seyahat ekipmanları

Seyahate Çıkarken Mutlaka Yanınıza Almanız Gereken Elektronik Eşyalar

Seyahate çıkmayı sevenler böyle buyursunlar! Sizin için seyahate çıkarken alınması gereken elektronik eşyalar listesi hazırladık. Seyahate çıkarken en büyük problemlerden birisi de çanta hazırlamak oluyor galiba. Onu da alsam, şunu alsam mı acaba, bu da ne ola ki, falan filan derken bir bakmışsınız, bir çok gereksiz şeyi dolduruvermişsiniz çantanıza ve seyahat için gerekli malzemeler almayı unutmuşsunuz. Ama üzülmeyin! Biz sizin için yanınıza almanız gereken elektronik eşyaları yazdık. Elektronik eşyaların kullanım alanlarının genişliği sayesinde yerden tasarruf da edebileceksiniz. Daha ne olsun! İşte seyahate çıkarken yanınıza almanız gereken elektronik eşyalar!

Cep Telefonu

Ya ne alacaktık! Bariz işlevlerini geçiyoruz ve esas konuya geliyoruz: Öyle uygulamalar indirebilirsiniz ki telefonunuza, hayatınızı kurtaracak ve kolaylaştıracak her şeyi yapabilir telefonunuz. Bir tek yemek yapamaz! O yüzden siz siz olun, onu yanınızdan eksik etmeyin.

Powerbank

Cep telefonu ne kadar gerekliyse powerbank de bir o kadar gerekli. Zira cep telefonunuz şarj etmek için her zaman priz bulamayabilirsiniz. Böyle zamanlarda elinizin altında bir powerbank olması hayatınızı kurtaracaktır. Güneş enerjisi ile şarj olan çeşitleri de mevcuttur bu aletlerin ki hayatı iyice kolaylaştırmaktadırlar.

Fotoğraf Makinesi

Cep telefonunuz fotoğraf çekebilir ama asla gerçek bir fotoğraf makinesinin yerini tutamaz.Yanınıza alacağınız iyi bir fotoğraf makinesi ile dünya tatlısı fotoğraflar çekip paylaşabilirsiniz. İyi bir fotoğraf makinesi aynı zamanda iyi bir gözdür. Pek çok gezginin Canon fotoğraf makinesi tercih ettiğini gördük, siz hangisini tercih ederseniz bilemeyiz tabii!

Taşınabilir Hoparlör

Eğlence için birebir, her cebe – çantaya lazım bir alet. İster şehrin göbeğinde olun, isterseniz de doğanın ortasında. Canınız sıkıldığında veya ortamınızı daha da güzelleştirmek, birazcık romantik takılmak istediğinizde açıverirsiniz hemen bir müzik, olur biter!

E-Kitap Okuyucu

Son yılların en popüler aletlerinden. Öyle bir icat ki, sizi hem daha ağır yük taşımaktan, hem de kitaplarınızın bavulunuzda çok yer kaplamasından kurtarıyor. Hele ki kitap okumayı seven biriyseniz, yanınızda yüzlerce kitapla dolaşırken bulabiliyorsunuz kendinizi. Bu arkadaşların bazıları internete de girdiği için, kitap seçeneklerinizi sürekli güncel tutabilirsiniz.

Go Pro

Özellikle doğa seyahatlerinin vazgeçilmezlerinden biri de Go Pro. Gittiğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Vücudunuza veya aracınıza veya istediğiniz herhangi bir yere sabitlenebilme özelliği sayesinde, ellerinizi kullanmadan rahatça ve yüksek kalitede çekim yapabilirsiniz. Dilerseniz kendinizi dışarıdan çekin, dilerseniz de kendi bakış açınızda çekim yapın, karar sizin!

Tablet

Tableti tercih etmeniz için bir çok seçenek var aslında. Bazı işler için cep telefonunuz küçük kalabiliyor. Tam tersine bir laptop taşımaksa hem yükte hem de taşıma alanında sıkıntı yaratabiliyor. Optimum çözümse tablet gibi. Üstelik tabletinizin klavyesi de varsa oldukça kullanışlı bir hale gelebilir, işlerinizi buradan rahatça halledebilirsiniz.

Mini Boy Saç Kurutma Makinesi

Bu arkadaşı yanınızda bulundurmak hayati önem taşıyabilir. Saçınızı yıkadıktan sonra, eğer onu kurutamayacağınız bir yerdeyseniz ve hasta olursanız, maazallah, tatiliniz zehir olabilir. Halbuki seyahat boyu saç kurutma makinelerinin hem şarjlıları hem de güneş enerjisi ile çalışanları mevcut. Bir fotoğraf makinesi kadar elzem bir eşya!

Elektronik Kol Saati

Yanınıza alacağınız her şey bozulur, her şeyi bir yerde unutabilirsiniz ama bu arkadaş ne bozulur ne de onu bir yerde unutabilirsiniz. Olur da başınıza bir iş gelirse diye, kolunuzda her zaman bir altın bilezik olmalı! Saatinden tutun da pusulasına kadar, hatta son zamanlarda arama yapanlarına kadar, pek çok özellik bu arkadaşta mevcut.

Seyahate çıkarken yanınıza almanız gereken elektronik aletleri artık biliyorsunuz! Bol eğlenceli ve keyifli seyahatler dileriz!

İlginizi Çekebilir :  Heyecana Hazır Olun : Dünyadaki En Tehlikeli Plajlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir