Türkler için dünyadaki en pahalı ülkeler

Türkler İçin Dünyadaki En Pahalı Ülkeler

İşte Türklerin ziyaret etmekte zorlandığı en pahalı ülkeler. Yurt dışına seyahate çıkmak isteyen her birey öncesinde bütçe planlaması yapar. Bu planlama her gezgin için çok önemlidir. Çünkü maddi açıdan bir ayarlama yapılmadığı zaman geziler adeta bir kabusa döner. Bir ülkenin doğal ve kültürel güzellikleri ile beraber orada yapılacak harcamalar da çok mühimdir. Bu nedenle biz de size bu yazımızda Türkler için dünyanın en pahalı ülkeleri başlıklı bir liste sunacağız. Seyahat rotalarınızı ve bütçenizi bu bilgiler ışığında planlamanız sizin için çok daha faydalı olacaktır.

İsviçre

İsviçre, Türkiye’den giden bir turist için dünyanın en pahalı ülkesi olarak ön plana çıkıyor. Öncelikle bu ülkeye uçakla ulaşmak maddi açıdan insanları zorluyor, sonrasında orada yapılacak harcamalar da sıkıntı yaratabiliyor. Amerika Birleşik Devletileri’ne oranladığımız zaman yaklaşık olarak yüzde 50 daha fazla pahalı olan bu ülkede konaklama ve benzin fiyatları oldukça tuzlu. Aynı şekilde çeşitli ürün ve hizmetlerden de yararlanmak istiyorsanız bütçenizi daha geniş tutmanız gerekiyor. Eğer İsviçre’ye bir gezi düzenlemek istiyorsanız mutlaka erken rezervasyon fırsatlarını göz önünde bulundurmalısınız. Benim için farketmez diyorsanız sizi İsviçre’ye ne zaman gidilir? başlıklı yazımıza alalım.

İngiltere

Listemizin bir diğer ülkesi ise İngiltere. Herkesin mutlaka gezip görmek istediği bu ülke de turistler için oldukça pahalı yerlerin başında geliyor. Özellikle uçak biletleri fiyatları göz önüne alındığı zaman İngiltere en pahalı ülke olarak konumlanıyor. Ülkede otelde konaklamak da birçok bütçeye zarar verebilecek nitelikte fiyatlandırmalara sahip.

Fransa

Fransa turistlerin görmek istediği en önemli ülkelerden biri olsa da en pahalı ülkeler listesinin ilk üçünde bulunuyor. Hem konaklama hem yeme içme hem de benzin açısından oldukça pahalı olan bu ülkeye gitmeden evvel iyi bir bütçe planlaması yapmak şart. Aksi takdirde gezi yarım kalabilir, gereksiz masraflar yapılabilir.

Singapur

Dünyanın en pahalı ülkeleri arasında bulunan Singapur’da fiyatlar Türk turistlerin cebini yakacak nitelikte. Konaklamadan tutun yeme içmeye, alkolden sigaraya kadar inanılmaz fiyatlara sahip olan bu ülkede gezebilmek için cidden iyi bir bütçeye sahip olmak gerekiyor. Bu ülkeyi illa ki ziyaret etmek istiyorsanız Uzak Doğu turlarına katılabilirsiniz. Bu şekilde harcamalar da minimize edilmiş olur.

Japonya

Japonya tüm ülke olarak olmasa da Tokyo bazında oldukça pahalı. Burada bir akşam yemeği yaklaşık olarak 100 dolar yani 350 TL’yi bulabiliyor. Konaklama ise bir gecesi 750 TL’ye kadar çıkabiliyor. Tokyo’da bir hafta kalmak istiyorsanız yaklaşık olarak 5 bin ila 7 bin Türk Lirası’nı gözden çıkarmanız gerekiyor. Buna elbette uçak bileti fiyatları dahil değil!

Norveç

Turistlerin bütçesini zorlayan ülkelerden bir diğeri ise Norveç. Hele ki Norveç’te bir su içmek isteyin… Pişman olabilirsiniz çünkü bir küçük su yaklaşık olarak 10 TL civarında. Bir tost ise ortalama 20-30 liraya denk geliyor. Bu ülkeyi gezmek istiyorsanız iyi bir planlama yapmanız şart. Aksi takdirde tatiliniz size zehir olabilir. Bizden söylemesi. Yok ben sizi dinlemiyorum, hem zaten para biriktiriyorum Norveç’i görmek için diyenlere Norveç’te gezilecek yerler yazımız hazır.

İsrail

İsrail de uçak biletleri konusunda cep yakan fiyatlara sahip bir ülke. Konaklama ücretleri genellikle 200-300 dolar arasında değişim  gösteriyor. Bunu da Türk Lirası’na çevirdiğimiz zaman 700-800 lirayı gözden çıkarmamız gerektiği anlamına geliyor. Sadece bu sebep bile İsrail’i pahalı Türkiye’den gelen turistler arasında pahalı ülkeler arasına sokuyor.

Hollanda

Hollanda’yı ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalısınız. Keza uçak biletleri ve konaklama fiyatları bu ülkede cep yakan cinsten. İyi bir planlama ile ülkeyi güzelce gezme imkanınız var fakat yine de başta da belirttiğimiz gibi bütçenizi zorlama ihtimali oldukça yüksek.

Turistler için dünyadaki en pahalı ülkeler işte bunlar. Eğer bu ülkelere gittiğiniz zaman iyi bir seyahat istiyorsanız mutlaka bütçe planlamasını güzel bir şekilde yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir :  En Zor Vatandaşlık Veren Ülkeler Listesi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir