Türkiye ve Yeni Zelanda ulaşım

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya Nasıl Gidilir?

Yeni Zelanda’ya gitmek isteyenler için rota çizmeye yardımcı olacak yazımız hazır. Hemen okuyun!

Yeni Zelanda bize yakın olan ülkelerden biri değil. Oraya gitmek için dağlar yollar aşmakla kalmıyor resmen diğer yarım küreye geçiş yapıyorsunuz. Elbette turistlerin gözdesi olmayı başarabilen potansiyeli ile buna değmeyeceğini kesinlikle söylemiyoruz. Ancak yakın olmadığı için oraya gitmenin alternatif yolları konusunda da biraz bilgi sahip olmak yolculuğunuzu kolaylaştırabilir diye düşünüyoruz ve başlıyoruz!

Yeni Zelanda Nerede?

Her zamanki gibi, işin ABC’si ile başlıyoruz ve size konum veriyoruz öncelikle; Okyanusya’da, Güney Okyanu Pasifik Adaları içinde ve Avustralya’nın 1.500 km güney doğusunda yer alıyor. Günay Yarımküreye yapacağınız bu yolculuk için size ikna edici sebepler sunuyor. Ancak bilet fiyatlarına ve mesafenin uzunluğuna bakınca iyi bir rota çizmek gerektiğini de kesinlikle söylüyor. Şimdi, işin o kısmı için size yardımcı olalım. 🙂

İlginizi Çekebilir :  Yeni Zelanda Gezi Rehberi

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya Nasıl Gidilir?

Sizi çok şaşırtacak bir cevap vermek isterdik ama takdir edersiniz ki aklın yolu bir ve bu yüzden de cevabımız “Uçakla!” oluyor. Ancak bunu söyleyip bırakmıyoruz tabii ki. Öncelikle, Yeni Zelanda’nın görmek isteyeceğiniz başka birçok ülkeyi de barındırdığını unutmayın. Yani, aslında Japonya’ya bile gidecek olsanız belki onun öncesi ya da sonrasına Yeni Zelanda’yı planlamak mantıklı olabilir. Uzun bir seyahatin parçası olacaksa şayet Yeni Zelanda’yı bu şekilde konumlandırabilirsiniz.

Ancak, başlıkta da belirttiğimiz gibi, siz doğrudan Türkiye’den Yeni Zelanda’ya gidecekseniz Yeni Zelanda uçak bileti aramalarına şimdiden bakmanız iyi olur. Öncelikle hemen belirtelim ki aktarmasız bir uçuş bulmanız mümkün olmayacak. Sizin için biletin uygun fiyatta olması daha önemli ise iki aktarma yapılan uçuşlara bakmanızı öneririz. Bangogk, Singapur, Dubai Sydney, Abu Dabi, Brisbane gibi noktaların bir ya da birkaçından aktarma yapmanız mümkün olacaktır. Tüm bu aktarmalar içinde bilet fiyatı kadar dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var; Yeni Zelanda bagaj ağırlığı konusunda oldukça sıkı uygulamalara sahipler. Aman dikkat, eşyanızın bir kısmını havalimanında bırakmak zorunda kalmayın.

Bir diğer yöntem için de gemileri önerebiliriz. Bir tur kapsamında gitmek ve “Suya sabuna dokunmadan gezeyim, geleyim.” diyorsanız gemi turları sizin için daha uygun olacaktır. Yeni Zelanda tur gemileri İzmir ve İstanbul’dan kalkıyor. Ancak şimdiden belirtelim ki öyle hayallerinizi süsleyen bir fiyat farkı ile karşılaşmayacaksınız Yeni Zelanda uçak bileti ile tur fiyatlarını karşılaştırdığınızda.

İlginizi Çekebilir :  Ucuza Uçak Bileti Almanın 7 Kolay Yolu

Avustralya’dan Yeni Zelanda’ya Nasıl Gidilir?

Bu soru da aklınıza takılıyor olabilir. Bunun için de yine yolculuğun gaz hali yerine sıvı halini tercih edebilir ve deniz yolunu kullanarak Yeni Zelanda sınırlarına varabilirsiniz. Üstelik böyle bir durumda Avustralya’yı da planlarınıza dahil edecek bir tatil kurgulamanız daha olası.

Yeni Zelanda gitmek için biraz öncesinden plan yapılması gereken ülkelerden biri. Deniz ya da havayolu olsun, iki türlü de size biraz pahalıya gelecek olan uzun bir yolculuktan bahsediyoruz. Bu yüzden sizin için tek başına bir rota olmasındansa Uzak Doğu ya da Güney Yarımküre seyahatlerinizin arasında vakit ayıracağınız bir yer olması daha mantıklı.

Yine de tercihiniz doğrudan Yeni Zelanda’ya gitmekse başta da söylediğimiz gibi, sıkı bir araştırma ile Yeni Zelanda uçak bileti en ucuz neredeyse gidip bulun ve havayollarını tercih edin, deriz.

İlginizi Çekebilir :  Avustralya'da Mutlaka Görmeniz Gereken En Güzel 11 Ada

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 comment