Sanat İçin Dünyayı Gezerim : 2018 Mart Ayı Etkinlikleri

Sevgili sanatsever okuyucularımız bu liste sizin için geliyor. Mart ayı boyunca katılabileceğiniz konser, müzikal ve festivaller gibi birçok yurtdışı etkinliklerini sizler için derledik. Gideceğiniz ülkenin kültürünü öğrenirken bir yandan da dünyaca ünlü müzisyenleri tanıyabilir, hiç beklemediğiniz kadar güzel zaman geçirebilirsiniz!

  • Morissey – İngiltere, Londra 1 Mart 2018 (64 £)

Morissey’in gerçekten çok iyi şarkıları var ve canlı dinlemek büyük şans. Hemen birkaç gün sonra da İngiltere’de sahne alacak. Steven Patrick Morrissey’e bizden selam söyleyin!

  • Country and Gospel Night – Sandnes , Norveç 2 Mart 2018 (220 Kron)

Özel bir müzik tarzı olan country gospele merak duyuyorsanız ve Norveç’teyseniz neden gitmeyesiniz diye düşündük. Yurtdışı sanat etkinlikleri arayanlar için listemize bu etkinliği de kattık ki akşamınız huzurlu geçsin!

  • Cirque De Soleil: Corteo – New Orleans- ABD 2-4 Mart  (35 $)

Size Amerika’dan bir etkinlik! Onlarca farklı şovu bulunan Cirque De Soleil’in en büyük özelliği hayvansız bir sirk olması. Corteo şovu ise inanması güç ama bir cenazeyi betimliyor!

  • Havana Nights Bremen, Almanya 6 Mart 2018 (38-62 £)

Dikkat edin bütün eğlencesi ve enerjisiyle Havana geceleri bağımlılık yapabilir! O tarihlerde Almanya’da olanlar bu eğlenceli etkinlik için bir ayarlama yapmalılar.

  • Ethno Jazz Festival – Wroclaw, Polonya 7 Mart 2018  (45- 129 Zloti)

Polonya’da değişim öğrenci olarak bulunan birçok Türk öğrenciye sesleniyoruz! Fırsat ayağınıza geldi! Kulaklarınızın pası silinsin, bu festivale gidin ve Türkiye’ye yeni müzikler öğrenmiş şekilde dönün.

  • Abba – Sevilla, İspanya 9 Mart 2018  (12.5- 15 £ )

Kült bir grup daha Mart ayı etkinlik takviminde! Şarkıları kadar klipleriyle de gündeme gelmiş grup Abba’nın şarkılarıyla hazırlanmış Mamma Mia adında bir müzikal bile var. İspanya’nın tatlı sokaklarında yürüyüş keyfinize neden bir de Abba konseri eklemeyesiniz; hele de bilet fiyatları bu kadar ucuzken!

  • Michel Fugain – Mons, Belçika 10 Mart 2018  (36 – 49 £)
İlginizi Çekebilir :  Haziran Ayı Sanatsal Gezi Rehberi 2018

Une Belle Histoire şarkısını duymayan yoktur. Fugain’in biraz yaşlanmış halini görmek de herkese nasip olmaz. Fransız müzisyen 10 Mart’ta Belçika’da sahne alacak.

  • Thirty Seconds To Mars – Paris, Fransa 14 Mart 2018 (45.5 – 62 £)

Şarkıları Youtube’da yüz milyonlarca kez izlenen grup 14 Mart’ta Paris’te olacak. O tarihlerde Fransa’da olanlar gidebilir. 1998 yılında kurulan Amerikalı grubu da köklü rock grupları arasında sayıyoruz. Tutkunları şimdiden bir plan yapsalar iyi olur!

  • Scorpions – Saint Herbain, Fransa 22 Mart 2018 (56.50 – 89.50 £)

Yine bir efsane grup daha çok yakınımıza geliyor. En az bir şarkısını mutlaka dinlemişsinizdir. Almanya’da 1965 yılında kurulmuş olan grup, olgun çağını yaşıyor. Mart ayındaki konserler arasında mutlaka gidilmesi gerekenlerden biri!

The Australian Pink Floyd Show – Floirac, Fransa 23 Mart 2018  (49.90 – 66.40 £)

1988 yılında Avustralya’nın güneyinde kurulmuş olan grup bir Pink Floyd tribute grubu. Pink Floyd severlerin bu gruba da bir göz atmasını öneririz. Zira oldukça keyifli bir sahneleri var. Pink Floyd’u yalayıp yutmuşlar!

Franz Ferdinand – Rennes, Fransa 23 Mart 2018 (38.5 £)

Ülkemize Take Me Out şarkısıyla hızlı bir giriş yapan grup Franz Ferdinand’ı da listemize koymadan edemedik. Franz Ferdinand’ı tek bir kişi mi sanıyordunuz? Hayır değiller. Alex Kapranos, Nick McCarthy, Bob Hardy ve Paul Thomson’dan oluşan grup İskoçya kökenli.

Metallica – Avusturya, Viyana 31 Mart 2018 (1500 TL)

Maart ayı konser takviminde yer alan ve dünyaca ünlü bir grup olan Metallica, Avrupa turnesinde. Eskimeyen müzikleri ve enerjik tarzlarıyla metal müzikseverlerin asla vazgeçemediği bu grubun bilet fiyatları bu denli pahalı olsa da biletleri tükenmek üzere!

Bu harika etkinliklerin hepsi Mart ayında. Eğer katılırsanız bizim için de fotoğraflar çekin; güzel zamanlar paylaştıkça çoğalır!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 comment