2018 ağustos konserleri

Sanatsal Gezi Rehberi – 2018 Ağustos Ayı Yurtdışı Etkinlikleri

Gezmeden görmeden olmuyor da eğlencesiz oluyor mu? Olmuyor. Hele de sanatın bir dalıyla eğlenmek gibisi var mı? Yok. O zaman biz bu konuda da destek olmaz mıyız? Oluruz. Yazarız yurtdışı etkinlikleri listesini sanattan mahrum bırakmayız keşfe gelenleri!

İrlanda

İrlanda’daki Ağustos etkinlikleri neler? Kimler konser verecek; haydi beraber bakalım!

2 Ağustos – İron Maiden

Metal müzik tutkunları koşun İrlanda’ya. Hangimiz lisede kulaklıkla son ses dinlemedik ki çılgınlar gibi! Bazılarımız hala çok seviyor çünkü bu grup cayır cayır müzik yapıyor! Belfast’ta The SSE Arena’da gerçekleşecek olan konser yurtdışı etkinlikleri arasında en heyecan verici olanlardan biri !

9 Ağustos – Pearl Jem

Tabii ki biliyoruz Pearl Jam olarak yazıldığını! Bu grup efsane grup Pearl Jam’i aratmayacak kalitede müzik yapan tribute grubu. İsim bulmak konusunda fazla yaratıcı davranmasalar da keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. New Street bu konsere ev sahipliği yapacak.

Fransa

Kruvasan ve Eyfel Kulesi denince akla gelen ülke Fransa’da yurtdışı etkinlikleri neler olacak? Sadece şarap ve mutfağıyla değil artık sanatıyla da gündeme gelmek isteyen Fransa’daki etkinliklere doğru alalım sizi…

1 Ağustos – CovertoQueen

Freddy Mercury’nin sesinin yerini kimsenin sesi dolduramasa da bazı Queen aşıkları emek vermiş ve tüm şarkıları kusursuz çalmaya kendilerini addetmişler! Siz de bu konsere giderek emeklerinin karşılığı verebilir, Queen’i hatırlayabilirsiniz.

18 Ağustos – Tribute To Doors

Bu ay her yerde tribute grupları görüyoruz. Doors’un şarkılarının harika coverlarının çalınacağı bu güzel akşam Saint Die De Vosges komününde gerçekleşecek. “Yurtdışı etkinlikleri beni beklesin!” diyorsanız ve Doors hayranıysanız bu konserde çok eğlenebilirsiniz.

İtalya

Kültür sanat etkinlikleri Ağustos ayında İtalya’da durdurak bilmeden devam ediyor! Akdeniz’i paylaştığımız ve halkını kendi halkımıza benzettiğimiz ülke İtalya’da hangi etkinlikler var?

4 Ağustos – Sting & Shaggy

Yurtdışı etkinlikleri denince akla bu iki isim yanyana gelmez aslında ama beraber harika bir konsere imza atacaklarına kesin bilgi gözüyle bakabilirsiniz. Konser Trani şehrinde olacak, eğer Sting hayranları bu konsere gitme fırsatı bulamazsanız; Akdeniz’e ayağınızı sokup Sting’in Akdeniz’e karşı konser verdiği düşüncesiyle kendinizi avutabilirsiniz!

22 Ağustos – Nick Murphy

Kim bu Nick Murpy? Çook ünlü bir müzisyen kendi ismini kullanmaya karar vermiş. Chet Faker olarak tanıdığımız ve çok sevdiğimiz müzisyen artık Nick Murphy ismiyle sahnelerde olacak. Bu bizim için bir şey değiştirdi mi? Hayır tabii ki! Konser Milano’da akşam 8’de.

Polonya

Türk öğrencilerin Erasmus’a gitmeyi pek sevdiği ülke Polonya’daki Ağustos ayı konserleri neler? Polonya’daki öğrenci arkadaşlarımız oradaki eğlenceyi çok sevip de cağnım ülkenize dönmediyseniz hala, buyrun size orada katılabileceğiniz birkaç etkinlik.

3 Ağustos – Roger Waters

Us + Them isimli konseri Pink Floyd’dan Roger Waters verecek. Konser Krakow’da gerçekleşecek. Klasik haline gelmiş olan Pink Floyd bestelerini ve Roger Waters’ın kendine ait besteleri dinlemeniz için çok güzel bir seçenek.

13 Ağustos – Cigarettes After Sex

İndie müziğin başarılı gruplarından olan Cigarettes After Sex kendine has müziğini Gdansk şehrinde bize sunacak. Bu grubun özel müziği sevenler bu konser etkinliği için sıraya girmeye başlasınlar!

25 Ağustos – Paul Kalkbrenner

“Yaşasın tekno müzik, yaşasın dans etmek!” demekteyseniz haydi konser bileti almaya! İnsanların en çok dans ettikleri müzik türü olan teknonun önemli isimlerinden olan Kalkbrenner, konserini Varşova’da verecek. Siz de gidip kurtlarınızı dökebilirsiniz.

Ağustos ayında gerçekleşecek olan yurtdışı etkinleri ile ilgili artık siz de bilgi sahibi olduğunuza göre, hayallerinizi gerçek yapmanın tam zamanı! Haydi önce uçak ardından da konser biletlerinizi alın ve gezinizi müzikle şenlendirin!

İlginizi Çekebilir :  Dünyayı Gezebileceğiniz En İyi Gemi Turları Rotaları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir