Tayland'da gezilmesi gereken en güzel mağaralar

Tayland’da Keşfedilmeyi Bekleyen En Güzel 7 Mağara

Tayland sadece çarpıcı plajları, lezzetli yemekleri ve dost canlısı insanları ile ünlü değil, aynı zamanda dünyanın en çarpıcı mağaralarına da ev sahipliği yapmaktadır. Tayland’a tatil için geldiğiniz bir zamanda Tayland’ın etkileyici mağaralarını mutlaka gezmelisiniz. Tayland’daki en güzel mağaralar listemize bir göz atın, neler keşfedeceğinize gerçekten şaşıracaksınız.

Tham Lot Mağarası, Pang Mapha

Tham Lot Mağarası, Sappong’da bulunan Pai’nin güneyine yaklaşık 40 dakikalık bir araç sürüş mesafesindedir. Bu çarpıcı mağarayı tamamiyle keşfetmek için iki seçeneğiniz bulunuyor ve her ikisi seçenekte yerel bir rehberden uzman yardımı almanızı gerektirecektir. İlk seçenek, mağarada bir sal üzerinde yaklaşık bir saat kadar ilerlemek, diğer seçenek ise bir bambu sal üzerinde mağaranın belli bir bölümüne gitmek ve daha sonra ormana doğru yürümek. Bu macerada, mağaraların göze çarpan kısımlarını keşfederek merdivenlerden yukarı ve aşağı çıkacağınız için kondisyonunuzun sağlam olmasını gerektiriyor.

Tham Chiang Dao, Chiang Dao

Chiang Dao’daki kireçtaşı tapınak mağaralarının mucizelerini mutlaka deneyimlemelisiniz. Bölgede 10 kilometreden fazla dağ sırasına kadar uzanan 100’den fazla mağara bulunmaktadır. Mağaraların çoğunun içinde türbeler, heykeller ve Buda tapınakları bulunuyor. Bölgeye giriş için cüzi miktarda bir giriş ücreti ödemeniz gerekiyor.Bunun yanında; tüm mağaraları derinlemesine keşfetmek isterseniz bir rehberle anlaşmanız zorunlu. Tek başınıza her yeri gezmenize izin verilmeyecektir. Ayrıca Chiang Dao yürüyüş parkurları ile dünyaca ünlüdür.

Phraya Nakhon Mağarası, Khao Sam Roi Yot Ulusal Parkı

Tayland‘ın en güzel mağaralarından biri olan Phraya Nakhon Mağarası, Khao Sam Rot Yot Milli Parkı’ndaki Hua Hin’nin güneyine doğru 45 dakikalık araç sürüş mesafesinde yer almaktadır. Mağaraya giden yolculuk sırasında sizi beyaz kumlu plajlar, engebeli dağlar ve yemyeşil ormanları karşılayacak. Mağaraya geldiğinizde üstte açık olan iki bölme göreceksiniz ve bu da güneşin içeriyi aydınlatmasına neden oluyor. Mağaranın ana odası gerçekten büyülü bir manzara olan Kuha Karuhas köşkünü barındırıyor.

İlginizi Çekebilir :  Singapur'da Yasak Olduğunu Bilmeniz Gereken 10 Şey

Phraya Nakhon Mağarası, her gün 08:00 – 16:00 saatleri arasında açıktır.

Phi Hua Mağarası, Krabi

“Büyük Başlı Hayalet Mağarası” olarak bilinen Phi Hua To Cave, Krabi’nin en ünlü mağarası olan Than Bok Khorani Milli Parkı’nın çok yakınında yer alıyor. Phi Hua Mağarası, kireçtaşı mağarası olarak da bilinmektedir ve etrafı mangrov ormanları ile çevrilidir. Mağaranın içi insanları ve deniz hayvanlarını tasvir eden tarih öncesi resimlerle bezenmiştir. “Büyük Başlı Hayalet Mağarası” adı, sitenin 3 bin yıl öncesine ait bir gömü bölgesi olduğuna inanılmasından gelmektedir. Burada çok sayıda kafatası bulunmuştur. Mağara, taşa gömülü olan bir kaplan pençesiyle de bilinir. Bu mağarayı keşfetmek sizin için esrarengiz bir olayı çözmek gibi olacaktır.

Her gün 10.00 – 16.00 saatleri arasında açıktır.

Viking Mağarası, Koh Phi Phi Ley

Viking Mağarası, duvarlarında antik Viking gemilerinin güzel çizimleri ile karşılaşacağınız bir kireçtaşı mağarasıdır. Mağara ayrıca, geleneksel bir Çin çorbası içinde kullanılan belirli bir kuş yuvası türünü toplamak için popüler bir sitedir. Burası artık koruma altında olmasından dolayı artık turistlere açık değil, ancak tekneler bu çarpıcı mağarayı görebilmeniz için girişine kadar yaklaşabiliyorlar.

Tham Lum Khao Ngu (Yılan Dağ Mağarası), Kanchanaburi

Şimdi korkmaya hazırlıklı olun. Tham Lum Khao Ngu tam 62 metre boyunda (200 fit) ve dünyanın en yüksek mağara girişine ev sahipliği yapmakta! Bu etkileyici yapı bir mega kilise organı gibi görünüyor ve gerçekten nefes kesen bir manzara.

Maymun Mağarası (Wat Tham Suwan Khuha Mağara Tapınağı)

Bu mağara muhteşem bir uzanmış altın Buddha heykeline ev sahipliği yapmaktadır. Mağara ayrıca bol miktarda odaya sahip ve odalar çok ferah, bu nedenle dar alanlara klostrofobisi olanlar için mükemmel bir mağara seçeneği. Adından da anlaşılacağı gibi mağaranın dışından atlayan çok sayıda maymun var. Dikkatli olmanızda fayda bulunuyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir