Sonbaharda Kamp Yapabileceğiniz En İyi 11 Yer

Kampı ve sonbaharı seven, katmerli keyif tutkunlarını şuraya geçiniz lütfen, sizler için çok güzel sonbahar kamp yerleri yazdık!

Kamp yapmak genellikle yaza, güneşli ve sıcak havalara atfedilir. Halbuki havalar hafif soğumuş, yapraklar dallarından düşmek üzereyken kamp yapmak da epey keyifli oluyor. Bu zamanlarda havalar biraz rüzgarlı, yağışlı ve soğuk olabiliyor. Fakat uygun malzemeyle, bu havaları çok keyifli zamanlara dönüştürebilirsiniz. Biz de (hem bizim için hem de) sizin için sonbaharda çadır kurulacak yerler listesi hazırladık. Buyrunuz!

Aladağlar, Niğde

Özellikle kampçıların ve doğa tutkunlarının çok iyi bildiği yerlerden biridir Aladağlar. Yıl boyunca gezginler buraya tırmanmaya, yürümeye ve kamp yapmaya geliyor. Doğası inanılmaz güzel. Çeşitli hizmetlerinden faydalanabileceğiniz bir kamp alanı da mevcut. İsterseniz de, doğanın içine doğru bir yürüyüş başlatın ve geceye nerede denk gelirseniz, orada kamp yapın. Yüksek ve yürünerek çıkılabilecek yerlerinden pek güzel gölleri de mevcuttur. Üstelik bölgeyle ilgili rehberlere ve bilgilere ve kamp alanından ulaşabilirsiniz.

Erikli Şelalesi, Yalova

Yalova civarında oturanların, haftasonu için kaçamak yapabileceği az bilinen bir yer Erikli Şelalesi. Halbuki doğa yürüyüşçüleri ve fotoğrafçılar burayı sıklıkla ziyaret ediyor. İstanbul’a yakın kamp yerleri arasında gidip görülecek önemli yerlerden bir tanesi. Hemen yanı başında Dipsiz Göl ve Delmece Yaylası bulunuyor. Sonbaharda biraz soğuk olabiliyor ama size enfes bir orman havası ve doğa manzarası sunuyor. Belki şansınıza yağmur bile yağabilir!

Yedigöller, Bolu

Yedigöller’e gitmenin bir vakti yoktur ama sonbaharda epey güzel oluyor. Göllerin etrafındaki ormanların yeşilden sarıya ve kahverengiye dönüşü hayranlık verici. Sarının ve kahverenginin en az 50 tonunu bulabiliyorsunuz. Bir sürü #nofilter fotoğraf çekebilirsiniz. Ama yine de siz güzel bir çay demleyin. Hiçbir şeyi dert etmeden, hiçbir şeyi düşünmeden sadece oturun ve sonbaharın ve doğanın keyfini çıkarın. Burada belli zamanlarda ateş yakılmasına da izin veriliyor. Bir de uyku tulumunuzu iyi seçin, zira özellikle sabah ayazı pis olabiliyor.

İlginizi Çekebilir :  Türkiye’de Bulunan En Güzel 9 Doğal Göl

Kazdağları, Balıkesir

Kazdağları, Türkiye’nin en önemli bölgelerinden bir tanesi. Memleketin akciğeri. Ne tarafına gitseniz, neresini görseniz ayrı bir güzellik. Ancak özellikle Akçay taraflarında bölgeleri öneriyoruz biz. Kazdağları’nda gezilecek ve kamp yapılacak epey fazla yer var. Buralar Balıkesir kamp yerleri arasında en güzelleri. Sonbaharda yağışlara denk gelebilirsiniz. Botunuzu iyi seçin.

Çamlıhemşin Yaylası, Rize

Tamam sonbaharda biraz soğuk olabilir, tedarikli gitmekte fayda var ama emin olun çok ama çok keyif alacaksınız. Zaten Çamlıhemşin’i her fırsatta övüyoruz, o yüzden övmelere devam edeceğiz. Bir kere etrafta pek az insan olacak. Ama korkmayın, burada kamp alanları mevcut, onlardan faydalanabilirsiniz. Sabah erkenden kalkıp, soğuk yayla havasını içinize çekersiniz, oh, dert yok tasa yok. İsterseniz burada zirve tırmanışçılığı yapanları izlersiniz, isterseniz buzul göletlerinde serinleyebilirsiniz, isterseniz de orada yaşayanlarla sohbet edersiniz. Kim bilir, belki de oraya yerleşmek istersiniz.

Kabak, Fethiye

Kabak’ın en güzel zamanlarının eylül başları olduğu söylenir ama siz sonbaharın tüm günlerini bir deneyin, ondan sonra oturup konuşalım. Bir kere hava hiçbir zaman tam olarak soğuk olmadığı için, daha az malzemeyle yollara düşebilirsiniz. İkincisi, bu zamanlarda çok az insan olacak burada. Belki de sadece yerliler. Üçüncü olarak da Kabak’ın zaten doğası harika, burası aslında sit alanı. Sonbaharın renkleri üzerine düştüğünde de ayrı bir güzel oluyor. İzmir Antalya arası kamp yerleri arasında Kabak’ı tercih edebilirsiniz.

Ballıkayalar, Kocaeli

Gebze’nin yanı başında bulunan Ballıkayalar, aslında bir kaya tırmanış cenneti. Pek güzel bir kanyona sahip ve kanyonun iki tarafında, sonbahar aylarında bile kaya tırmanışçılarına rastlamak mümkün. Sonbaharda hem buralar tenha oluyor, hem de kolay ulaşımı sayesinde epey cazip. Dilerseniz kanyonun tepelerine, dilerseniz de içine, derenin hemen yanıbaşına çadırınızı kurabilirsiniz. Denk gelirseniz kaya tırmanışçılarıyla mutlaka sohbet edin. İşleri epey keyifli!

Kilimli Koyu, İstanbul

İstanbullular olarak  Ağva ve Şile taraflarını daha çok kullanmalıyız. Kilimli Koyu da oradaki koylardan bir tanesi. İstanbul kamp yerleri ve fiyatları düşünülürse oldukça uygun bir yer. Sonbaharın güzelliğini övmeyeceğiz bile. Şehirden küçük bir kaçamak yapmak, haftasonunu değerlendirmek için oldukça uygun. Deniz kenarında, hava biraz serinken, çok romantik zamanlar geçirebilirsiniz. Alternatif evlilik teklifi yerleri arayanlara duyurulur! (Sizinle sonbahar kampçılığına geliyorsa, sizi epey bir seviyordur!)

İlginizi Çekebilir :  Çadırını Alan “Keşfegel”sin: Kamp Yapılacak En Güzel Ülkeler

Akyaka, Muğla

Yine bir yaz cennetinin, aslında sonbahar cenneti olduğunu keşfetme serüvenimiz. Yazın uğrak noktalarından bir tanesi olan Akyaka, sonbaharda da epey güzel oluyor. Hatta deniz suyunu hala sıcak bulabilirsiniz ya da sıcaklığı fazla dert etmiyorsanız, buyrun size deniz! Kamp alanları da mevcut, eğer uzaktan, birkaç günlüğüne geliyorsanız, yemeği, duşu, çamaşırı burada halledebiliyorsunuz. Ama siz yine de, üzerinize kalın bir şeyler alın. Orman şakaya gelmez!

Sarımsaklı, Balıkesir

Ayvalık’ın hemen yanı başında olan Sarımsaklı, daha çok ilgiyi ve övgüyü hak ediyor aslında. Sarımsaklı kamp yerleri kaynıyor, burası aslında kampçıların uğrak yeri. Hele ki, Ege turuna çıktıysanız mutlaka uğrayın. Denizi soğumaya başlamıştır ama hala girilebilir olduğu günlere denk gelebilirsiniz. Onun dışında sonbaharın keyfini çıkarmak sizin elinizde. Keyifli ve sakin bir tatil için ideal bir yer.

Salda Gölü, Burdur

Salda Gölü için Türkiye’nin Maldivleri diyorlar. Biraz abartılı bir benzetme ama çok da değil. Gölün ve kumunun rengi gerçekten de Maldivleri çağrıştıyor. Ama sakın güneş gözlüğü olmadan gitmeyin, gözünüzü açamayabilirsiniz. Yakınlarda hiç gölge yok ve gözünüzü zor açıyorsunuz. O yüzden sonbahar, buranın keyfini çıkarmak için çok güzel bir zaman olabilir. Gölün çamurunun da şifalı olduğunu ekleyelim!

Sonbahar kampçılığının keyfini doyasıya çıkarın! Hatta kış kampçılığını da düşünün bir! İyi tatiller!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir