Yoga yapılacak yerler

Türkiye’de Yoga Yapabileceğiniz 10 Yer

Huzur, sakinlik ve en önemlisi açık havada yoga yapacak yer arayanlar buyursunlar! Sizler için Türkiye’de yoga nerede yapılır sorusuna cevap, yoga yapabileceğiniz 10 yer! Yoga faydaları için ayrı bir yazı yazmak gerekir ancak, gerek felsefesiyle gerekse de hareketleriyle yoga evrenle, bedeninizle ve zihninizle bağınızı kuvvetlendirecektir. Böyle bir bağ, gün içerisinde maruz kaldığımız pek çok kötü enerjiyi de topraklayacak ve aslında hep aradığımız o huzurun çok da uzakta olmadığını gösterecektir bize.  Evet, huzurun uzakta olmadığı doğrudur. Ama bazen uzaklara gidip de hem dışsal sakinliği bulmak hem de hava değişimini yaşamak oldukça önemlidir. Buyrun, gezmeyi ve yoga yapmayı sevenler için Türkiye’de yoga yapılacak en güzel 10 yer:

Kabak, Muğla

Son zamanlarda popülerliği ona zarar verse de, Kabak hala huzur ve sakinlik arayanların tercihlerinin başında geliyor. Sadece sessizliği ve manzarasıyla da değil, insanların yaydığı enerjiyle de yoga yapılacak yerlerin başında geliyor Kabak. Üstelik dilerseniz burada ücretsiz de verilen yoga derslerine katılarak yeni yoga hareketleri öğrenebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi, Muğla

Kabak’ı bu listeye aldıysak Kelebekler Vadisi’ni almazsak olmaz. Size tavsiyemiz vadiye inmeden, yukarıdan hem vadiyi hem de denizi görebileceğiniz bir yer seçmeniz ve yoga matınızı oraya sermeniz.

Ayder Yaylası, Rize

Her listemizde yerini alan Ayder Yaylası tabii ki yoga yapılacak en gözde yerlerden biri! Mis gibi, insanın içini açan havasıyla mı dersiniz, ağaçlarının hışırtısıyla mı dersiniz, yoksa muhteşem manzarasıyla mı bilinmez ama, her yönüyle yoga severler için cennet.

Abant Gölü, Bolu

Abant da çok sevdiğimiz yerlerden biri. Göle karşı sereceğiniz yoga matınızla pek sakin içsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Yoga çeşitleri arasından hangisini tercih edersiniz bilemeyiz ama, hepsi de Abant’la uyum içinde olacaktır.

Mardin

Derler ki “Meditasyon, karmaşanın içindeki sakinliktir.” O yüzden yoga yapmak için sadece sessiz sakin bir yer aramayın. Her yerde yoga yapabileceğiniz gibi bunun en iyi deneyimlerinden birini de Mardin’de yaşarsınız. Siz içinizdeki sessizliği oluştururken, kulağınıza gelen o sesler karmaşadan ziyade çok sesli bir koroyu andıracaktır.

Şirince, İzmir

Bu şirin turist köyünün hemen dışında, Tiyatro Medresesi’nde aradığınız huzuru bulabilirsiniz. Zaten oraya gittiğinizde çeşitli sebeplerle meditasyon yapan insanları göreceksiniz. Siz de matınızı vadiye ve dağlara karşı kurdunuz mu tadından yenmez.

Ağva, İstanbul

Özellikle İstanbul’un karmaşasından bunalanların sıklıkla tercih ettiği bir yer Ağva. Hem tatil hem de yoga yapabileceğiniz bir haftasonu kaçamağı için ideal. Sabahın erken saatlerinde yapacağınız yoga, hem ruhunuzu hem de bedeninizi uyandıracaktır.

Geyikbayırı, Antalya

Antalya’nın biraz dışındaki bu cennet yeri aslında pek az kişi biliyor. Bilenler de onun doğasına ve sakinliğine oldukça saygılılar. O yüzden aradığınız içsel ve dışsal huzuru burada bulabileceğinize inanıyoruz. Hem zaten biri diğerini doğurmuyor mu?

Burgaz Ada, İstanbul

Yoga İstanbul içerisinde pek çok yerde yapılabilir ama pek azı Burgaz ada gibi olur. Heybeli ve Büyükada’nın kalabağından uzakta ama yine de hem yakında hem de doğa içerisinde. Adada yapacağınız kısa bir yürüşün ardından kendinize en uygun yeri seçip tadını çıkarabilirsiniz.

Seğmenler Parkı, Ankara

Büyükşehir sakiniyseniz, büyük ve ferah bir parkın önemini çok daha iyi biliyorsunuzdur. Seğmenler Parkı, Ankara’da yoga nerede yapılır, sorunuza verilecek çok güzel bir cevap. Alıyorsunuz matınızı, hop, Seğmenler Parkı’ndasınız ve hop, bütün bir şehir kaybolmuş bile.

Gittiğiniz yere kendinizi de götürdüğünüzü unutmamanız dileğiyle! Ve tabii bir de yoga matınızı!

İlginizi Çekebilir :  Kuzey Işıkları Ziyafeti Sunacak En iyi 10 Şehir

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir