Mutlaka bakmanız gereken en iyi seyahat ve gezi dergileri

Ufkunuzu Açacak En İyi Seyahat ve Gezi Dergileri

Seyahat ve gezi dergileri okumayı seven gezginler ve hatta gezmeyi isteyip de gezemeyenler için hazırladığımız bu liste, yanınızda bulunan bir yol haritası, bir rehber oluyor.

Gezmenin, seyahat etmenin ve yeni yerler keşfetmenin bir tutku olduğunu söylemeye gerek yok. Kimilerimiz sadece gezerek keşfederken kimilerimiz bu işi büyük bir titizlikle, araştırarak ve inceleyerek yapmaktan zevk alır. Bunun içinse seyahat ve gezi dergileri imdadımıza koşar. Tatile çıkmadan önce gezilip görülecek yerleri, konaklama yapılacak yerleri göz alıcı fotoğraflarla bizlere sunan bu dergileri sizin için bir araya getirdik.

National Geographic

Bu alanda akla gelen ilk isim şüphesiz National Geographic’tir. Uzun bir geçmişe sahip olan dergi, dünyanın hemen her noktasını fotoğraflayarak elimize kadar ulaştırıyor. Dergi denizaltını, yeryüzünü ve gökyüzünü 1888’den bu yana büyük bir titizlikle keşfetmemizi sağlıyor.

Atlas

Türkiye’nin en değerli yayınları arasında bulunan derginin 25 yıllık bir geçmişi var. Dergi özellikle coğrafya ve keşif odaklı çalışmalarıyla ön plana çıkıyor. Derginin Atlas İstanbul, Foto Atlas, Arkeo Atlas, Atlas Tatil, Yeşil Atlas gibi adlarla çıkan tematik ekleri de bulunuyor.

Food & Travel

Adından da anlaşılacağı üzere, hem yemek hem de tatil dergisi. Yemek dergisi deyince aklınıza hemen tarifler dolu bir dergi gelmesin. Bu dergi “gurme seyahat” içeriğine sahip, hem gezip hem yeni lezzetler keşfetmeyi sevenler için hazırlanmış. Öyle ya, gittiğiniz yerin sadece taşını toprağını değil mutfağını keşfetmek de bir o kadar heyecanlı.

Voyage

Dergi “Türkiye’nin ilk seyahat rehberi” olma iddiasıyla çıkıyor. Hem yurt içi hem de yurt dışı tatil olanaklarından, turlardan ve konaklama merkezlerinden hatta son dakika fiyatlarlardan dahi okuyucularını haberdar ediyor. Tatile çıkmadan önce bu dergiye göz atmanızda fayda var.

Gezgin Dergi

Gezginler için bir rehber gibi çalışan derginin adı bile yetiyor. Gezilip görülecek yerleri, keşfetmeyi bekleyen güzellikleri sizin için bir araya getiriyor bu dergi. Türkiye’nin ve dünyanın tatil ve konaklama merkezlerini okuyucularına sunan dergi, internet üzerinden de oldukça güzel hizmet sunuyor.

Magma

Gezi dergileri arasında yine önemli seçeneklerden bir tanesi. Sloganı “Dünya seni çağırıyor” olan dergi, sahiden de tüm dünyayı bir atlas gibi önünüze seriyor. Her ülke için ayrı bir özel sayı hazırlayan dergi, keşfetmek için yanıp tutuşan gezginlere bir rehber görevi üstleniyor.  

Travel & Leisure

Amerikan merkezli bu dergide daha çok, otellerin ve restoranların bir araya getirilerek bir gezi rehberi sunulduğunu görebilirsiniz. Bir otel dergisi de diyebileceğimiz bu dergi ilgi çekici fotoğraf ve güzel anlatımlarla takipçilerini bağımlısı hâline getiriyor.

Skylife

Uçak seyahati yapmayı sevenlerin sık rastladığı dergi THY bünyesinde çıkıyor. Dergi her ay farklı bir yeri ve uçuş rotalarını konu ediniyor. Gezilecek yerler dışında bu yerlerin kültürünü de sunan dergi ilgi çekici yazıları da içeriyor.

Sırtçantam

Önemli gün ve haftaları unutmadan bu konseptte sayılar çıkaran bir dergi. Yalnızca bir gezi rehberi değil aynı zamanda doğanın da bir sesi olmaya çalışan dergi ekolojik farkındalık yaratmaya da çalışıyor. Bu yönüyle Sırtçantam gezi dergileri arasında farklı bir konuma sahip.

Nereye Dergisi

Gezi ve arkeoloji dergisi arıyorsanız her ikisini de bünyesinde bulunduran bu dergiye göz atmanızı tavsiye ederiz. Çünkü dergi gezilip görülecek yerler dışında arkeolojik güzellikleri de keşfetmenizi sağlıyor.

Yalnızca gezginler için değil keşfetmeyi bir tutku hâline getiren herkes için hazırdağımız bu dergilere abone olarak ya da sosyal medya üzerinden de takip ederek içeriklere ulaşabilirsiniz. Daha çok şeyi keşfetmek için gezmek dışında başka yollar da var, haydi bu dergilerle de keşfe gelin!

İlginizi Çekebilir :  Mutlaka Görmeniz Gereken En Güzel 8 Mitolojik Yer

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir