Kategori : Uçak Bileti

UÇAK BİLETİ

Kesfegel.com üzerinden seyahatleriniz için uçak bileti satın alabileceksiniz. Gideceğiniz yer ve zamana göre mevcut seçenekleri görebileceksiniz.

Günümüzde yapılan seyahatlerin birçoğu için uçak yolculukları tercih edilmektedir. Çok daha kısa bir sürede çok daha uzun mesafelere gidebilmeyi sağlayan uçaklar konforlu bir şekilde seyahat etmeyi de sağlamaktadır. Çeşitli kampanyalar ve biriktirilebilen mil puanlar sayesinde de uçak bilet fiyatları eskisinden daha uygun olabilmektedir.

Tüm bu gelişmelere ayak uydurmak ve seyahat etmeyi daha kolay bir hale getirmek için bazı noktalarda bilgi sahip olmak ise faydalıdır. Baştan sona sorunsuz bir yolculuk için dikkat edilmesi gereken noktalarda fikriniz olması bütün süreci kolaylıkla tamamlamanızı sağlayacaktır.

Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Bilet almak için artık acentelere gitmek yerine internet kullanılmaktadır. Gelişen teknolojiye ayak uyduran birçok firma da internet üzerinden satış yapmaya başlamıştır. Hem birden fazla seçeneği bir arada görmek hem de zahmetsiz olması bakımından tercih edilen online satışlar her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır.

İnternet üzerinden uçak bileti satın almak için kesfegel.com üzerinden bilet satın alacağınız rotasyona ve tarihe göre mevcut biletleri görüntüleyebileceksiniz. Sizin için en uygun olan tercihi belirledikten sonra satış işlemini gerçekleştirmek için biletinizi seçebilir olacaksınız. Sonrasında hali hazırdaki yönlendirmeler sayesinde satın alma işleminizi tamamlayabileceksiniz.

Bu işlemlerin ardından cep telefonunuza gelecek olan kod sayesinde havalimanında biletinizi tanımlatabilirsiniz. Bunun dışında mail adresinize de biletiniz bir kopyası e-bilet olarak gönderilmektedir. Tüm bunların haricinde “satın alma işleminiz başarıyla gerçekleştirmiş” ya da buna benzer bir ibareyi gördükten sonra screenshot da alabilirsiniz.

Uçak Bileti Alırken Nelere Dikkat Edilir?

İnternetten bilet satın almanın en büyük avantajlarından biri size karşılaştırmalı opsiyonlar sunabilmesidir. Acentelerin aksine gideceğiniz yer ve tarihle ilgili biletlerin dökümü karşınıza çıktığında tüm firmaların saat ve fiyat bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Kesfegel.com’dan yapacağınız işlemlerde en avantajlı ve ucuz uçak bileti opsiyonlarını görüntüleyebilmeniz mümkün olacaktır. Keyifli geçmesini dilediğiniz bir seyahatin daha başında çok büyük meblağlar ödememek için opsiyonları iyi değerlendirmenizde fayda var.

Bilet alma işlemini son dakikalara bırakmamak ve gidiş-dönüş bilet satın almak da sizi kâra geçirecek detaylar arasında yer almaktadır. Uçak biletinizi ne kadar önce alırsanız o kadar ucuza alabileceğinizi aklınızda bulundurun.

Bilet satın alırken bir diğer önemli nokta ise bilgilerinizi doğru girmenizdir. Tarih ve saat bilgilerini doğru girmemek biletinizin yanmasına sebep olabilir. Aynı şekilde havalimanı tercihinizde de hassasiyet göstermelisiniz. Kalkış ya da iniş için yanlış bir havalimanı seçmek seyahatinizin daha başında canınızın sıkılmasına sebep olabilir.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Seyahat planınız esnek tutmanız yararınıza olacaktır. Herkesin tatil yapabileceği dönemlerin dışında kalan tarihleri seçerseniz ucuz uçak bileti bulma şansınız da artacaktır. Buna ek olarak biletlerin uygun olduğu zamanları belirleyip o tarihlerde bilet almanız da maliyeti düşürmekte yardımcı olacaktır. Örneğin, yurt içi uçuşlar için 21 gün öncesi ve yurt dışı uçuşlar için de 34 gün öncesinde daha uygun fiyatlarda bilet bulabilmek mümkün oluyor.

Kesfegel.com’da karşılaştırmalı olarak bulabileceğiniz biletler de satın alırken daha uygun fiyatlarda seçeneklere erişmenizi sağlayacaktır. Birçok seçeneği aynı anda görüntülemeniz hangisinin avantajlı olduğuna karar vermenizi kolaylaştırır. Bu noktada gideceğiniz destinasyonlarda biletlerin daha uygun fiyatlara satıldığı havalimanı seçenekleri de işleri kolaylaştıracaktır. Aktarma yaparak daha ucuza seyahat edebilirsiniz.

Alternatif rotalar belirlemek de bir başka seçenek olabilir. Özellikle yurt dışı seyahatleri için çok ünlü ve turistik olmamasına rağmen görülmeye değer birçok yer var. Rotanızı bu gibi yerlere kaydırabilirsiniz. Bütçenizin elverdiği kadarı için bir plan belirlemek seyahatinizin başında bilet için gereğinden fazla para harcamaktan da sizi kurtaracaktır.

Seyahatler boyunca en çok yapacağınız şey yol kat etmek olacaktır. Büyük bir keyif ve mutlulukla yeni yerler görürken bol bol da “mil” kazanacaksınız. Bu sebeple mil biriktiren kredi kartlarını kullanmak size biletler açısından bir avantaj sağlayabilir. Ucuz uçak bileti aramak yerine, ara sıra biriken millerinizden faydalanmak sizi oldukça rahatlatacaktır.

Yurt Dışı Seyahatleri İçin Pasaport İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yurt dışı seyahat planı yapıyorsanız ilk ihtiyacınız olan şey bir pasaport almak olacaktır. 4 farklı pasaport türü vardır; bordo, yeşil, gri ve siyah pasaportlar. Bordo pasaport standart olup her vatandaşın alabileceği türdür. Yeşil, gri ve siyah pasaportlar ise devletin farklı kademelerinde hizmet verenler içindir.

Bordo pasaport sınırlı bir destinasyon listesine sahip olsa da dünyadaki ülkelerin yarısından fazlasına gidilmesi için yeterli olmaktadır. Ayrıca vizesiz gidilebilecek, kapıda ya da online vize alınabilecek birçok ülke açısından da seçenek sunmaktadır.

Pasaport işlemlerini başlatmak için öncelikle gerekli evrakları toparlamalısınız. Evrak listesinin eksiksiz olmasına özen gösterin. Nüfus cüzdanının aslı, 2 adet biyometrik fotoğraf, şayet varsa eski pasaportunuz, pasaport harcı ve pasaport bedelleri size gerekli olan evraklardır. Eğer pasaportu henüz reşit olmayan biri alacaksa bir de muvafakatname gerekmektedir.

Yatırmanız gereken bedeli pasaportun geçerlilik süresi belirleyecek. Eğer çok uzun bir aralık için seyahat düşünmüyorsanız pasaportunuzun geçerlilik süresini düşük tutarak ücreti de düşürebilirsiniz. Ancak devamlı seyahat etmeyi düşünüyorsanız bütün bu işlemleri tekrar tekrar yapmamak için uzun vadeli bir pasaport almak mantıklı olacaktır.

Bütün evrakları tamamladıktan sonra il ve ilçe emniyet müdürlüklerinin web sitelerinden pasaport randevusu alarak pasaport işlemlerinizi tamamlayabilir ve pasaportunuzu alabilirsiniz.

Uçak Korkusunu Nasıl Atlatırsınız?

Seyahat etmek çok keyifli olsa da bazıları için uçağa binmek o kadar da keyifli olmayabiliyor. Uçak korkusu birçok insan için yolculuğu tatsız bir hale getirebiliyor. Ancak sizi mutlu edecek bir seyahate bu şekilde başlamak zorunda değilsiniz. Eğer uçak fobisine sahipseniz yapabileceğiniz bazı şeyler sizi rahatlatabilir.

Günümüzde sadece nereye, ne zaman uçacağınızı değil, hangi uçakla uçacağınızı ve oturacağınız koltuğu da seçmeniz mümkün oluyor. Uçaklar hakkında biraz araştırma yapıp sizi rahatlatacak olan modellere yönelebilirsiniz. Koltuk seçimi için de kendinizi en huzurlu hissedeceğiniz yeri oturma planından görüp tercih edebilirsiniz.

Uçuşun olacağı güne az uyuyarak başlamak uçaktan uyumanıza yardımcı olur. Uçuş sırasında motor sesleri ya da uçaktan gelebilecek diğer sesleri bu şekilde duymamış olur ve daha rahat bir yolculuk yaparsanız. Eğer uyuyamıyorsanız da müzik dinleyerek ya da film izleyerek bu durumu bertaraf edebilirsiniz.

Bunların dışında, havalimanına erken gidip biraz gözlem yapmak, uçuş başlamadan önce pilotunuzla konuşmak ve uçuş süresi boyunca size hizmet edecek olan uçuş görevlilerini izlemek sizi rahatlatacaktır.

Artık gereken her şeyi öğrendiğinize göre seyahat etmek için kesfegel.com’un sunacağı seçenekler arasından hemen bir bilet satın alabilirsiniz!

İçerik bulunamadı

Maalesef aradığınız yazı bulunamadı.


Tekrar ara