Haziran ayında hangi ülkeye gidilir

Yazın Baharı : Haziran Ayında Gezilecek Ülkeler

Gezmeyi sevenler ve bu tutkularını haziranda da devam ettirmek isteyenler birleşin! Size haziran ayında gezilecek ülkeler listesi hazırladık!

Hoş geldin yaz dedirten, ay gibi ay haziran ayına hoş geldiniz! Bu yılın belki de ilk gezmelerini yapacağınız ay olacak bu ay. O yüzden bizdeki yeri ayrı. Tabii ki gezmenin zamanı olmaz ama. Bu ay içerisinde gezmeniz gereken birkaç ülke bulduk çıkardık ve bunda oldukça ısrarcıyız! İsterseniz uzun yürüyüşler, isterseniz deniz, isterseniz de bambaşka bir tatil hayal edin. Bu ülkelerde hepsini bulabileceksiniz. O zaman buyrun, Haziran ayında görülecek ülkeler listemiz!

İngiltere

Haziran’da İngiltere pek tatlı oluyor, dilerseniz yağmur, dilerseniz güneş. Ancak bizim gitmenizi istediğimiz özellikle bir yeri var: Gloucestershire. Size sadece şunu soralım: Peyniri ne kadar seviyorsunuz? O, bir tepeden aşağı yuvarlanırken peşinden koşacak kadar mı? Haziran ayında burada, tepeden aşağı peynirin peşinden koşma yarışmaları yapılıyor. Düşenler kalkanlar çamura bulananlar derken pek eğlenceli görüntülere denk gelebiliyorsunuz.

İsveç

İsveç’e gidilecek en güzel zaman haziran ayı. Zira soğuk değil ve üstüne üstlük 21 Haziran’da burada bulunma şansına erişebilirsiniz. Bildiğiniz gibi 21 Haziran en uzun gün oluyor ve İsveç’te bu tarihte günler neredeyse 24 saat sürüyor. Hem en uzun gün deneyimini yaşamak için hem de İsveç’i yazın gezmek için sizi bu güzel dönemde buraya davet ediyoruz. Yazın Avrupa’da nereye gidilir, diye soranlara duyurulur!

Tennessee, ABD

Tennessee’nin çok güzel bir doğası var ve en güzel zamanını Haziran ayında yaşıyor. Özellikle eyaletin güneyinde bulunan Büyük Dumanlı Dağlar’ı gezmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Hafif puslu, biraz ıslak ama bir o kadar da sıcak bir ormanın içinde uzun yürüyüşlere çıkabilir, kaybolabilir, kaybolurken kendinizi bulabilirsiniz.

İtalya

İtalya’nın mevsimi olmaz derler ama eğer İtalya’yı şöyle sağlam bir şekilde gezmek istiyorsanız bu ay en iyi seçeneklerinizden bir tanesi. Rahatça dolaşabileceğiniz kadar sıcak ama güneşin altında terden ölmeyeceğiniz kadar da serin oluyor. Üstelik turist kalabalığı henüz o kadar artmadığı için rahat rahat gezebilirsiniz. Kesinlikle İtalya yazın gidilecek yerler listenizde olmalı! İtalya’yı tam olarak hangi aylarda ziyaret edebileceğinizi şurada anlattık.

İspanya

Yazın sıcağına hepten kalmadan haziran ayında bir güzel gezin İspanya’yı. Üstelik bu tarihlerde denizi de çok güzel oluyor. Haziran ayında denize girilecek yerler arıyorsanız, buyrun size kral babası. Bizim önerimiz Barselona. Bu ay içerisinde plajları hem az kalabalık oluyor hem de epey keyifli geçiyor. Üstelik şehirde yazın gelişini kutlayan pek çok parti de bulup, gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

Kaliforniya, ABD

Siz Kaliforniya dediğimize bakmayın, aslında sizi Big Sur denilen bir cennete yönlendirmeye çalışıyoruz. Burası Kaliforniya’nın orta batı şeridinde bulunan muhteşem bir doğa harikası. Milli park tadında. Eğer doğa tutkunuysanız burayı mutlaka görün. Hele bir de kitap okumayı seviyorsanız mecbursunuz. Beat kuşağının yoldaki yazarı Jack Kerouac’ın Big Sur deneyimlerini anlattığı aynı adlı kitabı var. Alın onu yanınıza, oh mis!

Ruanda

Aslında size bütün bir Güney Afrika diyebiliriz ama Ruanda demeyi tercih ettik. Haziranda tatile nereye gidilir, diyenlere duyurulur.Bu ay, Ruanda’nın kuraklık mevsiminin de başladığı ay. Bu ayda buradaki yerli halkın ve özellikle insan yaşayışından çok etkilenen hayvanların yardıma ihtiyacı oluyor. Tatilinizi buraya taşıyıp onlara yardım ederek, hem biraz dinlenip değişik yerler görebilir, hem de ruhunuzu hiç olmadığı kadar tatmin edebilirsiniz!

Yazın bol bol gezmeyi unutmayınız. Tabii su tüketmeyi de! İyi tatiller!

 

İlginizi Çekebilir :  Eğlenmenin Kışı Olmaz: Kış Tatili İçin En Güzel 6 Ülke

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir