Temmuz ayında gezilmesi gereken ülkeler

Temmuz Ayında Görülmesi Gereken En Güzel 8 Ülke

Sonunda bir temmuz ayını daha getirdik. Havalar da iyice ısındı, değil mi? İnsan şöyle güzel bir tatil istiyor. Ama bir gezginin en iyi bilmesi gereken şey, hangi ülkeye ne zaman gidildiği olmalıdır. O yüzden biz de boş durmadık ve araştırdık. Buyursunlar; temmuz ayında gezilecek yerler!

Kanada

Sıcaklardan bunalmışları Kanada’ya alabiliriz. Üstelik çok güzel festivaller var. Bass Coast adında müthiş bir elektronik müzik festivalleri var. Toplumun birey üzerinde kurduğu baskılardan sıkılmış gezginler için güzel bir alan burası. Ayrıca temmuz ayında burada bir de “Festival d’été de Québec” düzenlenmektedir. Hem Kanada’nın hem de dünyanın, müzik ve performans alanındaki sanatçılarını görebilirsiniz.

Güney Kore

Bu ay Güney Kore’yi sallama ayı! Çünkü Güney Kore’nin en büyük rock festivali olan Ansan Valley Rock Festivali bu ayda düzenleniyor. Eh, boşuna uzakdoğu turları için en uygun mevsim olarak yazı ve aylardan da temmuzu söylememişler. Zira bu ayda sadece festivalleri, değil, turistik yerleri de oldukça ilgi görüyor Güney Kore’nin. Ayrıca şifa arayanlar için de şifalı çamur festivali var. Belki kendinizi çamurlara atmak istersiniz!

İspanya

Her ne kadar İspanya temmuzda çok sıcak olacaksa da, bu sıcağı hissetmemenizi sağlayacak çok güzel bir festivali var: Nowhere. İspanya’nın çöllerinde gerçekleşen bu muazzam festival, meşhur ve ilginç Burning Man’in İspanya ayağı olarak kabul ediliyor. Ayrıca temmuz ayı, boğalarla birlikte koşma ayı. Boğa güreşlerinden önce insanlar boğalardan kaçıyor da kaçıyor. Unutmayın: Yanınızdakinden hızlı koşsanız yetmez!

İlginizi Çekebilir :  Nefis Yemekler ve Sıcakkanlı İnsanlar: İspanya’da Görülmesi Gereken Yerler

İtalya

Tamam çok sıcak ve kalabalık ama bir dinleyin bizi. İtalya biraz da ayazıyla meşhur bir ülke olduğu için, özellikle gece kuşları için en ideal zaman temmuz ayı oluyor. Gecenin tadını çıkarıp, sokaklarda fink atarak sabahlayabileceğiniz ve birbirinden serseri hikayelerle memlekete dönebileceğiniz bir ay. Oldukça romantik üstelik. Temmuz ayında balayına nereye gidilir, diye soranlara duyurulur.

İlginizi Çekebilir :  İtalya'ya Gidilecek En İyi Zaman- Sıralı Tam Liste

Fransa

İtalya için söylediklerimizin hepsi Fransa için de geçerli. Hatta bir de artısı var. Temmuz ayında Fransa’da Devler Festivali – Festival of Giants – diye bir festival düzenleniyor. Dev heykellerin yapılıp sokaklarda gezdirildiği bir festival bu. Tarihi Ortaçağ’a kadar dayanıyor. Her ne kadar Ortaçağ’ın aristokratik hiyerarşisini vurguluyor gibi gözükse de, oldukça ilginç gösterilere ve görüntülere sahne olabiliyor.

Barbados

Şöyle sağlam bir deniz tatili yapmak isteyenleri bu küçük tatlı ada ülkesine alabiliriz. Kendisi, yaz tatilinde hangi ülkeye gidilir sorusunun yüzen cevabı. Muazzam plajlara ve harika bir suya sahip. Hem kafanızı dinleyebileceğiniz, hem de bütün bir yılın yorgunluğunu atabileceğiniz bir yer. Üstelik temmuz ayında çok eski bir festival olan Hasat Festivali düzenleniyor. Yerel danslara ve eğlencelere denk gelebilirsiniz.

Japonya

Japonya’ya gitmek için mevsim beklemeyin, direkt gidin. Ama temmuz ayında bir başka güzel oluyor Japonya. Zira temmuz ayında burada Fuji Rock Festivali var. Hem gezmek hem de eğlenmek isteyenler için güzel bir fırsat. Üstelik burada tanışacağınız insanlarla Japonca’nızı da ilerletebilirsiniz.

İngiltere

Yağmursuz, şöyle güzel bir İngiltere turu hoş olmaz mıydı? Bizce olurdu. Üstelik burada ses sınırı dinlemeyen bir de müzik festivali var: Noisily. Adının hakkında çokça veren bir festival ve kırsal düzenleniyor. Haftasonu yurtdışı nereye gidilir, diye soranlara bu festivali öneriyoruz. Kurun çadırınızı. İster müzik dinleyin, ister kafa!

Temmuz ayında gezmeler bitmez! İyi yolculuklar ve iyi eğlenceler!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir