Tokyo gezi yazısı vlog

Tokyo’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Gezilecek Yer

Uzakdoğu sevenler, Tokyo’yu merak edenler beri gelsinler! İşte karşınızda Tokyo gezilecek yerler listemiz!

Her ne kadar bize fiziksel olarak uzak olsa da, Japonya deyince, herkesin içinde bir sempati oluşuyordur elbet. Batının gölgesinden kalmış görkemli tarihinden tutun da, insanlarının sıcak kanlılığına kadar, Japonya’yı çekici kılan pek çok özellik var. Eh, biz de dedik ki, Japonya’yı tanımaya Tokyo’dan başlayalım! Başkent Tokyo’yu merak ediyorsanız, gitmek istiyorsanız size Tokyo gezi rehberi kıvamındaki gezilecek yerler listemizi sunalım!

Tokyo Modern Sanat Müzesi

Sanat müzesi gezmeden, şehir gezdim denilmez. 1952’de kurulan bu müzede 4500’e yakın resim, heykel ve sanat eseri yer alıyor. Bir gidip görmekte fayda var zira sanat, bir kültürün düşüncelerini ve yaşayış biçimini anlamak açısından önemli ipuçları barındırıyor.

Tokyo Kulesi

Şehrin alamet-i farikası olan bu kule sadece şehirde değil, Japonya’da görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. 333 metre yüksekliği ile dünyanın en uzun çelik kulesi ve Eyfel’den sadece 19 metre yüksek. Japonya’nın 2. Dünya Savaşı’ndan sonra yeniden doğumunu simgeliyor.

Kaneiji Tapınağı

400 yıllık uzun ve yoğun bir mazisi olan bu tapınak, kendi döneminin en büyük ve en zengin tapınaklarından biriydi. Savaş zamanında tahrip edilse de, hem tarihe hem de dinsel alana dair epey bilgi barındırıyor.

Tokyo Balık Pazarı

Tokyo yemekleri arasında en meşhurlarından olan suşinin membaı burası. Japonya’ya dair, filmlerde gördüğünüz önemli bölgelerden bir tanesi. Sabah erkenden gidip de, güne nasıl başlanıldığını görmek ilginç bir deneyim olabilir.

Kitanomaru Park

Dünyanın en büyük parklarından birisidir Kitanomaru Park. Aynı zamanda meşhur Tokyo İmparatorluk Sarayı da bu parkın içerisindedir. Baharda açan kiraz çiçeklerinin, sakuraların o romantik, edebi görüntüsü parkı dolduruyor. Giderseniz eğer, sessiz ve sakin yürüyüşlere davet ediyoruz sizleri.

İmparatorluk Sarayı

Kentin en meşhur ikinci yeri. 1590’da Edo zamanında inşa ediliyor ve döneminin en büyük kalelerinden biri. Japonya’nın kraliyet ailesi hala burada ikamet etmektedir. Giderseniz eğer, Japonya’nın köklü kültürüne dair epey bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sky Tree

Tu Kulesi de deniyor buraya. Tokyo’nun en yüksek noktası burası ve eğer tepesine çıkarsanız mükemmel bir Tokyo manzarası izleyebilirsiniz. Yalnız uyaralım: Girişinde çok sıra oluyor. Peki gittiğinize değer mi? Tabii ki! Tokyo’yu yukarıdan görmenin keyfi her şeye değer.

Shibuya

Burası metropol şehrin Times Meydanı. Filmlerde sık sık görülen o meşhur ve kalabalık kavşağı. Yüzlerce insan aynı anda karşıdan karşıya geçebiliyor, gerçekten de İstanbul, bunun yanında halt etmiş. Ayrıca etrafında çeşitli, alışveriş yapabileceğiniz mağazalar da mevcut. Eğer etrafınızda insanlar geçerken, kavşağın ortasında durup kafanızın içinde film veya klip çekmek istiyorsanız mükemmel bir yer!

Odaiba

Burası Tokyo Körfezi’nde pek tatlı bir yapay ada. İstanbul’un adalarına benziyor biraz da. 1850’li yıllarda savunma amacıyla inşa edilmiş. Ancak herhalde daha sonradan buna ihtiyaç kalmadığı düşünülmüş olacak ki, ada şu anda yaşam ve eğlence alanlarıyla dolu. Adaya pek tatlı bir yolculuk yapıp hem gezebilir hem de eğlenebilirsiniz.

Sensoji Tapınağı

Burası sadece Tokyo’nun değil, Japonya’nın turistik yerleri açısından oldukça önemli bir budist tapınağı. Tokyo’nun en eski tapınağı, yapımı 645 yılında tamamlanmış. Oldukça renkli ve popüler tapınaklardan. Günümüzde bir inviza mekanı olmaktan çok, insanlarıyla da beraber yaşayan bir müze olarak kullanılmakta ve bu kültür tanıtılmaktadır.

Tokyo’da gezilecek yerler say say bitmez! Gezerken insanlara gülümseyip “Konnichi wa!” demeyi unutmayın!

İlginizi Çekebilir :  Dubai'de Tutuklanmanıza Neden Olacak 10 Şey

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir