Dünyanın en pahalı otelleri listesi

Olsa Da Gitsek: Dünya’nın En Pahalı 10 Oteli

Tatilde lüks sevenler, lüksü merak edenler ve “Bu kadarı da olmaz artık!” demek isteyenler buyursunlar: İşte size Dünya’nın en pahalı 10 oteli!

Tatil deyince insan için akan sular duruyor. Yapmasa bile içinde her şey olsun istiyor. Güzel vakit geçirmek, günlük ritminden ve hayatından biraz olsun ayrılmak istiyor. Diğerlerinden farklı olsun istiyor. İstiyor da istiyor. Haliyle bunun bir sonu yok. O yüzden biz de baktık, ipin ucu şimdilik nerede gözüküyor onu araştırdık. İşte size en geniş imkanlara sahip, gezi notları arasına alabileceğiniz, camlarından lüks akan dünyanın en pahalı 10 oteli:

Burj al-Arab, Dubai

Dubai denilince zaten insanın aklına hemen uçuk kaçık fiyatlar, lüksün doruk noktası geliyor. Doğrudur, efendim. Dünya’nın en pahalı oteli Dubai içinde değil belki ama, bu otelin en ucuz odası 8 bin TL’den başlıyor. Kral dairesinin fiyatıysa 85 bin TL’cik.

Burj Al Arab dünyanın en pahalı otelleri arasında bulunuyor

Laucala Island Resort, Fiji

Laucala Adası’nda bulunan bu otelin en garip yanı, sizin onu değil, onun sizi seçmesi. Buraya gelip tatil yapmak isteyenler form dolduruyor, otelin sahibi olan arkadaş da formları inceleyip, bu gelsin, bu gelmesin diyor. Neye göre seçiyor bilemiyoruz, ancak öncelikle gecelik 87 bin TL’yi gözden çıkarmış olmanız gerekiyor.

Fiji adalarında bulunan dünyanın en pahalı oteli Laucala Island

Grand Gyatt Cannes Hotel Martinez, Cannes

Cannes kıyılarında manzarası ve sunduğu imkanlarla muazzam bir yer. 1929 yılından beri hizmet vermekte. Çatı bahçesinde elinizde içeceğiniz, havuzun içinden denizi ve Cannes’ı izleyebilirsiniz. Oda fiyatlarıysa 5 bin ve 200 bin TL arasında değişiyor.

Cannes Grand Hyatt dünyanın en pahalı otelleri arasındadır

Jumeirah Bodrum Palace, Bodrum

Bodrum merkezin 10 dakikalık uzağında bulunuyor. Bu listeye göre mütevazı denilebilecek odalardan tutun da kendine ait aşçısı, hamamı, havuzu ve daha bir sürü şeyi bulunan villara kadar seçenek bulmak mümkün. Emsallerine göre en pahalı otel Türkiye içerisinde. Bu villaların geceliği 30 bin TL’yi bulabiliyor.

Türkiye'nin en pahalı oteli

Ritz-Carlton, Tokyo

Burası aslında Tokyo’nun göbeğinde bulunan bir gökdelen ama içi o kadar güzel tasarlanmış ki, size Tatil Köyü hissi de veriyor. Tabii ki odanızın bulunduğu kat yükseldikçe fiyat da yükseliyor. Gecelik fiyatları 3 bin TL’den 54 Bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

işte dünyanın en pahalı oteli

Plaza Hotel, New York

Central Park’ın hemen yanında bulunan, dünyanın en pahalı ve güzel oteli diyebileceğimiz bir otel. Gecelik fiyatları 3 bin TL’den başlıyor. Kral dairesinin fiyatıysa 120 bin TL’yi bulabiliyor. “Evde Tek Başına 2” filminde Macaulay Culkin’in gittiği otel de burasıdır.

Plaza hotel newyork en pahalı oteller arasında

Hotel President Wilson, Cenevre

Göl ve şehir manzaralı oldukça popüler bir otel. Oda fiyatları 2 bin TL’den başlıyor ve 150 bin TL’yi bulabiliyor. 150 bin TL vereceğiniz oda biraz ilginç bir oda. Oldukça güvenli. Camlar ve kapıları kurşun geçirmiyor. Eğer peşinizde tehlikeli adamlar varsa tercih etmekte fayda var.

dünyanın en pahalı oteli

Luxury Submarine Hotel, Saint Lucia

Ne yazık ki, dünyanın en pahalı oteli nerede diye sorarsanız, size tam bir cevap veremeyiz, zira bu otel aslında bir deniz altı. Özel tasarımıyla bu denizaltı, sizi Karayiplerde bir ada olan Saint Lucia’dan alıyor ve götürüyor da götürüyor. Odanızın camlarından dışarıyı seyredebiliyorsunuz. Geceliği ise yaklaşık olarak 600 bin TL.

en pahalı oteller listesi

Shangri-La Bosphorus, İstanbul

Şaşırdık mı? Şaşırmadık. Zira İstanbul’un en iyi konumlarından birine sahip olan Shangri-La’da muhteşem bir boğaz manzarası var ve eğer bulunduğunuz noktadan, başka bir kıtayı görebiliyorsanız, zaten fiyatları bir hayli yüksektir. Bu otelin geceliği 100 bin TL’yi bulabiliyor.

İstanbul'un en pahalı oteli

Four Seasons Resort Lanai, Hawaii

Bu otel size hem Hawaii’nin sıcağını hem de o güzel karlı dağlarının manzarasını vaad ediyor. Kış aylarında gidip sıcacık havuzunuzdan güzelim karlı dağları izleyebilirsiniz. Ya da yazın gidip hem dağ manzarasının hem de denizinin tadını çıkarabilirsiniz. Geceliği ise 100 bin TL’yi buluyor.

hawai'deki en pahalı otel four seasons Resort

İşte size dünyanın en pahalı otelleri! Lüksün bir ihtiyaç olduğunu unutmayın!

İlginizi Çekebilir :  Ülke Bayrakları Hakkındaki İlginç Bilgiler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir