Pahalı oteller

Para Saçmak: Türkiye’nin En Pahalı Otelleri

Lüksün coğrafyası yoktur. Buna kanıt olarak Türkiye’de bulunan en lüks ve pahalı otelleri inceledik ve yanılmadığımızı gördük. Hazır yanılmamışken de “Efendim, benim çok param var. O kadar çok ki ne yapacağımı şaşırıyorum” diyenler için işlerini kolaylaştıracak bir liste hazırladık. Gidin, kalın, rahat rahat para saçın. Ya da gitmeyin, kalmayın ve “Oteli üstüme mi yapacaklar bu paraya?” diye hayret edin. Biz ettik, sizi de bekleriz. Haydi bakalım!

Maxx Royal Kemer Resort

Bir jakuzi dolusu süt, bir oda dolusu altın desek çok mu sert başlamış oluruz. Lakin, bunlar gerçek! Maxx Royal Kemer Resort’ta 9 bin 500 m2’lik dev havuzu çevreleyen odalarda kalmanın maliyeti yüksek. Kişi başı tek gece fiyatı ortalama olarak 2 bin 500 lira civarında olan otelde jakuzisini sütle doldurmak isteyen de olmuş; düğününde artık sığmayan altınlar için ayrı oda tutan da..

Kiriş Mahallesi, Kiriş Mh., Kiriş Cad. No:88, 07980 Kemer/Antalya

Türkiye'nin en lüks otelleri

Kaya Palazzo Golf Resort

Türkiye’nin en iyi oteller sıralaması içinde bulunan Kaya Palazzo Golf Resort odaları aslında oda değil; villa! Hepsinin havuzu ve bahçesi olan bu villalar öyle küçük de sayılmaz. Ortalama olarak 140 ile 180 metrekare civarında olan villalar içinde bakıcı odası bile bulunuyor. Yani, paranız yoksa en iyi ihtimalle burada tatil yapacak bir ailenin çocuğuna bakıcı olarak buradan istifade edebilirsiniz. Çünkü en özel villa olan Villa Ducale’nin gecelik fiyatı 4 bin dolar civarlarında.

Kadriye Mahallesi, Kaya Palazzo Golf Resort, 07505 Serik/Antalya

Türkiye'nin lüks tatil oteli

JW Marriot Bodrum

600 metrekareden daha dar alanlarda konaklayamayanları düşünmüşler ve bu kadar alan üstüne bir villa yapmışlar. Bununla da kalmamışlar içine sauna, hamam, spor salonu koymuşlar. Kalacak olanın etrafını lüksle sarmak, misafiri lükse boğmak için özel butler servisi, golf arabası, sahilde cabana hizmeti sunmuşlar. Türkiye’nin en lüks 10 oteli arasında yer alıp karşılığında da ortalama olarak 6 bin 500 euro istemişler, çok mu?!

Yalıkavak Mahallesi, Geriş Mahallesi Erdemil Caddesi No:80/A-1 Yalıkavak, 48990 Bodrum/Muğla

Türkiye'nin pahalı otelleri

Jumeriah Bodrum Palace

“Krallara layık” denir ya, işte tam olarak bundan bahsediyoruz; 3 katlı, kiraliyet mimarisinin detaylarına sahip bir villa! 2 bin metrekarelik bir alanı kaplayan Imperial Villa bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Deluxe odaları 6 adet ve altısında da jakuzi bulunuyor. Mermer banyolar mı istersiniz, deniz suyu ve havuz suyuna sahip iki ayrı ısıtmalı havuz mu istersiniz… Butler, aşçı, cabinet, asansör gibi detayları saymıyoruz bile fiyata geliyoruz; bir gecesi 8 bin euro civarlarında.

Zeytinlikahve Mevkii, 48400 Bodrum/Muğla

Türkiye'nin en güzel otelleri

Gloria Hotels & Resort

Antalya’ya kadar gitmişken konaklamanın tek gecesi için 10 bin civarında bütçe ayırabiliyorsanız hiç düşünmeyin, Serenity Presidential Villa’da kalın. 4 bin metrekare içinde bulunan bu minik araziyi yürü yürü yolmasın kimse diye iki tane de golf aracı emrinize amade. Havalimanından özel araçla otele geldikten sonra da hidroterapi jakuzisinde yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Belek Mahallesi, Belek Mah. Turizm Cad. No: 12B/B Serik, 07506 Belek/Serik/Serik/Antalya

Türkiye'nin en pahalı otelleri

Cyrstal Nirvana

“ Antalya’nın en iyi oteli hangisi? ” diye sorduğunuzda cevap olur mu, bilmiyoruz ama Nirvana’ya ulaştığı kesin! Kemer’de bulunan Cyrstal Nirvana için lafı hiç uzatmıyoruz ve diyoruz ki; villanın gecelik fiyatı 15 bin lira civarında. Bahçesinde özel havuzu, havuzun yanıbaşında jakuzisi, özel uşak hizmeti, buhar odası, hamamı, saunası bulunan 400 metrekarelik bir villa. Hafifletici tek yanı 8 kişinin de kalabiliyor olması, hafiflerse…

Başkomutan No:141, Atatürk Cd., 07400 Kemer/Antalya

Pahalı oteller

Artık yurdumuzda lüks noktaları biliyorsunuz. Ya arkanıza bakmadan kaçacak ya da Türkiye’nin en pahalı tatil otelleri arasından seçiminizi yapacaksınız. Ama diyorsanız ki “Ben ülkedekileri bitirdim ya, bana sınır ötesi lazım” o zaman sizi dünyanın en pahalı otelleriyle tanıştıralım. Şuradan para saçmaya devam edebilirsiniz. Keyifle ve keşifle olsun… =)

İlginizi Çekebilir :  Avrupa Fatihleri için Interrail Rehberi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir