Ucuz Alışveriş Yaparak Gezebileceğiniz Ülkeler

Ucuz Alışveriş Yapabileceğiniz 10 Turistik Ülke

Hem gezmek, hemde ucuz alışveriş yapmak isteyenler için harika bir yazı hazırladık. Aman canım, bazen de alışveriş yapmak için seyahat ediyoruz değil mi? Onun da keyfi bir başka oluyor. Boş bavullarla gidip, dönüşte gümrükten ağzına kadar dolu bavullarla geçince kendimizi ayrı bir güzel hissediyoruz. Biz de, hem kendimiz için, hem de alışveriş yapmayı seven gezginlerimiz için, alışveriş yapabileceğiniz en ucuz ülkeler listesi hazırladık!

Paraguay

Övmelere Güney Amerika’yla başlamayı sevdiğimizi biliyorsunuz. Güney Amerika zaten bir alışveriş cenneti ama Paraguay için ayrı bir başlık açmak gerekiyor. Özellikle başkent Asuncion, dünyanın en ucuz şehirleri arasından gösteriliyor. En ucuz alışveriş şehirleri arasında en birinci olan Asuncion’da, alışveriş yapabileceğiniz çok güzel AVM’ler var. Turist çok fazla uğramadığı için turiste açlar. Ayrıca yerel ürünler arıyorsanız, el sanatı ürünleri oldukça güzel ve popüler.

Tayland

Tayland son yılların en popüler alışveriş durakları arasında. Zira hem çok fazla seçenek bulabiliyorsunuz hem de fiyatları gerçekten oldukça uygun. Dilerseniz alışveriş merkezlerinde, dilerseniz sokak tezgahlarında ya da semt pazarlarında dolaşıp bir çok eşyayı ucuza bulabilirsiniz. Mesela, makyaj malzemeleri hangi ülkede en ucuz diye sorarsanız, size Tayland’ı gösteririz. Yanı sıra, elektronik ürünler, giyim ve takılar da çok yaygın ve uygun fiyata. Tayland’da hafta sonları açılan ve dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Chatuchak Weekend Market bulunuyor. Aradığınız pek çok ürünü burada bulabilirsiniz.

Singapur

Aynı Tayland gibi, Singapur da son yılların popüler alışveriş ülkeleri arasında yer alıyor. Genel olarak alışverişi uygun fiyata yapamayabilirsiniz, ancak elektronik ürün tutkunuysanız, bu ürünleri oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz Singapur’da. Alışveriş tutkunları için oldukça büyük birçok alışveriş merkezi de mevcut. Kendinizi buraya atıp, saatlerce içeride dolaşabilir, kaybolabilirsiniz. Eğer yolunuz Orchard Caddesi’ne düşerse etrafa alıcı gözle bir bakın deriz. Singapur alışverişlerinin kalbi burada atıyormuş.

Hindistan

Tabii ki, bu kadar kalabalık bir ülkenin ucuz olmasını beklersiniz, değil mi? Her şeyin ucuzunu Hindistan’da bulmak mümkün, sadece nereye bakacağınızı bilmeniz gerekiyor. Hindistan’da vergiler uygun olduğu için fiyatlar da ucuz olabiliyor. Ancak alışverişlerinizi Delhi’ye bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Zira en kalabalık yerlerden biri olan Delhi’de, pazarlık da çok güzel yapılabiliyor. Siz sakın utanmayın, çekinmeyin. Pazarlık yapmadan satmazlar zaten. Yani anlayacağınız Hindistan, alışveriş cenneti ülkeler arasında favorilerinizden biri olacak.

Gürcistan

Gürcistan’ın en büyük gücü ulaşım kolaylığında ve hem vizesiz hem de pasaportsuz geçiş yapılabilinmesinde. Böylece cebinizdeki paranın çoğunu alışverişe ayırabilirsiniz. Üstelik Gürcistan, dünyanın en ucuz ülkeleri arasında sayılıyor. Bizim için en ucuz vizesiz ülkeler arasında olan Gürcistan’da, özellikle Batum’da aradığınız pek çok şeyi bulabilirsiniz. Eğer alkol tüketen biriyseniz de, burası sizin için ayrı bir cennet olacak. Yasal sınırlar dahilinde alışverişinizi yapıp, memlekete dönebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir :  Türkler İçin Dünyadaki En Pahalı Ülkeler

İran

İran’a karşı büyük bir önyargımız var aslında. Hem girişinin hem de orada turist olarak dolaşmanın zor olduğu düşünülüyor. Ancak hiç de düşünüldüğü gibi değil. Bizim İran’a karşı duyduğumuz önyargının, batının Türkiye’ye karşı olan önyargısından hiçbir farkı yok. Zaten İran’ın insanları oldukça yardımsever, tarihi ve edebiyatı oldukça köklü. Buna bir de Orta Doğu’nun en ucuz ülkelerinden biri olması eklenince, alışveriş için tercih edilecek ülkelerden biri oluyor.

Bulgaristan

Bulgaristan’da kolay ulaşımıyla kazanan ülkelerden bir tanesi. Avrupa’da ucuz alışveriş yapabileceğiniz ülkeler arasında. Özellikle et ürünlerini oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz burada. Kıyafet içinse, size biraz büyük yerlerden uzaklaşmanızı tavsiye ediyoruz. Çoğunlukla sahte olan giyim mallarından uzaklaştığınızda, daha yerel ve oldukça dikkat çekici kıyafetler bulabiliyorsunuz. Bu açıdan oldukça uygun bir yer Bulgaristan.

Andorra

Andorra’ya ulaşımınızı ancak İspanya’dan veya Fransa’dan yapabiliyorsunuz. Ancak olur da bir şekilde yolunuz düşerse burada çok uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz. Alışverişte harcadığınız paranın önemli bir bölümünün vergi oluşturuyor. Andorra ise vergi almadığı için, fiyatları oldukça uygun oluyor. Aradığınız pek çok kıyafet markasını burada bulabilirsiniz. Üstelik Fransa ve İspanya arasında yer aldığı için de, pek çok önemli ürünü burada bulabilmek mümkün. Andorra, en ucuz alışveriş yapılacak ülke yarışmasında üst sıraları zorlayabilir.

Malezya

Size Malezya’nın en büyük alışveriş ülkelerinden biri olduğunu hemen kanıtlayalım: Dünyanın en büyük 10 alışveriş merkezi listesindeki 3 tane alışveriş merkezi burada bulunuyor. Buradaki her yer alışveriş yapmak isteyenlerin hizmetinde. Ne ararsanız mevcut: elektronik eşyalardan tutun da, kıyafete ve kozmetiğe kadar pek çok ürünü uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Özellikle elektronik ürünlerin fiyatlarının oldukça uygun olması dikkat çekiyor. Eğer elektronik ürün tutkunuysanız sizi Malezya’ya alalım. Ayrıca şunu da belirtelim: Burada çok fazla alışveriş yapılacak yer olduğu için, illa ki cebinize göre bir yer bulabiliyorsunuz. Pazarlık yapmayı unutmayın!

Kamboçya

Tarihiyle olsun, doğasıyla olsun, Kamboçya zaten gezginlerin en sevdiği duraklardan bir tanesi. İster macera arayın, ister huzur, aradığınızı burada bulabiliyorsunuz. Buna bir de alışveriş eklenince Kamboçya bir cennete dönüşebiliyor. Oldukça ucuz bir ülke Kamboçya. En ucuz alışveriş ülkeleri arasında. Yalnız bunu bilindik markaları satmasıyla oluşturmuyor, kendi kültüründen çıkan çok güzel ürünleri var Kamboçya’nın. Eğer sokak sokak dolaşmayı seven biriyseniz, size tavsiyemiz Kamboçya’yı iyi dolaşmanız. Hangi güzel kıyafetin nerede karşınıza çıkacağı belli olmuyor. Bir anda karşınıza öyle bir dükkan çıkıveriyor ki, onu arasanız bulamazsınız. İçeri girip de, bütün bir dükkanı almamak işten bile değil!

Ucuz alışveriş yapabileceğiniz ülkeleri sizin için yazdık! İyi yolculuklar ve iyi alışverişler!

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir