Ucuza Uçak Bileti Almanın 7 Kolay Yolu

Bol bol gezenler ve gezmek isteyenler böyle buyursunlar! Ceplerimizin korkulu rüyası uçak bileti en ucuza nasıl alınır, sizler için anlattık!

Her ne kadar Dolar ve Euro artmış olsa da, seyahat etmek sanıldığı kadar pahalı bir şey değil. Özellikle insanların, yabancı gezginlere seve seve kapılarını açtıkları ve yardım ettikleri de düşünülünce kalacak yer dahi pek problem olmuyor. Fakat iki şey var ki, biraz sıkıntılılar: Vize ve yolculuk masrafları. Vize için yapacak bir şey ne yazık ki yok. Ancak yolculuk masraflarınızı minimuma indirmek için birkaç yol biliyoruz. Öyle ki, ciddi anlamda cebinizi rahatlatabilirsiniz. Buyursunlar sizlere en ucuz uçak bileti fiyatları nasıl bulunur anlatalım!

Biletinizi Erkenden Alın!

En bilindik yöntem. Seyahatinizi ne kadar erken planlarsanız, sizin için o kadar iyi. Hatta size tavsiyemiz, yıllık bir plan yapmanız. Bu sayede bir gezinize ayıracağınız bütçeyi minimumda tutup, başka geziler de planlayabilirsiniz. Öyle ki, bazen fiyatlar yarı yarıya fark edebiliyor. Uzaklara gitmek hayal değil! Uzakları bir kenara koyalım; aradığınız en ucuz uçak bileti iç hatlar için de erkenden alınınca epey bir kar ettiriyor size.

Seyahat Tarihleriniz Esnek Olsun

İkinci en önemli yöntem. Takdir edersiniz ki, dünyanın en ucuz uçak biletleri Noel, yılbaşı ve bunlar gibi özel günlerde bulunmuyor. Eğer bir yer gezmek istiyorsanız, en az talep edilen günleri bulmanız cebinizin yararına olacak. Tabii ki size yazın gezmeyin demiyoruz, ancak yazın doğru günlerinde, hem mevsimin tadını çıkarabilir, hem de cebinizi rahatlatabilirsiniz. Ya da örneğin, hafta sonu uçmak yerine, imkanınız varsa, hafta içi uçabilirsiniz. Tabii ki bu yöntemi, hemen yukarıda bahsettiğimiz yöntem ile birleştirebilirsiniz. Ortaya muazzam sonuçlar çıkıyor!

Firmaları Karşılaştırın

İşe öncelikle uçarken önceliğinizin ne olduğuna karar vererek başlayabilirsiniz. Rahat bir yolculuk mu yoksa sadece varmak mı? Yemeğimi yanımda getiririm mi diyorsunuz, yoksa uçak yolculuğunuzda ikramlar mı istiyorsunuz? Eğer ucuz bilet bulma niyetindeyseniz, isteklerinizi minimumda tutmakta fayda var. Tabii ki buna göre bir firma seçmeniz gerekiyor. Kimi firmalar ikramlarıyla öne çıkarken, bilet fiyatları da aynı oranda artıyor. Kimi firmalar ise her şeyi minimumda tutuyorlar ki, en ucuz uçak bileti imkanını sağlayabilsinler.

Firmaları karşılaştırmak için en önemli yöntemlerden biri de uçak bileti arama motorları. Skyscanner veya Momondo gibi siteler, sizin için birçok havayolu firmasını karşılaştırıyor. Böylece size en uygun tarihi seçtikten sonra, doğru firmayı da seçerek uçak bileti için çok güzel bir tasarruf yapmış olacaksınız.

Uçak Biletinizi Son Dakikada Alın!

Şaşırdınız, değil mi? Halbuki oldukça etkili bir yöntem. Sadece tehlikeli. Tabii ki, her havayolu şirketi uçağını doldurmak ister. Eğer belirlenen bir zamanda bu doluluk oranı yakalanamazsa, biletlerde indirime gidebilirler. Son dakika uçak bileti nasıl alınır, derseniz, bunun için havaalanında beklemenize de gerek yok. Yukarıda bahsettiğimiz arama motorlarında uyarı oluşturabilirsiniz. Bilet fiyatı belli bir miktarın altına düştüğünde site sizi uyaracaktır.

Ancak, dediğimiz gibi, bu yol epey bir tehlikeli. Özellikle de vize isteyen bir yere gidiyorsanız. Hadi diyelim vize işini bir şekilde hallettiniz. Fakat vize için onca para ödeyip, plan yaptıktan sonra aradığınız fiyata uçuş bulamayabilirsiniz. Bu durumda tasarruf yapmak isterken, bütün tatil boğazınızdan gelebilir.

Eğer ki seyahatiniz daha esnek ve son dakika planlanmaya müsaitse, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Yeter ki sonunda üzülmeyin!

Alternatif Rotalar Belirleyin

Kimi zaman doğrudan uçmak en ucuzuyken, bazen de aktarma yapmak cebinizi rahatlatabiliyor. Ancak burası biraz araştırma istiyor. Zira piyasada, ucuz uçak biletini şiar edinmiş firmalar var, fakat bunlar, sizin yola çıkmak istediğiniz şehirden uçmuyor olabilir. O yüzden onların uçtuğu alternatif şehirlere bakın ve fiyatları karşılaştırın. Böylece hem aktarma yapıp hem de havayolu firması değiştirerek cebinizi rahatlatabilirsiniz.

Bir başka yol ise, doğrudan bulunduğunuz şehirden uçmak yerine, civardaki, kolay ulaşabileceğiniz şehirlere bakmak. Hem havalimanından havalimanına vergiler – ve dolayısıyla bilet fiyatları – değişebiliyor, hem de daha sık – ve dolayısıyla ucuza – uçuşu olan bir rota yakalayabilirsiniz. Biraz rahatınızı bozacaksınız ama olur o kadar!

Havayolu Şirketlerinden Haberdar Olun

Havayolu şirketleri zaman zaman oldukça sağlam kampanyalar düzenliyorlar. Öyle ki, hiç hesapta yokken bir anda kendinizi İngiltere seyahati planlarken bulabiliyorsunuz. Hatta ve hatta, aman canım, gitmesem de olur, kenarda dursun bilet, diyebileceğiniz kadar ucuzlayabiliyor fiyatlar. Bu durumda promosyonlu uçak bileti al, sizin için en sağlam yöntemlerden biri olabilir. Bunun için sürekli şirketlerin internet sitelerini ziyaret edebileceğiniz gibi, mail gruplarına da üye olabilirsiniz. Böylece herhangi bir kampanya zamanını sizinle paylaşıyorlar. Sürprizlere açık olun. O yılki tatilinizi planlarken daha esnek olup, promosyonlu yerlere seyahat edebilirsiniz.

Mil Biriktirebileceğiniz Kredi Kartları Kullanın

Eğer ki çok gezen veya çok gezmek isteyen biriyseniz kesinlikle bu yöntemi uygulayın. Hayatınızı kolaylaştıracak, müthiş bir uygulama. Üstelik bu uygulamada ucuz uçak bileti nasıl alınır diye düşünmenize bile gerek yok. Önceki seyahatlerinizde, eğer ki ödemeyi bu kartınızla yaparsanız, uçtuğunuz belli bir mile karşılık, belli bir mil kazanacaksınız. Bu milleri biriktirerek, istediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Unutmayın, bu yöntemde para değil mil biriktiriyorsunuz. Yani bedava biletinizi dilediğiniz tarihte alabilirsiniz. Tabii ki, bu özelliği içeren kartlara sahip bankaların farklı politikaları olabiliyor. O yüzden mutlak suretle bu bankaları çok iyi araştırın ve karşılaştırın. Örneğin kimisi az mil verirken, yaptığı kampanyalarla bu açığı kapatabiliyor. Ya da, ben kampanya falan takip edemem, derseniz de, daha garantici bir yol izleyebilirsiniz.

Gidecek çok yol var! Ucuza ama güvenli uçmanız dileğiyle!

İlginizi Çekebilir :  Hangi Ülkeden Ne Hediye Alınır - 6.Bölüm

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir