyor, ücretsiz konserler, etkinlikler, fuarlar oluyor, pazarlar kuruluyor. Her yer turuncuya boyanıyor ve size inanılmaz bir deneyim sunuyor. Ayrıca Hollanda’nın lalelerini de unutmamak gerek. O güzelim laleleri görmek için nisan ayı ideal zamanlardan bir tanesi.

Japonya

Bahar aylarında Japonya, masal kitaplarından fırlamış gibi gözüküyor. Oralardaki adı Sakura olan Kiraz Çiçeği ağacı, nisanda çiçek açıyor ve her yeri pembe – beyaza boyuyor. Müthiş bir manzara. Doğanın tadını çıkarıp, ağaçların altında uzun yürüyüşlere çıkabileceğiniz gibi Budist ve şinto tapınaklarını da dolaşabilirsiniz. Yemeklerini yemek bize göre biraz zor olsa da oldukça güzel ve değişik bir mutfağı mevcut.

Macaristan

Macaristan son yılların popüler ülkeleri arasında. Özellikle Budapeşte tam bir eğlence şehri. Ne ararsanız şehirde bulmak mümkün. Nisan ayında gitmekse bambaşka oluyor. Zira soğuk kış aylarını geride bırakan eğlence insanları, evlerinden çıkarak eğlence mekanlarına akın ediyor. Eğer gidip de eğlenmeye karar verirseniz, çıkışta Macaristan’ın o güzel gulaş çorbasını da deneyiniz.

Bahar aylarında gezeceğiniz ülkere giderken dikkat edin: Aşırı dozda eğlence alabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir :  Uçak Fobisi Yaşayanların İşine Yarayacak 8 Öneri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir