Mayıs ayında gezilmesi gereken ülkeler

Yaza 1 Kala: Mayıs Ayında Gezilecek 10 Ülke

Mayıs ayında seyahat etmek isteyenler buyursunlar! Sizler için birbirinden güzel ülkelerle, mayıs ayında gezilecek yerler listesi hazırladık! Bu ay, baharın son ayı olabilir ancak, en olgun bahar ayı olduğu için, pek çok seyahat sever tarafından tercih edilen bir ay. Üstelik gitmek istenilen pek çok memleket hem ucuz hem sıcak hem de az kalabalık oluyor. Bu da mayıs ayını katmerli börek yapmaya yetip de artıyor haliyle. Ancak bu ayda nereye seyahat edeceğinizi seçmek zor olabilir. Biz de size yardım edelim dedik ve mayıs ayında yurtdışında nereye gidilir anlattık!

Azorlar, Portekiz

Azorlar, Portekiz’e bağlı olmasına rağmen, anakaradan 1500 kilometre uzakta cennetvari bir ada. Çeşitli aktarmalarla buraya ulaşabilirsiniz ve inanın buna değecektir. Doğasının yanı sıra, mutfağı da güzeldir. Hayvancılık yaygın olduğu için, et ve süt ürünleri de epey lezzetlidir. Mayıs ayında, doğanın içinde mis gibi de kokar.

Nepal

Daha önce buraya gitmediyseniz, bu bahar ayı çok iyi bir fırsat olacak. Henüz yaz yağmurları başlamadığı için rahat rahat gezebilirsiniz. Hava da sıcak, oh mis. Ayrıca mayıs ayı, Buda’nın da doğum günü olduğu için, öyle kutlamalara denk gelebilirsiniz ki, içiniz bir hoş, ruhunuz mayhoş olur.

Bali

Biraz uzak ama mayıs ayında nerede denize girilir, diye sorarsanız Bali deriz. Birçok güzel plajı var. Sörfçülerin uğrak yeri oldupu için, sörf yapmayı merak edenler için uygun bir seçenek. Bununla beraber bu ay içerisinde pek çok sanat etkinliği, yeme – içme festivalleri yapılıyor.

İtalya

Kesinlikle mayısta gidilmesi gereken bir ülke. Ne ayazı var, ne de insanı çileden çıkartacak kadar kalabalık turistleri. Rahat rahat sıcak havada gezersiniz. O yüzden, mayıs ayında balayına nereye gidilir, diye sorarsanız, size İtalya’yı gösteririz. Tarihiyle, mutfağıyla, kafa dinlemesiyle, ne isterseniz var.

Fas

Mayıs ayı, Fas’ta çeşitli festivallerle kutlanıyor. Bununla birlikte Fas’a gitmek için en ideal zaman. Zira Fas’ın o güzel çöllerini görmek isterseniz, yaz sıcakları sizi bunaltabilir. En ideal sıcaklığına bu aylar içerisinde ulaşıyor. Ayrıca mayıs ayında, Fas’ın gülsuyunu da övüyorlar, aklınızda bulunsun.

Fransa

Fransa’yı bu zamana kadar epey övdük. Ama bu bahar ayı içerisinde burada bambaşka bir festival var: Cannes Film Festivali. 11 günlük müthiş bir film maratonuna katılabilirsiniz ve birbirinden güzel ve ilginç filmleri burada izleyebilirsiniz. Ayrıca denk geldiğiniz film artistleriyle fotoğraf çektirmek de cabası!

Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti, mayıs gezilecek 10 ülke arasında en çok festivale sahip olan olabilir. Meşhur Prag Bahar Müzik Festivali bu ayda yapılıyor. O da yetmezmiş gibi, 17 muhteşem günlük bir de biraz festivali var burada. Daha ne olsun!

Peru

Biz Machu Picchu diyelim, siz anlayın. Hazır yağmur sezonu da bitmiş, insanlar henüz akın etmemişken, bu doğal ve tarihi güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bahar ayında pek çok yerlinin buralara çıktığını ve dağ tepelerinden ‘kutsal su’ taşıdığını görebilirsiniz.

ABD

Mayıs ayında ABD’de yapabileceğiniz pek çok aktivite var. Baharda gidilecek ülkeler arasında en çok seçenek sunanı. Dilerseniz Büyük Kanyon’u ziyaret edin, dilerseniz Kentucky’ye gidip at yarışı izleyin. Hatta ne yapın biliyor musunuz: Kiralayın bir araba, ABD’yi boydan boya gezin!

Brezilya

Mayıs ayında Brezilya sonbaharın son günlerini yaşıyor. O yüzden romantik bir tatil için burayı tercih edebilirsiniz. Her ne kadar Brezilya plajları ve ormanlarıyla meşhur olsa da, çok aktif bir şehir hayatı da sunmakta. Bu güzel ay içerisinde şehir hayatının tadını çıkarabilirsiniz!

Siz hangi ülkeyi seçiyorsunuz? Ülkenizi seçin ve maceraya başlayın!

İlginizi Çekebilir :  Euro ve Dolar Artışının Gezginler Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir